Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#76 Nový příspěvek od DYK »

Za 10kč/ks.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20628
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#77 Nový příspěvek od vitex »

Cena uvedená kolegou DYKem je v naší oblasti běžná.

Uživatelský avatar
sabca
Příspěvky: 63
Registrován: čtv kvě 06, 2010 11:09 am
Bydliště: olbramovice

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#78 Nový příspěvek od sabca »

Děkuji. 8) 8)

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#79 Nový příspěvek od bigles »

Já učtuji 5kč/ks + doprava ale taky jezdim znamejm ale to je tak do 10ti baliku a to je po té vyjde dráž jak kdyby si to seno ode mě koupili za 25 kč/ks

Uživatelský avatar
sabca
Příspěvky: 63
Registrován: čtv kvě 06, 2010 11:09 am
Bydliště: olbramovice

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#80 Nový příspěvek od sabca »

No jo ale když pojedu udělat cca30 balíku tak to je tak říct si hodinovku a nechci někoho natáhnout kolik na hodinu si mám říct,tahám to suprem 50.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#81 Nový příspěvek od DYK »

Ono jde o to, jak daleko "jedeš" lisovat těch třicet balíků. Aby jsi za cestu nevzal víc, než za lisování. Já bych cenu za balík držel a pokud je třeba někam dojet, nemám na mysli v rámci dědiny, pak si zvolit nějakou cenu za "cestu". Nebo nikam nejezdit. Třeba zde je dojezd cca 6 km na výrobu sto a víc balíků v ceně.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1534
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#82 Nový příspěvek od UR1SK »

Cena 0,40 eur/ks.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Jaký lis na malé balíky?

#83 Nový příspěvek od chuck77 »

Ahoj, předem díky za jakékoliv informace o opravách a dílech lisu Fortschritt K442. Hledám uživatele tohoto lisu, co mi poradí s údržbou a případně i díly. S úctou Chuck77
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#84 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Ahoj, v loňském roce jsme pořídili právě tento Lis Fortschritt K442 r.v. 1968, aby jsme si ulehčili práci se senem a slámou. Do teď se vše sváželo ručně na káře, nebo vleku 5t. Naložit, ušlapat, sklopit, přeházet do seníku... :jazyk: . Je to pro nás velký pomocníček :). Vzhledový stav nic moc, ale funguje, to je hlavní. Občas se stane že jedna strana nezaváže (stávalo u lisování slámy), bude potřeba ještě doladit. Když je čas tak se na stroji postupně opravuje a zdokonaluje. Dodělávali se světla, kryty s pletivem, jiné pneumatiky atd... 8) . Nějaké zkušenosti už máme tak pokud budu vědět tak poradím :) .

Na rajčeti mam založené album k tomuto lisu: http://slander.rajce.idnes.cz/Lis_na_ma ... r.v._1968/ .
Na youtube i nějaká videa:
- Testování hned po koupi, seno: https://www.youtube.com/watch?v=i6mQYZ89zsc
- Běh na prázdno, na volnoběh: https://www.youtube.com/watch?v=DLL_VHtWnv8
- Sláma 1: https://www.youtube.com/watch?v=-Tjz7erA8IM
- Sláma 2: https://www.youtube.com/watch?v=yXymyRZ9P7A

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#85 Nový příspěvek od chuck77 »

Ahoj Honzo, pěkný fotky 8) .Máme ten samý. chuck77
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20628
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Jaký lis na malé balíky?

#86 Nový příspěvek od vitex »

chuck77 píše:Ahoj, předem díky za jakékoliv informace o opravách a dílech lisu Fortschritt K442. Hledám uživatele tohoto lisu, co mi poradí s údržbou a případně i díly. S úctou Chuck77
Máš jej vedle,lis koupil od mého bráchy:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =31&t=6545

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#87 Nový příspěvek od Jan Dolák »

chuck77 píše:Ahoj Honzo, pěkný fotky 8) .Máme ten samý. chuck77
Díky 8) . Jaká je u tebe spokojenost, jsou nějaké problémy, máš nějakou fotku pro pochlubení či inspiraci? :-).

Na jaře budu potřebovat koupit náhon k tomuto lisu, bohužel jsem lis koupil bez kardanu a na sezónu jsem měl půjčený. Rád si nechám poradit jaký by postačoval. Zapřaženo mám ve spodním závěsu a délka by měla být 800mm, ale nevím jaký koupit výkonově? Mám vybrán tento: http://www.kardanka.cz/kardanova-hridel ... escription Je potřeba nějaká volnoběžka, přetěžovací spojka? Nebo postačí citlivé zapínání a vypínání lisu?

Podařilo se mi naskenovat příručku Fortschritt K442 se schématem elektroinstalace a mazacím plánem co jsem obdržel od předchozího majitele. Dávám k dispozici, mohlo by se někomu hodit: https://uloz.to/!kyYWIGCwoLWI/lis-balik ... -eldos-pdf

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#88 Nový příspěvek od chuck77 »

Ahoj, no z našich strojů ten nejhorší z hlediska spolehlivosti:'( . Zpočátku neustále opravy a závady - už sem posháněl vše ohledně vázání a jehel origo DDR nové, takže jakž takž, ale těch nervů a peněz, co to stálo. Škoda, že mi před 2 lety mezi prsty utekl K420. Ten je dokonalej - malej, lehkej, díly z K454..škoda..........P.S. Ve starých Zemědělských novinách ze 70.let sem našel článek z dekorování nějakých pracantů a nějaký boreček tam K442 udělal skoro 700 ha!! Za 1 rok!!!! Takže opotřebení je běžný jev :'( . chuck77
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#89 Nový příspěvek od buco »

Ja som so svojím lisom k442 spokojný na začiatku som zgenerálkoval sberač, ihly pôvodne aj viazanie len mažem, šnúru jedine jutu tex20000, nemám problém na deň urobiť 2400balíkov kazovosť asi 50balíkov
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
Jan Dolák
Příspěvky: 123
Registrován: stř led 11, 2017 3:35 pm
Bydliště: Plzeň-Jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokotlaký sběrací lis Fortschritt K442

#90 Nový příspěvek od Jan Dolák »

Taky jsem se doslechl že tyto stroje ve své době byli dosti vytěžované. Takže je potřeba narazit na slušnější kousek.
Jehlu jsem jednu dostal náhradní. A jedno vázání je nové (staré prý vynechávalo a dostal jsem jej také k lisu). U toho nového vázání se stává že občas nezaváže, a někdy z něj i vypadl provázek. Takže předpokládám že bude stačit seřídit. Zajímavé je že že vypadá trošku jinak než to druhé vázání. Viz.
Obrázek
(modré je nové, zelené starší). Na jaře musím naštudovat co a jak a podívat se na to :prace: .
Nechají se na tyto lisy sehnat ještě nějaké nové díly v obchodě, nebo už jen po inzerátech? Na Techagru 2016 jsem objevil pána co renovuje vázání, možná se bude někomu hodit 8) :
Obrázek
Provázek používám též Juta Olomouc 20.000dtex. Hlavně je super přeprava hranatých balíků, snadno se to vyskládá a v kolečku odveze pohodlně i křehká žena :) přímo spotřebiteli bez námahy nakládání vídlema 8) .

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“