Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Minibalíkovače

#601 Nový příspěvek od pajik »

Na kolik to teď vyšlo ? :)

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#602 Nový příspěvek od Václav007 »

Zatím jsem zaplatil
Lis 1400 USD
Lodní doprava 100 USD

Jestli mám dobře spocitano tak celkově bych se měl vejít do 60ti tis. Kč

pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Minibalíkovače

#603 Nový příspěvek od pajik »

Tak dneska otavy ... Už se s tím konečně ucim jezdit :) měl jsem trošku problém se sběračem nevěděl jsem jak ho dát moc nahoru a jak rychle jet dneska jsem to už celkem vyladil a nezůstává za mnou skoro nic ...

Příští rok pořídím nějakej nahrabovac tak ty řádky budou lepší


Obrázek

Obrázek

zetorjan
Příspěvky: 48
Registrován: stř dub 09, 2014 10:21 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Minibalíkovače

#604 Nový příspěvek od zetorjan »

Ahojte. Vyraba niekto senazne malé okruhle balíky? Aku ovijacku fólie pouzivate?

Tomas6
Příspěvky: 5789
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Minibalíkovače

#605 Nový příspěvek od Tomas6 »

Fikejz tu dával onehdá fotky jak dělal senáž z malých balíků. zkus se zeptat jeho
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6981
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#606 Nový příspěvek od fikejz »

Mám Wolagri mini bale wrappers FW 500.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Minibalíkovače

#607 Nový příspěvek od pajik »

můžu ještě dotaz na Fikejze jak vysoko nad zem dáváš sběrač ? vždycky jsem si myslel že by měl být úplně na zemi ale jak jsem s tím u těch otav laboroval přišlo mi že to mnohem lépe sbírá když jsou ty pera cca 1-2cm nad zemí... plus čím víc otáček to má tím líp ... jak to máš nalazené ty ??

fikejz
Příspěvky: 6981
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#608 Nový příspěvek od fikejz »

Mám dodělaná kolečka, která sběrač zvedají s terénem. Výška nad terénem je cca 3-6cm, ale dá se nastavovat na víc i méně. Protože když lisuji tam co bývaly políčka tak bez koleček mě to na některých hrbech po okrajích až házelo hlínu za uši. Níž to nemá smysl, musíš připočíst že na zemi je strniště a taky není dobré posbírat do krmení hlínu. Dával jsem sem fotky tuším někdy vloni, nebo předloni :-/ když jsem to vyráběl.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Minibalíkovače

#609 Nový příspěvek od pajik »

jj vím kolečka jsem viděl :) taky něco takového přes zimu spáchám :) děkuji za info ještě příště přizvednu

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#610 Nový příspěvek od Václav007 »

Já dělal letos jetel a vojtěžku bez nahrnutí. Hmoty bylo dost a mohl jsem jezdit rychleji. Jinak až budu mít svůj tak bych dal sluníčka buď rovnou před lis nebo před traktor aby byl záběr alespoň na šířku traktoru.

Mimochodem nemáte typ na nějaká malá?

pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Minibalíkovače

#611 Nový příspěvek od pajik »

taky jsem je hledal a žádný malý jsem nenašel... každopádně myslím že ani hodně mala se před lis nevejdou je to hodně na těsno za traktorem ...spíš nějaké takové přihrnovací plechy ... já budu na příští rok kupovat shrnovač ještě poslední věc co mi chybí na ty sena pak už mužů hrábě hodit do kamen :smich:

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#612 Nový příspěvek od Václav007 »

to mě chybí už jen ten lis

seču žtr 140
obracím Poettingerem 4rotor
shrnuji Kuhn jednorotor

Ale s tím když nahrnu vojtěžku tak lisuji na redukovanou 1 a stejně zbývá kolem sběráku. Proto jsem nenahrnoval vubec

Některé malé lisy mají na sběráku sluníčka už z výroby. Vím že není moc místa, ale i za cenu že prodloužím závěs. Nebo dát před traktor.
sehnat kola z nějakého pro malotraktory. výrobce kde jsem objednal lis má malý 4rotorový shrnovač za malotraktor. to by bylo ideální

no uvidíme. až bude lis můžu začít vymýšlet

fikejz
Příspěvky: 6981
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#613 Nový příspěvek od fikejz »

Pružiny na přihrnovací sluníčka jsem koupil ty co používá Vari na svůj "Senohrab SH-600" https://www.vari.cz/produkty/multifunkc ... /cp:41749/ Náboje jsem zadal do výroby - chtěl jsem to co nejmenší, takže náboj jen na deset pružin. Snad to bude stačit, když koukám na fotky
Obrázek
italských minilisů a jejich přihrnovacích sluníček tak mají 12 pružin. V nejhorším bych musel zvětšit disk na kterém jsou péra uchycena, aby se jich těch dvanáct vešlo. Co se týče vzdálenosti mezi lisem a koly traktoru je fakt minimální a já navíc jezdím s koly u Zetoru roztáhlými na maximální šířku, tak uvidím jak to bude vycházet.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 361
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Minibalíkovače

#614 Nový příspěvek od Peter TK »

Ahojte, ked pozerám tie "slniečka" tak v bývalej práci sme mali takú hrabačku zn. Enorossi, kde boli také, hlavné slniečka o priemere asi 120 cm, ale potom boli v strede také 2 malé slniečka ktoré mali pridvihovať aby neostal zľahnutý materiál pod riadkom. možno tie by pasovali na váš účel. lebo tie čo sú na fotke toho minilisu mi prídu dosť riedke prsty :tyty:
Obrázek
a takto nejako vyzerali tie veľké slniečka , asi po 3 sezónach plného využitia a prsty boli vyťahané na redšie a lámali sa a hlavne sa lámal stred, ale to je už na iný pokec o nevýhodách danej hrabačky :vysmech:
Obrázek
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#615 Nový příspěvek od Václav007 »


Odpovědět

Zpět na „Luční technika“