Mulčovač STARK

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
xavi
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 20, 2022 11:19 pm
Bydliště: Košice

Re: Mulčovač STARK

#106 Nový příspěvek od xavi »

dobry den, nema niekto nejaky navod ako servisovat uhlovu prevodovku na Stark KS95? Mne pri praci hlavne v lete vyhadzuje trosku olej cez tu hornu odvzdusnovaciu skrutku na prevodovke a v navode od predajcu neviem najst ziadne info kolko oleja tam ma byt a aky olej sa tam leje. nemate niekto info ako casto tam treba menit olej, alebo skusenosti co tam doliat?

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčovač STARK

#107 Nový příspěvek od rimmerworld »

Mam navod k mulcocacu..ale po polsky :smich: ..mozno aj po anglicky..tiez mi ten olej tecie...a nie je tam ako odkontrolovat kde je hladina...ani vypustacia skrutka..

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač STARK

#108 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked vysrobujete tu hornu odvetravaciu srobu, neni na nej kus trubicky (rurky)? Lebo som sa uz stretol s takym prevedenim. Na tej trubicke bola urobena v jednom mieste drazka, ktora sluzila ako mierka a stanovovala vysku hladiny oleja. Tiez to bolo na uhlovej prevodovke u mulcovaca ale traktoroveho.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčovač STARK

#109 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ked si dobre pamatam..tak nic take tam.na skrutke nie je...pozeral som do navodu..ale po polsky som sa este nenaucil... :smich: a po anglicky tam je len rozkres nahradnych dielov.. :)

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač STARK

#110 Nový příspěvek od pavel sk »

Co som si tak v robete vsimol na tych mulcovacoch co este mame, tak tam tie prevodovky maju vsetky kontrolny srob urobeny pod urovnov stredu vstupnej hriadele. Hladina oleja v nich je tak do 1/3 od dna skrine.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčovač STARK

#111 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ale to asi nie su starky...? Alebo mozno vyssia rada :)

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač STARK

#112 Nový příspěvek od pavel sk »

Doma mame Jansena SM 47 a ten ma tiez kontrolny srob na strane kde sa napaja kardan od traktora. Akurat to sudruhovia s Japonska nedoriesili s tym plastovym krycim zvonom na kardan na prevodovke, lebo ho ten zvon zakryva. Pri kontrole sa musi ten zvon demontovat. V robosu mulcovace Maxio, Seppim, Maschio.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčovač STARK

#113 Nový příspěvek od rimmerworld »

az som sa bol pozriet, ci som tu kontrolnu skrutku neprehliadol..ale zjavne tam nie je :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač STARK

#114 Nový příspěvek od oco13 »

Mám nejakého čínskeho poliaka a ak ma niekedy napadne otvoriť nalievací šroub tak dám do polovičky hriadela. Čo tam treba špekulovať. :typek:

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač STARK

#115 Nový příspěvek od pavel sk »

Dnesom bol pri tom nasom mulcovaci doma a spomenul som si na toto vlakno. Ten kontrolny srob prevodovky je presne v rovine so stredom vstupnej hriadele. Tak ako napisal kolega oco13 8) . Nalial by som to do polky prevodovky a viac neriesil.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčovač STARK

#116 Nový příspěvek od rimmerworld »

8)

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač STARK

#117 Nový příspěvek od pavel sk »

Nasiel som v archive stare foto ked mulcovac dosiel. Ten kontrolny šrob kus na nich vidno. Oznacil som ho šipkou: Obrázek Na druhej foto to tiez kus vydno po tom co som ten plastovy kryt mierne upravil, aby sa na ten srob dalo dostat bez demontaze krytu Obrázek

Uživatelský avatar
fogeljet
Příspěvky: 190
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:08 pm
Bydliště: Nedaleko Trenčina

Re: Mulčovač STARK

#118 Nový příspěvek od fogeljet »

Hlavne tam daj poriadny prevodovy olej. Mineral sa hrial tak že ho uvarilo a striekal cez odvzdusnovak. Mne sa osvecila plna syntetika Castrol Syntrax 75w-140 podstatne menej hreje skrinu a je pokoj.Ten rozdiel ceny hadam prežiješ.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčovač STARK

#119 Nový příspěvek od rimmerworld »

Inak tu je manual...aspon v anglickom jazyku..

https://stark-agri.com/for-dealers/

xavi
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 20, 2022 11:19 pm
Bydliště: Košice

Re: Mulčovač STARK

#120 Nový příspěvek od xavi »

super. dakujem. toto som hladal.

ale ako pzoeram ten rozkres dielov tak na KS prevodovke ozaj nie je nakreslena ziadena kontrolna skrutka oleja :) myslel som, ze az tak na najlacnejsom modely setrit nebudu

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“