Kombajn Fortschritt E512

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: Kombajn Fortschritt E512

#196 Nový příspěvek od MAGNUM »

Ak nemáš čerpadlo s centrálným mazaním od motora,(muselo by byť napojené trubkou/hadičkou od mazaceho kanála z motora a ešte by muselo mať aj prepad oleja naspät do vane motora...) a to E 512 nemá...
takže nafta sa do motora dostane len cez vstrekovače...resp do oleja cez poškodený piest a tým pádom ten valec nepálí(nemá zrejme ani tlak) a zrejme preto dymý/fúka motor cez odvetrávanie z veka ventilov...
odmeraj najskôr tlaky v motore...(dolu vstreky)...
Kombaj odtiahni s traktorom na tyči domov...ak budeš potrebovať točiť s kolesami tak nachvilku naštartuj...-alebo prepoj servopiest na riadení s hadicami na rychlospojky s hydraulikou traktora a budeš ovladať riadenie cez traktor...
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

muf8111
Příspěvky: 56
Registrován: pon črc 09, 2018 8:50 am
Bydliště: Plzeň

Re: Kombajn Fortschritt E512

#197 Nový příspěvek od muf8111 »

Tak jsem z toho blázen. Chlapy kolik je správná olejova náplň motoru IFA E-512 ví někdo z hlavy? Měrka ukazovala nadlimit a já teď vytočil něco nad půlku dvacetilitroveho kanistru!?!?

PEST
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kombajn Fortschritt E512

#198 Nový příspěvek od PEST »

17l, tohle se mi stalo loni, chce to při vypouštění povolit odstredivku a filtr vytece zbytek

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: Kombajn Fortschritt E512

#199 Nový příspěvek od MAGNUM »

Daj info ,načo si prišiel...
v čom je problém...
:friends:
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

pavel sk
Příspěvky: 12906
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Kombajn Fortschritt E512

#200 Nový příspěvek od pavel sk »

V akom stave mas chladiacu napln? Nemas v nej olej? Mohol ti povolit aj vymenik dole vo vani.

muf8111
Příspěvky: 56
Registrován: pon črc 09, 2018 8:50 am
Bydliště: Plzeň

Re: Kombajn Fortschritt E512

#201 Nový příspěvek od muf8111 »

Zdar chlapy, sorry nebyl čas. Náplň vody je v poho bez oleje. Problém jsem aktuálně neřešil začnu asi v příštím týdnu. Mezitím jsem pořídil relativne levne jinou E-512 v lepsim stavu a vybave nez byla moje. Precijen potreboval jsem sekat a ne zpravovat. A i ta se me uz natrapila. Opet jsem musel vymenit mechanicke podavaci cerpadlo za elektrické (trvale se i po jeho repasy a výměně komplet palivovodu a těsněních zavzdušňovalo čerpadlo) což byla vada na kterou me i puvodni majitel upozornoval. Po tom co mi nečekaně začal motor kouřit jsem zjistil že spolknul tyčku zdvihátka (to už jsem dal dohromady, stačilo sundat hlavu vylovit fragmenty a vypujčit si jinou tyčku z mého druheho staříka). Mimochodem nevíte kde novou tyčku zdvihatka sehnat? Katalogové číslo asi 512204.25 . Jinak seče jako ďas a hned po žních se začnu vrtat ve starém motoru dál a hledat zradu.

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: Kombajn Fortschritt E512

#202 Nový příspěvek od MAGNUM »

"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15952
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kombajn Fortschritt E512

#203 Nový příspěvek od oco13 »

Ani neviete aké poklady máte doma - teraz vybehla na ksichtoknihe 512ka za 5000 ojro :shock:

muf8111
Příspěvky: 56
Registrován: pon črc 09, 2018 8:50 am
Bydliště: Plzeň

Re: Kombajn Fortschritt E512

#204 Nový příspěvek od muf8111 »

Díky, na SOKO i svetlusku jsem koukal a nenašel jsem, nicmene po poptání na SOKO ji maji, takže paráda.

Elektrické čerpadlo jsem zakoupil toto:
https://www.formech.cz/elektricke-paliv ... cB#708338S
Jen realne vypada jinak, zkusim sem hodit foto.
Zapinam ho v kabine pred startem a je klid. Na motoru jsem ho dal rovnou na filtr a tim mechanicke cerpadlo zcela vyřadil. Je zajimavy že zdá se nepřetlačí kuličku přepadu, ale motoru to nevadi alespon nemusi nafta trvale cirkulovat. Čerpadlo jsem dal rovnou na nádrž na výpustní šroub který má G3/8" závit a čerpadlo krom nasadek na hadicku ma zavity G1/8" čily jsem je propojil pekne trubkou. Až bude čas chci ještě dodělat před čerpadlo skleničku s kohoutem.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: Kombajn Fortschritt E512

#205 Nový příspěvek od MAGNUM »

Super paráda...
idealne je dať pred čerpadlo(medzi nadrž a čerpadlo)
prietokový filter,kvôli nečistotám,ktoré môžu poškodiť čerpadlo...
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: Kombajn Fortschritt E512

#206 Nový příspěvek od MAGNUM »

:friends: keby niekto má zaujem...našiel som ...pri rannom čítaní
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1406020 ... n-e512.php
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

muf8111
Příspěvky: 56
Registrován: pon črc 09, 2018 8:50 am
Bydliště: Plzeň

Re: Kombajn Fortschritt E512

#207 Nový příspěvek od muf8111 »

Chlapy zeptám se, řešil jsem na E-512 pomalu klesající líštu, měl jsem náhradní rozvaděč hydrauliky a jal se ho vyměnít. Našel jsem tam ale krom klasického pákoveho rozvaděče ještě do něj zapojený okruh s elektrohydraulickými ventily. Netuší někdo co to je za okruh a k čemu slouží? Pro rychlý řešení jsem ho jen odpojil nikde jsem nenašel ovládání či co to je. jediné co myslim že s tím souvisí je asi koncák pod kabinou vedle "rukávu" příčňáku.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5500
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kombajn Fortschritt E512

#208 Nový příspěvek od thovt »

Bud propouští pístnice nebo rozvaděč.

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1591
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kombajn Fortschritt E512

#209 Nový příspěvek od Martin90 »

Jestli to jde pomalu dolů, možná je tam nějaký škrtící ventil na sekci rozvaděče, to už si nepamatuji. Jestli to propouští, tak je to rozvaděčem, z válců by to muselo téct na zem. Ta elektro hydraulika udržovala sama výšku strniště, u deliče jelo po zemi kolečko.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1680
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Kombajn Fortschritt E512

#210 Nový příspěvek od Přemo »

Jak říká martin jetam v okruhu udělana podložka s dirkou malou aby to šlo pomalu dolu,abyto bylo citlive, už si akorat nevybavuju kdeje ale myslim ze u rozvaděče jsem ji mel ve šroubení.
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“