Minibalíkovače

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Ready
Příspěvky: 550
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Minibalíkovače

#541 Nový příspěvek od Ready »

Pokud půjdeš do plastového,ze zkušeností souseda a bratránka,co tento lis mají taky vem plasťák pouze přímo od Juty....brali i od kohosi jiného-už nevím,ale byl levnější- a měl na sobě sem tam takové něco jak škvarky,spečené kousky a ty dělaly bordel,uzlovalo se to.Konopný je jistota.

martin.mikusek
Příspěvky: 66
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Minibalíkovače

#542 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Tak se domluvme více lidí, taky bych balíkovač bral, ale ne za českou cenu... Nicméně plánuju až příští sezónu...

pajik
Příspěvky: 762
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Minibalíkovače

#543 Nový příspěvek od pajik »

Jestli na příští sezonu doporučuji objednat v únoru ... Já objednal začátek března a bylo to tak tak 🤣🤣

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#544 Nový příspěvek od Václav007 »

já to chci zkusit vykomunikovat, ale je mi jedno jestli přijde na podzim nebo v zimě.
Nebráním se tomu když nás bude víc, ale aby pak nevyhodnotili, že je to pro další prodej a nenapálili tam clo

fikejz
Příspěvky: 6983
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#545 Nový příspěvek od fikejz »

Toho bych se nebál.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

sustodp
Příspěvky: 373
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Minibalíkovače

#546 Nový příspěvek od sustodp »

ja sa pridavam, tiez chcem ten lis, staci mi ten najmensi na najmensie baliky. a taktiez mi nezalezi na tom ci este stihnem koniec tejto sezony, alebo az dalsiu. po anglicky neviem, ak by som im pisal tak jedine cez prekladac.

lezgy
Příspěvky: 257
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Minibalíkovače

#547 Nový příspěvek od lezgy »

co si pozeram fora, praveze s malymi je celkom problem
poruchove, nezgrabne... a pomer cena vykon asi najdrahsie
pri predstave ze mam vypalit 4litre a urobim 25 balikov na sezonu, z coho polka zhnije, neviem no
a kebyze som firma tak male urcite nie

ale ako vravim, len z citania po FB, a roznych forach
obdobne jak sadzace..ludia vyladovali 800e za sadzaca zistili ze za tych 800e by mali celkom slusne zemiaky z obchodu, a ani rozchod nieje to co ocakavali. ...atd

sustodp
Příspěvky: 373
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Minibalíkovače

#548 Nový příspěvek od sustodp »

ale pises o tychto malych cinskych lisoch na okruhle baliky? alebo vseobecne o lisoch na male hranate baliky?

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 705
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Minibalíkovače

#549 Nový příspěvek od Jindra »

taky začínáme uvažovat o číňanovi pokud se nám povede test jestli by nám to vyhovovalo tak bych se možná přidal k hromadné objednávce když by to bylo za výrazně nižší cenu než českou
kdo si hraje nezlobí

fikejz
Příspěvky: 6983
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#550 Nový příspěvek od fikejz »

Řekl bych, že tady na fóru je těch čínských minibalíkovačů poměrně dost a někteří z nás s nimi udělají celkem slušné stovky balíků ročně na to, aby byly dost vyzkoušené. Ale žádné stížnosti na nekvalitu jsem nezaznamenal. Navíc ten lis vychází z Číny na něco mezi 45- 60tKč (tedy max 2500€ ) což je stále výrazně méně než koupě zde.

Je sice dost pravděpodobné, že třeba italské Wolagri / TONUTTI / a dnes BGroup RRX jsou kvalitnější a přináší lepší uživatelský komfort. Taky ale stojí cca 5x tolik.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 908
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Minibalíkovače

#551 Nový příspěvek od Václav007 »

Já jsem ho měl už 2x pujceny. Letos jsem udělal 110baliku. Funguje to dobře. Samozřejmě zpracování některých věcí bych si dovedl představit lepší. Nicméně na hraní na doma jsou jiné lisy strašně drahé. A představa že s tím někdo dělá nějaké obrovské lány je dost šílená. I za ty ceny za které se tu prodávají nové je to na mě dost drahé., jety se sehnat nedá nebo za něj chtějí pomalu víc jak za nový. Každopádně pokud se podaří objednat z Číny jdu do něj

fikejz
Příspěvky: 6983
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#552 Nový příspěvek od fikejz »

Uvažuji, že kdyby se řešil společný nákup vzal bych od nich diskovou sekačku (RXDM2100 https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 7121ZSy7w0 ) Tady z té fabriky jsme kupovali minule.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 705
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Minibalíkovače

#553 Nový příspěvek od Jindra »

spíš chci vyzkoušet jak se nám s balíky bude manipulovat, máme toho kousek takže u nás nějaké stovky balíků nehrozí, ale spíš budou ubývat síly na dávání sena na stojany, tak bychom to více zmechanizovali, jen si to teď chceme na pár balících vyzkoušet jak by to v našich podmínkách vyhovovalo, jestli do toho jít nebo ne , jen najít společný čas s Obrem Kolodějem abysme to zkusili
kdo si hraje nezlobí

fikejz
Příspěvky: 6983
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Minibalíkovače

#554 Nový příspěvek od fikejz »

Jo s časem jsme na tom všichni podobně. Ke mě se Koloděj chtěl taky přijet mrknout jak to maká... A nakonec lis objednal a koupil i bez koukání :)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 705
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Minibalíkovače

#555 Nový příspěvek od Jindra »

To Fikejz, Já vím, chtěl jsem jet s ním :-) ale byl jsem u něj když dělal první balíky
kdo si hraje nezlobí

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“