Rotační sekačka ŽTR 165

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Jeník 11
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 21, 2023 11:37 am
Bydliště: Strakonice

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#211 Nový příspěvek od Jeník 11 »

Remeny jsou původní nebylo je potřeba měnit. Mam žtr
165 horal.
Bohužel už nemám možnost ji nechat vyrobit kámoš co mi to dělal je po mozkové příhodě.
Šikovný soustružník to zvládne, ale je potřeba dát pozor na tu stranu jak jde na hřídel. Vnitřek řemenice má vybraní a to je třeba zachovat podle originálu.
Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2109
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#212 Nový příspěvek od red.bill »

Jestli má žtr 165 mod. 9 tak ti řemeny jsou k ničemu. Tahle rotačka má delší rameno a tím i delší řemen...
Něco musíš mit blbě, tohle seče i na "volnoběh"

Vedra
Příspěvky: 1392
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#213 Nový příspěvek od Vedra »

To je nějaké divné, kolik máš pojezdové rychlosti? 5-7km/h to musí vzít i tu nejhustší trávu, když je řidší tak jde i rychleji.

Takové jsou moje zkušenosti s ZTR-140 což je to samé akorát užší. Taky mám u Fendta 30km/h max. 7km/h dvojka bez redukce, 15 km/h trojka bez redukce. Takže senoseč na dvojku, nedopasky na trojku. Jezdím tak na 3/4 plynu, takže ještě méně než 540 ot na kardanu a kosí to úplně v pohodě jak psali ostatní.

pavel sk
Příspěvky: 12917
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#214 Nový příspěvek od pavel sk »

U na sme u ZTR-165 vzdy pouzivali trojradovy remen. Klasika remene po jednom ako mas ty na foto u nas nikdy dlho nevydrzali. Spojka PTO ti riadne prenaša krutiak na vyvod? Tocit tuto kosu na 1000ot./min. je pre nu rychla smrt. Ako napisali chlapy vyssie. Ked je ta kosa ostra, tak kosi aj na volnobeh.

Jeník 11
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 21, 2023 11:37 am
Bydliště: Strakonice

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#215 Nový příspěvek od Jeník 11 »

Chlapi já to mám vyřešeny tou menší řemenicí.
Před tím to prostě nesíklo ať jsem to rychtoval jak sem chtěl.Musek jsem jezdit na plnej plyn a to se mi nepasovalo a asi ani traktoru. Teď je to paráda. Přitom druhá sekačka co byla v baráku sekala taky bez úpravy.
Lukashil se ptal jestli to někdo řešil tímhle způsobem tak jsem.mu odpověděl že jsem řemenici zmenšil a o kolik. Nic víc nic míň .

pavel sk
Příspěvky: 12917
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#216 Nový příspěvek od pavel sk »

Podtoceny motor v takom zatahu ako je kosa, tiez neni bohvieco pre ten motor. Ver ze tomu motoru otacky 2000-2100 kedy je na kardane 540 otaciek lepsie ako ho dusit na dakych 1500. Trapis ho.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6685
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#217 Nový příspěvek od Lukashil »

Proto chci nejaky kompromis mezi jednim a druhym, bud ji trosku zpomalit a tocit 1000 ot karadanu a nebo nepatrne zrychlit wbych mohl jezdit na 1800 a 1ku
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 21002
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rotační sekačka ŽTR 165

#218 Nový příspěvek od ota »

Když si vzpomenu zítra, oměřím tu velkou řemenici a spočítám, když by Jsi zmenšil ze 180 mm na uvedených 150 mm řemenici, kolik otáček při 540 ot dostaneš navíc. Odhadem baj voko je to asi 150 ot/min. Nemyslím si, že by to bylo poznat. Souhlasím s klukama, když je vše v cajku, seká naše ŽTR perfektně tak jak je. Jak jsem.psal letos bylo fakt dost hmoty a paráda posekáno. Občas když to hodně leželo jsem po odvezení otýpek sena musel vzít křoviňák a doseknout ty stonky co zůstaly po tom polehu. Letos vůbec nic. Teď až se bude sekat otava tak 2. Protože je to řidší a dost vojtěžky v tom. A hodně podrostlé lupínkama. To jde dobře sekat. Hlavně míň hmoty a nepolehlé.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“