MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

traktory, ktere nejsou naše a všechny ostatní o kterých je co napsat.

Moderátoři: rezis, Toreto, Milhauss

Zpráva
Autor
jawarmaniak
Kontaktovat uživatele:

Re: MALOTRAKTORY DLE NÁVODÚ v USS // Kloubak Čezeta 175 /+ další

#16 Nový příspěvek od jawarmaniak »

uzávěrka na Š120 byla uveřejněná v USS a někde na tomto fóru je dokonce uveřejněná. Jen hledat

vitovec

#17 Nový příspěvek od vitovec »

Dobrý den, pane "Veteránisto"! "Návod" na uzávěrku dif. Š100 - Š120 byl součástí návodu na stavbu malotroaktoru - v USS. Z USS, tehdy vypůjčeného z knihovny jsem to okopíroval, výkresy jsou stejně jako traktor na chalupě, já se nyní nacházím na "zimovišti" - ve městě. Reagoval jste včas, jako na zavolanou, zítra jedu na "revizi" chalupy, tak to přivezu a číslo USS zde uvedu. Event. by bylo možné uvažovat o skenování a zaslání výkresů.
Ten můj traktor /viz první odpověď/ jsem koupil hotový, bez uzávěrky. Občasný problém při jízdě po lese a pod. mne dotlačil k doplnění uzávěrky. Vyjmout převodovku, rozebrat a znovu ji složit s doplněnou uzávěrkou a namontovat jsem zvládl sám, výrobu dílů uzávěrky jsem zadal známému, šikovnému kovoobráběči. Šlo o soustružení, frézování, přesné vrtání a svařování. V dokumentaci se musely udělat drobné změny, v původní sestavě dle USS totiž otáčeli vnitřní část digerenciálu o 180°, aby změnili směr otáčení poloos, to jsem já nemusel, vzhledem k ukončení poloos v redukčních převodovkách KDF. Uzávěrka podle USS funguje již řadu let bez problému, pomohla v řadě nepříjemných situací při jízdě v terénu. Má jen dva problémy: 1/ Vnitřní součásti nejsou nijak synchronizovány, takže zapnutí uzávěrky ovládací pákou se musí někdy několikrát zkoušet, až to do sebe zapadne. 2/ Ovládací páka se musí držet v zapnuté poloze po celou dobu jízdy s uzávěrkou, nemá aretaci. Nebyl by žádný problém jednoduchou aretaci zapnuté polohy dobastlit. Měl jsem to v plánu, ale víte jak to chodí! Když se to neudělá hned, tak to prostě není! :)

vitovec

#18 Nový příspěvek od vitovec »

Dobrý den!
Z archivu dokumentace k mému traktoru jsem zjistil následující: Popis a výkresy na zhotovení uzávěrky diferenciálu převodovky Škoda byly součástí návodu "Malý zahradní traktůrek", díly I až III publikované ve Sbornících 82, 83 a 84 USS, r. 1992. Části týkající se převodovky a uzávěrky jsou ve Sborníku 82, str.2-3, Sborník 83, str. 29 až 35. Pozor, ve Sborníku 82 je od str. 11 uzávěrka dif. k jinému, dříve publikovanému traktoru.
Nalezl jsem, že předmětné Sborníky jsou ke stažení na Ulož.to -"Udělej si sám 1970-1994 viz:https://ulozto.cz/hledej?q=udelej-si-sa ... -cz-sk-zip

Veteranista!

#19 Nový příspěvek od Veteranista! »

Tak to je paráda, jdu stáhnout a listovat těmahle super časákama 8) Mockrát děkuji.

vitovec

#20 Nový příspěvek od vitovec »

Ještě malý dodatek pro "Veteranista". Když jsem hledal, kde jsou ty USS na webu, zjistil jsem, že celé sborníky, časopisy jsou oskenovány na Ulož.to, jak jsem psal v předchozím příspěvku. Tam je vždy obsah u každého čísla jednotlivě. Předtím jsem ale zjistil a do příspěvku zapomněl uvést, že jsem nalezl souhrné, jen samotné, kusé obsahy všech těchto sborníků. Usnadní to vyhledávání požadovaných témat, je to na několika místech, např. zde:
[url]file:///C:/Users/user/AppData/Local/Temp/udlej-si-sam_compress.pdf[/url]
https://adoc.pub/udlej-si-sam.html
https://docplayer.cz/10581847-Obsah-tem ... i-sam.html
https://adoc.pub/queue/udlej-si-sam.html
Ze Šumavy zdravím Moravu!

Odpovědět

Zpět na „Traktory od sousedů“