Náhon pneusej

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Náhon pneusej

#1 Nový příspěvek od Pavel.T »

Ahoj :)
Kdo máte pneusejku, jak máte řešený náhon? Máte náhon s homokinetickými klouby? Nebo jaký náhon tam byl originál?
Koupil jsem 3m pneusej a tahám ho za 8011 a na souvratích musím náhon vypínat, protože to strašně mlátí, kardan je hodně zalomený a je to na jednoduchý kříž strašně velký úhel.
Náhon s dvojitými kříži je docela raketa, ale asi nic jiného nezbyde než ho koupit.

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Náhon pneusej

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

V robote mame staru Mistral 4000 a tam je na pohon ventylatora odjakživa klasicky kardan. Toči to na 1000 ot./min. na PTO. Pri zdvihnuti sejacky nic nemlati a je to bez problemov :-/ . Nemaš sejacku v tretom bode (priliš rozšrobovany treti bod) zaklonenu priliš na zadok???

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Náhon pneusej

#3 Nový příspěvek od Pavel.T »

Nene třetí bod je stažený a sečka je při zvednutí nakloněná na traktor. Taky jí honím tisícem. Ale ten náhon mi přijde strašně vysoko, když se mašina zvedne. Musim to porovnat s jiným pneusejem, protože tady vlastně jde oddělat spodek s opěrnými koly a místo toho sečku našroubovat na rotačky nebo předpřípravu.

pavel sk
Příspěvky: 12834
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Náhon pneusej

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta nasa je pevna klasika Mistral 4000 4m zaber. S tym co popisujes sme nemali nikdy problem a to sme ju tahavali od Z 7245, cez Z16145 po CASE 140. Skus ju na uvrati nedvyhat zbytocne vysoko. Na kristale sa da jednoducho urobit horny doraz pri pačke vnutorneho okruhu (do drazky šrob s maticov). Na uvrati staci u sejaciek nizky zdvyih, len tolko co vyjdu vysevne pätky so zeme a zdvihne sa davkovacie koleso aby sa so sejacky nesypalo. Ono aj dnesne moderne sejaky maju nizky zdvih a vysoky prepravny (transportny) zdvih. U Väderstad Rapid 300C to tiez tak mame, akurat tam to uz riesi elektronika a na panele sa to len prepne tlacitkom.

Pavel.T
Příspěvky: 1184
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Náhon pneusej

#5 Nový příspěvek od Pavel.T »

To jsem zkoušel a když zvednu sečku do výšky kde to ještě nemlátí tak botky tahám skoro ještě po zemi. No musím to nějak pořešit možná nakonec koupím kardan s těmi dvojkříži a bude to v cajku no. Ten dvojkříž může být krátkodobě až 80° zalomený.
Já právě koukal na videa s pneusejema a tam to zvedají vysoko se zapnutym nahonem bez problému.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“