nastaveni lisu krone vario pack 1500

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

nastaveni lisu krone vario pack 1500

#1 Nový příspěvek od Jemen »

zdar chlapi , najde se tu nejaky lisar ktery umi s touhle masinou ?
delam s lisem krone vario pack 1500 a mam problem s vecnym zahlcenim sberaciho ustroji , sberak mi hmotu vezme ale kasac za nim mi ji rozbije na strasnu secku a prach a zahlti se . otacky stroj ma a ohledne rychlosti jezdim tak tech 7 jak predepisuje vyrobce myslite ze je to hmotou ? je to v celku presusene a zrana dokud neni tak hroze to jde v poho . zkusil jsem dat vodici plech na zberac co nejniz a pri prejezdech lis raci vypinam at to ze zbytku u kasace nedela secku nehltim to sice tak casto ale vyskakovat z prijemne vychlazeneho traktoru ven za den asi tak 20 x to je na :pistol:
dela to v ridkych i hustych radkach a nekdy i kdyz uz je jadro baliku hotove a balik uz se ve vnitr toci
poradite mi nekdo pro predstavu pridam fotku
Obrázek

vholicky
Příspěvky: 110
Registrován: pon bře 16, 2009 9:39 pm
Bydliště: J. Hradec

Re: nastaveni lisu krone vario pack 1500

#2 Nový příspěvek od vholicky »

Nevím,ale volit pojezdovou rychlost podle výrobce,spíš bych řekl že záleží na velikosti řádku.Nezkoušeli jste měnit šířku řádku? Na tom taky hodně záleží. Já jezdim s claasem variant a když ja řad ůzký a vysoký tak to stojí za prd ale když je pěkně širokej tak jezdím jako čára.Ještě mě napadá jestli ho točíš jen na 540. Nemá se točit na 1000?

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1534
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: nastaveni lisu krone vario pack 1500

#3 Nový příspěvek od UR1SK »

Má ten lis aj rezanie?

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: nastaveni lisu krone vario pack 1500

#4 Nový příspěvek od Jemen »

je na 540 rychlost uzpusobuju radkum do hutnejsich pomalu do ridkych rychleji ale ridky radek je zlo nic mene uz mam slisovane a na problem sem neprisel nic meneletos s tim melo problem vic lidi a hodne jich to prisuzuje hmote a toho se drzim i ja jelikoz nejvetsi problem byl dycky nez se v komore vytvorilo jadro proste to byl bordel a ne seno a u kasace se to rozbilo kdyz jadro baliku nebylo udelane :)

tomous
Příspěvky: 3153
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: nastaveni lisu krone vario pack 1500

#5 Nový příspěvek od tomous »

Zdar. Mám 1800MC. taky se mi to stalo,ale asi jen 2x a bylo to tím,že jsem jel rychle-řádky pšenice po 7,5m liště :smich: . od toho plechu nad válcem vedou kulatiny dál ke kasači. Máš je tam? Na fotce není skrz tu hmotu nic vidět.

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: nastaveni lisu krone vario pack 1500

#6 Nový příspěvek od Jemen »

jo jo ty tam jsou

tomous
Příspěvky: 3153
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: nastaveni lisu krone vario pack 1500

#7 Nový příspěvek od tomous »

Tak jedině krátkej suchej materiál. Nezkoušel jsi to ráno za rose? Na jakej tlak lisuješ slámu? A s lisem spokojenost?

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: nastaveni lisu krone vario pack 1500

#8 Nový příspěvek od zikajay »

čau máš tam rotor za sbíráním nebo ne ?
jestli ne tak největší bordel dělá krátký suchý materiál..jako např letos sem lisoval slámu jarního ječmene a to bylo taky tak suchý že z toho byla řezanka ...jenže tam mám rotor a ten to tam rve a tak se mě to necpe ale traktor de dobře do tahu
stejný problém sem měl i u otavy a vyřešil sem to tím že dělám široké řádky s dostatkem materiálu

ještě mě napadá upravit tlak ...čím větší tím hůř to tam leze

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: nastaveni lisu krone vario pack 1500

#9 Nový příspěvek od Jemen »

tak za mokra nelisuju , pokud vim je to blbost - plesnive baliky tlak ti z hlavy nereknu ale komoru natlakovanu mivam slamu nelisuju delame jen sena a senaze no a problem nastaval u kasace nevim jestli jim myslis rotor kazdopadne mluvim o valci za sberacim ustrojim co to pechuje dal do komory tam mi vznikala secka bordel mi to delalo v ridkych i mravnych radkach , proste pokud nebylo jadro baliku hotove a netocilo se v komore hmota proletela spruslama ven z komory kde se sprajcla vspruslach sberaci to valilo na kasac a ten nemel kam to narvat tak z toho delal bordel a zbytek ucpal cele sberaci ustroji pomohlo mi na to pretacet lis na 600 otacek a pres spojku to vterinku podrzet a pak prudce skocit do radku ve vetsine pripadech se to chytlo a jinak otevrit komoru vyhazet hmotu ven vycistit sberaci a znova , jak se pohly sipky ukazujici stav v komore tak jsem byl za vodou jinak s lisem spokojenost jenom by to chtelo lepsi pocitac toto jeci jak retard a pokud se moc prasi a clovek nevidi z traktoru tak se musi jit divat jestli se balik zabalil at si nepridela prace jinak este co mu muzu vytknout sem tam se zachyti sitka na baleni do hmoty a zacne se odmotavat vetsinou u prvniho baliku takze este toto to chce hlidat jinac fajn masinka

Felix487
Příspěvky: 58
Registrován: pon kvě 04, 2009 2:38 pm
Bydliště: Volyně

Re: nastaveni lisu krone vario pack 1500

#10 Nový příspěvek od Felix487 »

No, podle fotky jsem si taky myslel, že jw to sláma.. Návod k obsluze, kde je popsány i nastavení najdeš na www.Krone.cz v sekci mediateka/ke stažení. Část problémů by mohlo dělat nastavení výšky lisu.. Jinak ta hmota teď v srpnu byla tak suchá, že se značně podílela na tomhle dění.. S tím zachytavanim sítě taky viz. Návod nastavení brzdy sítě. Jinak nejni důvod proč by ji to mnelo vtahovat jentak. Maximálně ještě mizerná síť která se trepi a zachytavalo by se to do hmoty- otevři komoru a uvidíš co tam leze.. A nebo ještě by to mohl dělat ten řemínek, kterej roztáčí Válečky, že by se např lepil..

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“