polní kuchyně PK 26, PK 60

co nejde zařadit jinam

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
heykalov
Příspěvky: 58
Registrován: čtv pro 06, 2012 4:24 pm
Bydliště: bzová u hořovic

polní kuchyně PK 26, PK 60

#1 Nový příspěvek od heykalov »

Ahoj vespolek,

dávám dohromady polní kuchyni PK 26 na tábor na příští rok. Letos jsem to hecnul jen na těch klasických kotlích ale dost mi chybí ty pánve z přídavného vybavení. Snažím se je sehnat ale zatím bez úspěchu. Proto koumám jak to udělat jinak, myšlenkový pochod je takový, že bych vzal velký nerezový hrnec a udělal bych si "redukci" aby šel umístit do té díry na kotel. Nebo kdybych zakopnul o něco šikovného čím to nahradit.
Našel by se třeba prosím někdo ochotný, kdo by mi na originálu oměřil hloubku, tloušťku plechu a jak to je zanořené pod rantl?
Další věc do diskuse je možnost přepravy. V originále se to tahalo za V3S, na veteran akcích jsem to potkal za gazíkem. Nemáme k disposici auto s čubou, je nějaká zkušenost s přestavbou toho vleku na klasickou žehličku? Do 750kg by se to mělo vlézt ale nemělo to to nikdy SPZ, světla atd. Šla by cesta přestavby? Jasně že by šlo si u Maro kralovice nebo agadosu si objednat podvozek jako na vozík ale do toho se mi úplně nechce, rád bych to zachoval co nejvíce v původní podobě. \potřebuju to přepravovat cca 80km. Díky za postřehy.
J.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9067
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: polní kuchyně PK 26, PK 60

#2 Nový příspěvek od Sniper »

Držím palce 8)
Také se tímto problémem zabývám, jen v menší verzi a to PK 12,nebo PK 50 kvůli jednodušší manipulaci.
Co se týče tvého problému, tak PK 60 je na továrním podvozku PAJ, kde je vzduchotlaká brzdová soustava a tahaly jej převážně P-V3S.
PK 26 je mnohem menší, nebržděný podvozek, který tahaly převážně Gazy, Uazy.
S kotly a vybavením bývá většinou problém, zeptám se ti u nás ve vojenském muzeu, ale moc tomu nedávám.
Je třeba hledat po armyshopech, bazosi atd, tu a ta něco vyplave.
Známý převáží PK 26 v dodávce, nebo na přívěsném vozíku a je klid.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Pavel
Příspěvky: 8281
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: polní kuchyně PK 26, PK 60

#3 Nový příspěvek od Pavel »

tady na burzi chlap ataha polni kuchyni za misakem ma tam danou zehlickua to tak ze ta je pridelana na ucku a to ucko ma na sobe cep co vleze do diry u oje te polni kuchyne a za ten cep to tam je zajisteny na ty kotle skus holase v hoskovicich

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: polní kuchyně PK 26, PK 60

#4 Nový příspěvek od Franta.cz »

PK 26 se tahala za Gazíkem nebo Uazem.
Pokud je ve slušným stavu dá se udělat testace a jezdit na historických číslech.Nejjednoduší řešení.
Pánve se dají naohýbat a svařit z nerezu.

heykalov
Příspěvky: 58
Registrován: čtv pro 06, 2012 4:24 pm
Bydliště: bzová u hořovic

Re: polní kuchyně PK 26, PK 60

#5 Nový příspěvek od heykalov »

díky za odpovědi.
Letos jsem jí převezl na vleku a asi to tak bude i dále.
Pavel: tuhle flignu s redukcí na na oko jsme také měli, do té chvíle než s tím borce před cca 15 lety chytili benga a byl rád že mu nevzali řidičák. Kdybych to vozil do sousední vsi tak v pohodě ale máme to na základnu celkem z ruky.
Sniper: na nás je ta pk 26 taky moc velká ale už jí máme z dob dřívějších, jen dost dobitou a bez příslušenství. Ta velikost se hodí když musíš převařovat vodu na pití (a že toho 30 lidí za den vytáhne). Ale je pravda, že 5kg ovaru v té várnici plave jak lejno v rybníku.
Franta.cz - ono to to tak nakonec asi dopadne, případně ta varianta hrnec, jen si to potřebuju někde okouknout a oměřit abych to měl správně hluboké atd...
Na historické čísla to stav nemá, dostala v minulosti dost do kožichu, navíc nemáme tahouna s okem. Jako ten podvozek atd k tomu mám ale stál léta venku v kopřivách, ten krb samotný jsem musel mocně vyvařit aby to bylo vůbec schopné služby.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: polní kuchyně PK 26, PK 60

#6 Nový příspěvek od jenicek »

Pokud potřebuješ aby to jen sloužilo a nevypadalo to historicky, není lepší to napasovat na nějakej podvozek alá sport jacht s papírama? Když se to udělá chytře, můžeš to deklarovat jako náklad a na technickou to sundáš.
My jsme jednu PK26 komplet repasovali + vylepšili pro naše potřeby, kdybys měl cestu do Krkonoš, přijeď se kouknout, zařídím prohlídku. Vo pár metrů vedle je https://rautis.cz/ a koupaliště , tak to můžeš pojmout jako rodinnej vejlet.
Máme várnice, pánev i udělaný plotny.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: polní kuchyně PK 26, PK 60

#7 Nový příspěvek od Franta.cz »

Za deset dní máme akci tak Ti to můžu oměřit.Pošly výkres s kotama co potřebuješ.

Nebo se stav.

Obrázek

heykalov
Příspěvky: 58
Registrován: čtv pro 06, 2012 4:24 pm
Bydliště: bzová u hořovic

Re: polní kuchyně PK 26, PK 60

#8 Nový příspěvek od heykalov »

Potřebuju celkovou hloubku pánve, vzdálenost okraje pánve od osazení za které to drží v díře a tloušťku plechu. Dík.

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: polní kuchyně PK 26, PK 60

#9 Nový příspěvek od Franta.cz »

Výška pánve je 16 cm. Od horního okraje k rantlu 8,5 cm.Tloušťku jsem neměl čím změřit, ale bude stejná jako u kotlů.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika“