Mulčovač Dabaki

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Mulčovač Dabaki

#136 Nový příspěvek od sustodp »

:shock: starkl uz zacal predavat aj mulcovace? :D kamarat predvlani kupil stark a je s nim spokojny. dabaki nepoznam ale v tomto vlakne je o nic pisane dost. podla mna kvalitou budu na tom podobne :friends:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#137 Nový příspěvek od oco13 »

Mne sa skôr jedná o ten hydraulický bočný posuv- ako ho zvláda stredná velkosť japonca - píšu mu váhu až 380kg čo je asi dosť. :-/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#138 Nový příspěvek od oco13 »

Chlapi :friends: hovorí vam niečo táto firma https://www.agrovirago.sk/ , má až podozrivo dobré ceny, kde bude zádrhel??? :typek:

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Mulčovač Dabaki

#139 Nový příspěvek od palobobo »

oco: nikde neni zadrhel odporucam 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#140 Nový příspěvek od oco13 »

Oproti Dabaki majú ceny polovičné a aj oproti Starku sú o dosť lacnejší. Len ma velmi trápi váha toho mulčera. :vztek: 355kg je asi privela :-/

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mulčovač Dabaki

#141 Nový příspěvek od andre.marek »

Já teď pořídil mulčovač Dabaki 180cm s hydroposuvem, ale horizontální nože. Má cca 290 kg, Iseki TA 250 ho zvedne v pohodě, ještě jsem nesekal, musel jsem si nechat udělat nové čepy pro dolní ramena - závěsy jsou daleko od sebe a je to hodně natěsno kolem kol, nelze došponovat.
V příštím týdnu budu snad testovat.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mulčovač Dabaki

#142 Nový příspěvek od ladiki »

Oco, v ramenách ho uneseš, ale bude i výkon na tu 165cm?

andre.marek
Příspěvky: 664
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mulčovač Dabaki

#143 Nový příspěvek od andre.marek »

Asi bude hodně záležet na tom, co bude mulčovat...

Teď mě ale napadlo, dříve Oco mluvil o příkopovém mulčovači s náklonem, a tam ta váha už bude na dlouhé páce. Je to něco jiného než jen boční hydraulický boční posuv. Tam bych se čehokoliv s větším záběrem bál kvůli té páce.

Když se podíváš na videa, s těmi traktory to při manipulaci mulčerem ve výšce celkem cvičí. Sečení už je asi v pohodě, to už je na zami, ale všechno kolem, vč. manipulačních rozměrů bude na nic. Já řešil v podstatě stejný problém - také potřebuji sekat kousek svahu a hlavně pod nízkokmennými stromky a do toho příkopového jsem právě kvůli výše zmíněným problémům nešel. Pod stromy jsem zvolil větší záběr + boční posuv, čímž získám cca metr bokem od traktoru, zbytek kolem kmenů bude bez trávy.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#144 Nový příspěvek od oco13 »

Píšu 20 -30Hp , stark na 155cm píše 25Hp, Dabaki podobne. Momentalne mám 120cm a 18Hp Cronimo (je na predaj) a ten s Y nožmi seká moj teren doslova s prstom v nose. Chodím na 1/3 plynu. Aj na tento čo kúpim planujem dať Ypsilon nože namiesto kladív. :typek:
Vyberám len s bočným posuvom, na priekopový stále nie je váha traktora a popravde ani peniaze. :typek:

pavel sk
Příspěvky: 12846
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač Dabaki

#145 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten bocny posuv je super vec. Hlavne ked sa mulcuje popri oploteniach a podobnych prekazkach. Pevny mulcovac by som uz ani nechcel 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#146 Nový příspěvek od oco13 »

Sú tam tak velké rozdiely v cenách, že som ostal z toho trocha neistý
https://www.agrovirago.sk/stroje/mulcovac-kgh/ 165cm za 1050ojro
https://www.agrovirago.sk/stroje/mulcovac-efgch/ 165ka za 1400 :shock:
https://www.aamalotraktor.sk/km-profi-seria-2/ a tu je stark profi za 2ku :-/
Neviem či porovnávam správne kategorie, ale ako sa v tom má laik vyznať.
Neviem ešte popravde čo budem mulčovať lebo v dvoch džungliach čo nám patria som ešte ani nebol, ale synátor si odtial nosí 15cm agače. :typek:

pavel sk
Příspěvky: 12846
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač Dabaki

#147 Nový příspěvek od pavel sk »

Niekde tu v niektorom vlakne o mulcovacoch bolo vysvetlenie tych oznacovani mulcovacov. Hlavne tie pismena v znaceni typu mulcovaca udavaju pouzitie, zatazenie, silu mulcovaca. Napr. EFGCH

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#148 Nový příspěvek od oco13 »

Mne ani nejde až tak o cenu, ale skôr sa bojím váhy. Shiba mala teraz zavesený 160cm rotavátor a veru ked som rýchlejšie pustil spojku tak bolo vidieť že predok ide do luftu. Jasne , že už hladám na Bazoši bandasky , ale aj tak začínam mať pred svahmi rešpekt.

pavel sk
Příspěvky: 12846
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač Dabaki

#149 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak do mulcovaca a v mulcovani vo svahoch je dotazenie traktora dost podstatna vec. A je jedno ci sa jedna o malotraktor (japonec) alebo dospelejsi traktor. Ja som toho nazoru ze dotazenie traktora nikdy neni dost. Preto som pred dvoma tyzdnami kupil dalsie zavazia na traktor :smich:

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Mulčovač Dabaki

#150 Nový příspěvek od fogeljet »

Mojich 26 hp na kardane dava v pohode 165 mulcer s bocnym posuvom . Kladiva vedsi odpor sklamanie uz su tam y noze ovela lahsie ide aj peknejsa robota . Husty porast dokaze zadusit motor treba spomalit pojazd. Oco ked si isiel okolo z Lehoty mohol si vydiet na vlastne bulvy. :typek: :friends:

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“