Fortschritt T 174/2

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1586
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt T 174/2

#16 Nový příspěvek od Martin90 »

Držím palce 8) . Těchto strojů v dobrém stavu už je málo, přitom jsou to úžasní pomocníci.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#17 Nový příspěvek od xlmen »

Tak máme s bagrem první kopací akci za sebou. 8) Udělal jsem i nějaké krátké video.


Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt T 174/2

#18 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Hezký video a bagr šlape jak víno co? Hele jenom taková otázka to vypada že v tom už je motor z nějaký 50tky zetora nebo se pletu a klame mě jenom zetorácký výfuk? Jak je to? Děkuji :)

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#19 Nový příspěvek od xlmen »

Mám v tom Zetora 5001 (3-válec),na takové to domácí kopání stačí.Na videu jede tak asi na 3/4 plynu,ale problém nastává když popojíždím a ještě k tomu začnu něco dělat s hydraulikou,tak ho to dusí.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt T 174/2

#20 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ano chlapi to říkali že když za jzd do toho dali tyhle 50tky a že to bylo nic moc prej ty 2 válce chodili v tom líp.

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#21 Nový příspěvek od xlmen »

Mám jednoho známého tady z fóra co si pořídil stejný nakládač a po shlédnutí videa mi napsal,že mi motor jede líp jak jeho originál.S původním motorem nemám žádné zkušenosti,ale možná mu pomáhá ten velký setrvačník překonávat větší zatížení-nevím. :-/

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6047
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: Fortschritt T 174/2

#22 Nový příspěvek od Hanz 260 »

Jaký to má hloubkový dosah.
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Fortschritt T 174/2

#23 Nový příspěvek od ota »

To Hanzi 260 myslíš hloubku s podkopem, nebo klasicky s tou sklapovací lžící? Když nám tady hrabal studni, klasicky sklapovací lžící ( držkou jak tomu říká ) tak jsme dali tu tažnou tyč do ramena, delší hadice, vybagroval si díry do kterých potom sjel přeníma kolama a dostal do 4,5 m hloubky. Potom už byla skála, ale bylo to asi maximum co by mohl dostat.
Ten podkop to nevím. Někde jsem ho taky viděl, že ho mají, ale asi ho nepoužívají. Tak nevím.
Jo tadyhle je jeden na prodej, Benešovsko celkem slušný: http://stroje.bazos.cz/inzerat/12174905 ... klT174.php
Obrázek

Uživatelský avatar
pete
Příspěvky: 657
Registrován: stř bře 11, 2009 6:13 pm
Bydliště: pamětice

Re: Fortschritt T 174/2

#24 Nový příspěvek od pete »

zdar chlapi potřeboval bych pár rad kolem T 174.Právě ji chystáme po desetilétém odpočinku v kopřivách první problém byl vstřikovací čerpadlo to se podařilo za velkého úsilí opravit pak ta zapínací odstředivá spojka. Ta je taky po zásahu soustružníka opravena a funguje. ted je ale větší problém s těma mokrejma spojkama na otoč nemáte někdo náhodou odkaz nebo kontakt kde by se dali koupit náhradní díly předem všem děkuji Přema

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#25 Nový příspěvek od xlmen »

Nakládač dnes odjel k novému majiteli - je taky členem fóra. :'(
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4197
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt T 174/2

#26 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

A kampak cestuje do jakých míst jestli to není tajné? A to už jsi pro něj neměl využítí nebo půjdeš do něčeho jiného? ;-)

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#27 Nový příspěvek od xlmen »

Odstěhoval se na Horní Bečvu. Koupil jsem ho kvůli stavbě baráku, ale ze stavby sešlo a na to, abych ho použil 3krát do roka kdy bylo potřeba něco zvednout mi přišlo zbytečné ho držet - navíc jsem se odstěhoval.

v.zadak
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 09, 2015 7:16 am
Bydliště: Pelhřimov

Re: Fortschritt T 174/2

#28 Nový příspěvek od v.zadak »

Ahoj, mno škoda ale pokud padne do dobrých rukou tak sláva.
Já se stavbou domu po peripetiích začal, a nakladač se docela hodí. Nějaké to popohození, naložení zvládne dobře. Horší je zemařina s přesunem, to si radši z družstva domluvím manipulátor a za půl hodiny je zem rozvezená, roztažená a krášně srovnaná.
Naposledy jsem zakopával septik, a zvládli jsme to dobře. Klepetama jsem vykopal i obstojnou jámu, pak hák a usazení septiku. Přikládám fotku ze zasypání. Septik se průběžně musel plnit vodou.
Stále mne trápí výrazný pokles ramene, se zátěží je z plného zdvihu za 10 vteřin na zemi. Pístnice jsou dělané letos.
Mám podezření na hydraulický zámek, ale ten jsem rozebraný měl taky. Rozvaděč hydrauliky je suchý, zdá se že OK.
Také se mi nějak rozechcal olej z otočného středu, musím mít pod nakladačem vanu, už to leje hodně :-(

Obrázek

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#29 Nový příspěvek od xlmen »

Ahoj, tak to musí být šílená práce když to rameno je za 10s na zemi, to je celkem velké množství oleje, které se musí někde protlačit.
Pokud jsou manžety ve válci ok a hydraulický zámek taky, tak rameno musí držet i kdybys oddělal hadice.

v.zadak
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 09, 2015 7:16 am
Bydliště: Pelhřimov

Re: Fortschritt T 174/2

#30 Nový příspěvek od v.zadak »

Mno není to žádná hitparáda, ale dělat se s tím dá.
Máš pravdu, že takové množství oleje za takovou chvíli neproteče přes manžety.
Těsnění v pístnicích jsou dělaná na zakázku.
Ať přemýšlím, jak přemýšlím, napadá mne jen ten hydraulický zámek. Jedinou logiku mi vzhledem k množství oleje dává to, že propouší olej mezi horním a dolním prostorem v pístnici. Nevím přesně jak to uvnitř chodí, ale vně telesa zámku je taková krabička, která propojuje zmíněné části zámku.
Obrázek
Podle všeho jsou to netěsné kuličky v hydraulickém zámku. Já na to jednou přijdu.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“