Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 969
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Minibalíkovače

#586 Nový příspěvek od Zetor15 »

Ano uz jsem to videl na jinem lisu cerpadlo se toci porad a pokud se uzavre obtokovy el ventil tak se otevre komora.

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 242
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Minibalíkovače

#587 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Áno,ja nemám ten špagat a páčku na otváranie komory ale len nejaké ovládanie s jedným gombíkom a ten otvára komoru.
Obrázek
Ešte raz pridávam obrázok tých tiahel, dá sa nejako označiť čím mám krútiť a do ktorej strany aby mal balík menšiu hustotu...?? Lebo je to pre mňa španielska dedina nikdy v živote som balíkovač nemal a poriadne ani nevidel :'( a teraz mám krútiť nejakou pačkou :help:
Iseki TU 180f

fikejz
Příspěvky: 6983
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#588 Nový příspěvek od fikejz »

Je to to táhlo směřující takřka vodorovně dopředu. Celé je se závitem. Asi závitová tyč, protože když koukneš má na obou stranách pojistnou matku. Celá finta nastavení spočívá v tom, že měníš délku kroku po jakém dojde ke spuštění vázání. Čím delší pohyb musí táhla, hlavně tedy uzavírací zobák komory, vykonat, tím tvrdší balík. A obráceně - kratší pohyb = měkčí balík. Musíš nejspíš vyndat jeden čep na konci táhla, aby šlo změnit jeho délku. Taky můžeš přendavat táhlo - máš dvě polohy v nichž může být na té páce ve tvaru L na kterou to táhlo vede.
Jde to dobře zkoušet naprázdno. Jakmile dosáhneš bodu spuštění spadne rameno vázání dolů k balíku, ty ho jen vrátíš zpět a můžeš udělat další pokus. Neboj se toho. Vyfocené původní nastavení máš. Maximálně bych změřil ještě délku táhla mezi matkami,než s ní začneš hýbat a pak můžeš začít bez obav zkoušet. To ti dá stejně mnohem víc zkušeností, než deset návodů tady 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Zetor15
Příspěvky: 969
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Minibalíkovače

#589 Nový příspěvek od Zetor15 »

Pokud chces mensi hustotu baliku tak nad cerpadlem oleje je paka tvaru L a v ni je jedna volna dira tak do ni prehod to tahlo zespoda a pak na jemne doladeni je to tahlo stelovatelne na delku.

pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Minibalíkovače

#590 Nový příspěvek od pajik »

ten solenoid na otevírání komory by se mi líbil ... otázka jestli se to dá někde dokoupit ... musela by se tam asi vyměnit ta jehla

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 346
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Minibalíkovače

#591 Nový příspěvek od pepego »

Prerobiť to na elektrické ovládanie sa to dá aj s použitím ťažného elektromagnetu niečo na spôsob cievky štartéra.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Minibalíkovače

#592 Nový příspěvek od pajik »

Jj to mě napadlo dalo by se i pneu válcem úplně jednoduše tahat za páku ale myslím že i ten origo se dá předělat nějaká patrona nebo něco vyměnit otázka kde to sehnat 🤣

palobobo
Příspěvky: 2057
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#593 Nový příspěvek od palobobo »

Mam otazocku ohladom počitadla balikov
Mam toto
Obrázek
Neviete mi poslat foto kam sa to na lis montuje?

Dakujem :friends:

fikejz
Příspěvky: 6983
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#594 Nový příspěvek od fikejz »

Takhle to mám já:
ObrázekObrázek
Ale pokud je ovládání otevírání komory lisu řešeno elektro hydraulicky bude počítadlo muset být jinde.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

palobobo
Příspěvky: 2057
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#595 Nový příspěvek od palobobo »

Ahaaaa dakujem, takze to mas na pake otvarania . 8) 8)

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 346
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Minibalíkovače

#596 Nový příspěvek od pepego »

Ja som mal počítadlo balíkov pri pieste otvárania komory. Keď piest otvoril komoru zároveň prepol počítadlo. Len sa mi nedarí objaviť fotku.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Zetor15
Příspěvky: 969
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Minibalíkovače

#597 Nový příspěvek od Zetor15 »

Nejlepsi je na vyhazovaci rampe-zapocita jen balik co doopravdy vypadne z komory a je tam minimalni zkresleni oproti realite.

palobobo
Příspěvky: 2057
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Minibalíkovače

#598 Nový příspěvek od palobobo »

Tak počitadlo namontovane vcera mi to nijako nepasovalo tak som dnes napisal predajcovi a uz je to na miesta.
Obrázek

Al87
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 17, 2024 9:31 am
Bydliště: Ostrava

Re: Minibalíkovače

#599 Nový příspěvek od Al87 »

Zdravím,

zajímám se o mini balíkovač sena, který by šel používat s jednoosou frézou (bcs, apod...). Díval jsem se na výrobce CAEB Mp550, který tohle umožňuje, avšak s cenou, kterou měli na webu cca 11000 eur, mi to přišlo trochu moc. Koukal jsem i na alibabu, kde jsem našel pár prodejců, ale přišlo mi to jako jeden velký scam. Malotraktory tam objednat šly klidně přímo s doručením na danou adresu, ale co se týče těch balíkovačů, tak většinou jen nějaké pokoutní kontakty přes whatsapp.

Chci se zeptat, provozuje zde na foru někdo takový to typ balíkovače, případně objednal jej třeba z Činy za nějakou výhodnější cenu? Dělá tenhle typ balíkovačů pouze CAEB nebo jsou i nějací další výrobci?

Prolezl jsme přes vyhledávač tohle forum i web, ale nic kloudného jsem nenašel.

Přijde mi, že balíkovač tažený za traktorem, jde sehnat za míň a podstatně jednodušeji. Bohužel tohle řešení já neužiju. Za ten malotraktor by to bylo pro moje potřeby ideální.

Kdyby měl někdo nějaký tip nebo radu, tak budu rád :-)

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#600 Nový příspěvek od Václav007 »

Tak jsem to objednal a zadal příkaz k platbě.
A teď už jenom čekat co bude

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“