Mulčovač Dabaki

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
vladis1
Příspěvky: 33
Registrován: čtv srp 15, 2013 11:22 am
Bydliště: Prešov

Re: Mulčovač Dabaki

#46 Nový příspěvek od vladis1 »

Tak, mulčovač dorazil, vybalený, premazaný, zapojený a už pracoval.
Mulčuje pekne trávu, horčicu aj kukuricu zvládol bez problémov z otvoreným krytom na redukovanej trojke.
Zatiaľ veľká spokojnosť :) 8)
Zetor 7245 a nejaké náradie k tomu

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Mulčovač Dabaki

#47 Nový příspěvek od gbelec petr »

značka, cena, jaké to má nože, nebo snad kladiva? šířka? a má to i stranový posun?
díky..to taháš za 7245?

vladis1
Příspěvky: 33
Registrován: čtv srp 15, 2013 11:22 am
Bydliště: Prešov

Re: Mulčovač Dabaki

#48 Nový příspěvek od vladis1 »

je to nemecky mulčovač Jansen EFGCH-195, s hydraulickym posunnom, zaber 195 cm
pre ilustráciu video od vyrobcu
https://www.youtube.com/watch?v=mQCRxS6kxr0

Má to oproti cinskemu mulčovacu (24) v rovnakom zábere viac kladíV až 32 ks 800 gramovych
vyhotovenie paradne, zvary super, farba tak isto, mazanie dostupne, kardan v cene
Taham to 7245 a utiahne ho v pohode, lepsie chodit na redukciu, netrápi sa tak a je krajsia robota
Zetor 7245 a nejaké náradie k tomu

pavel sk
Příspěvky: 13088
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Mulčovač Dabaki

#49 Nový příspěvek od pavel sk »

AKo ten naš :smich: Uz si treti tu na fore co ho ma 8)

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Mulčovač Dabaki

#50 Nový příspěvek od gbelec petr »

dík..a cena?

vladis1
Příspěvky: 33
Registrován: čtv srp 15, 2013 11:22 am
Bydliště: Prešov

Re: Mulčovač Dabaki

#51 Nový příspěvek od vladis1 »

preposielam kompletný cenník, nájdi čo potrebuješ :)
http://www.eshop-dcslovakia.sk/
Zetor 7245 a nejaké náradie k tomu

scoox
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 15, 2016 9:38 pm
Bydliště: praha

Re: Mulčovač Dabaki

#52 Nový příspěvek od scoox »

Ahoj, mám Dabaki 175, za Zetorem 7211 již čtvrtým rokem. Ročně udělám cca 110 ha. Jediná závada, prasknul řemen. Nové z Agrozetu za cca 800 Kč. Teď budu muset měnit kladiva, už jsou hodně opotřebená. Jinak mohu 100 procentně doporučit. Jezdím louky a občas les. Zlikviduje to všechno.

Zetor15
Příspěvky: 969
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Mulčovač Dabaki

#53 Nový příspěvek od Zetor15 »

Já mám 225cm nejtežší verzi a zatím udelano jen par hektaru luk a nejaké ty zarostle kraje luk a polí a naprosto v pohodě. Jinak taham to 7745 a celkem to zvlada pokud bych delal nejaký jo marast tak by to redukované rychlosti asi vyresili.

Petr z Hané
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 06, 2018 8:29 pm
Bydliště: Kroměříž

mulčovače od firmy Dabaki

#54 Nový příspěvek od Petr z Hané »

Prosím napište, zda někdo máte zkušenost s mulčovači značky Dabaki, je to čínský výrobce a výrazně levnější než obdobné mulčovače jiných výrobců. Uvažuji o koupi typu G.US 125-H s hydraulickým posuvem do stran. Chci se starat o cca 3 ha sadu ve svahu, mám Slávii 26 HP. Je možno jej koupit nebo vidět někde na střední Moravě? Díky moc za rady.

sustodp
Příspěvky: 373
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: mulčovače od firmy Dabaki

#55 Nový příspěvek od sustodp »

nazdar, o tychto mulcovacoch je tu cele vlakno uz davnejsie :)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: mulčovače od firmy Dabaki

#56 Nový příspěvek od rosch8 »

ja mam a som velmi spokojny
Celkom kvalitne je urobeny. Ale taham ho za Zetor 25, takze traktor trpi viac, ako mulcovac. Preto mi este stale drzia aj original remene, na ktore sa mnohi stazovali, ze ich treba okamzite vymenit za Conti remene. Mne drzia, zrejme traktor ich nedokaze tak znicit.
Noze su kalene, uplne v pohode aj po kdejakych trubkach v zemi som presiel, aj po zarastenych pnoch aj kamenoch.
Po roku sa mi zlomil jeden noz, tak ho potrebujem vymenit.
Mam Y noze na travu a beru pekne.
Kladivka mam tiez, ale tie ani nedavam, to ta moja 25-ka nema sancu, to zastane na 2 metroch. Na to treba vykon.




jediny problem som mal s prisposobenim kardanu, Z 25 ma kardan na boku, tak som musel trochu upravit hornu cast mulcovaca. Kardan sa mi opieral o jeden nosnik, tak som to musel posunut.
A odvetravaci otvor na prevodovke je zle navrhnuty, kolesa hadzu olej rovno na otvor a tym padom vyteka olej cez ten odvetravak, ked sa zohreje. Ale to vyriesil odveracim otvorom inde navrtanym a kuskom zvislej trubky.
Inak v pohode. Rubem s tym aj 3-4 cm stromky.

jojo7011
Příspěvky: 1088
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Mulčovač Dabaki

#57 Nový příspěvek od jojo7011 »

vladis1 píše:je to nemecky mulčovač Jansen EFGCH-195, s hydraulickym posunnom, zaber 195 cm
pre ilustráciu video od vyrobcu
https://www.youtube.com/watch?v=mQCRxS6kxr0

Má to oproti cinskemu mulčovacu (24) v rovnakom zábere viac kladíV až 32 ks 800 gramovych
vyhotovenie paradne, zvary super, farba tak isto, mazanie dostupne, kardan v cene
Taham to 7245 a utiahne ho v pohode, lepsie chodit na redukciu, netrápi sa tak a je krajsia robota
Tak som volal tomu panovy a nema ho skladom. Najskor mozno v polovici januara. Takze zatial cakam co sa bude diat. Bohuzial nieje moznost ho vybavit Y nozami co ma trochu sklamalo. Kazdopadne ked som zhrnul vsetky moje naroky tak cenovo najvyhodnejsie vysiel prave tento mulcovac. Dufam ze 55k traktor ( 6045 ) ho nejako zvladne tahat. Dufam ze sa nesklaga.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16580
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#58 Nový příspěvek od oco13 »

Robo , prosím ťa dá sa aspoň odhadnúť kolko z tých 25hp sa posiela aj na kardan?? Lebo japončíci majú celkový výkon uvádzaný na kardane. Našiel som 90cm mulčovač čo má písané 10+hp. :-/

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Mulčovač Dabaki

#59 Nový příspěvek od rosch8 »

90 cm by potiahla Z25 v pohode.
Tento 135 cm stíha, pokiaľ nezačne hrabať do zeme a pokiaľ nie je 2m hustá tráva s hrubými steblami.
Na kardan ide takmer celý výkon, lebo nie je problém zadusit motor. Na pojazd ide málo, väčšinou idem po rovine. Takže pár percent... Zbytok ide na kardan.
Z25 má vývod na kardan odvodený priamo od spojkovej hriadele prevodom 1:3 k motorovým otáčkami.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16580
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mulčovač Dabaki

#60 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som to skor myslel tak od kolko hp japonca k týmto najmenším mulčovačom? tak aby to dalo aj kladivá. Lebo Dabaki robí aj s vlastným motorom 120tku a dáva tam 15hp motor.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“