Fortschritt T 174/2

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Fortschritt T 174/2

#1 Nový příspěvek od xlmen »

Zdar partyjo,mám možnost koupit nakládač T 174/2,ale nevím kde sehnat nějaké info co se týče od kdy se vyráběl,nějaké odkazy na nd,zkušenosti apod.Chcou za něj 45 tis Kč,je v původním stavu i v barvě a není nijak dobitý,je k tomu orig. drapák.Je tam motor zetor 50 3-válec,dvě gumy jsou nové z vleku 9 tun a dvě tak 70% přímo na nakládače.Prý byla dělaná GO převodovek a hydro motorů v ceně 120tis(někde v Těšíně).Co říkaste na cenu? :help:

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 976
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fortschritt T 174/2

#2 Nový příspěvek od Radek01 »

Za ty prachy bych ho určitě vzal, já navalil do výroby bagříku přes 50 000,- a ještě nekopu!
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#3 Nový příspěvek od xlmen »

Já si taky říkám že 45tis není tak moc.Chci stavět barák,takže bych si veškeré výkopy udělal sám a pak ho prodal.Kdyby ho nikdo nechtěl tak prodám motor s pístnicema,drapák a zbytek hodím do šrotu(váží 7,2tuny)a prachy mám zpátky.Ve středu pro něj zajdu a dám sem nějaké foto.
Naposledy upravil(a) xlmen dne pon srp 16, 2010 8:31 pm, celkem upraveno 1 x.

mmilda
Příspěvky: 383
Registrován: úte říj 21, 2008 1:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt T 174/2

#4 Nový příspěvek od mmilda »

Ale ten motor, jen tříválec zetor, nevím nevím. Normálně se to předělávalo na motor z 80 crystala

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#5 Nový příspěvek od xlmen »

Originál tam je motor jen dvou válec.Díval jsem se na videa na youtube a celkem jim to tam šlape i když nakládají jen hnůj.V nejhorším případě mám doma motor z 70-tky.

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Fortschritt T 174/2

#6 Nový příspěvek od Mako4991 »

Už aj tak by to mohlo byť poznať origo má okolo 30koní,ale je to nezmar,u nás ho majú v traktoríku,pri orbe hulí,ale ťahá super.
Zasa je pravda, že origo má dosť hmotný zotrvačník.
Naposledy upravil(a) Mako4991 dne ned čer 26, 2011 1:36 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lojza2
Příspěvky: 236
Registrován: pon lis 03, 2008 6:57 pm
Bydliště: náchodsko

Re: Fortschritt T 174/2

#7 Nový příspěvek od Lojza2 »

Zdravím,
pošli mě email a já se Ti pokusím poslat dílenskou příručku
Slunce už není středem sluneční soustavy, teď už to jsou prachy...

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#8 Nový příspěvek od xlmen »

Tak jsme dneska byli bagr vyzkoušet a zjistili jsme že je asi spálená pojezdová spojka a je ohnutá pístnice na drapáku+ještě nějaké mouchy.Vyjednal jsem snížení ceny a ještě chlap přidal 4ks pístnic na rameno a výložník ;-) .Je na tom kupa práce,ale bez větších investic.Zítra dopoledne pro to jedu :typek:

frantamac
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 08, 2009 7:25 pm

Re: Fortschritt T 174/2

#9 Nový příspěvek od frantamac »

U nas v JZD ho maji a s pistem na drapak je problem vymenou je nedelaji tak je nechavaji opravovat .ten motor se ani sam neutahne mely tam 8011 sotva to jelo pok koupily original motor to je jina.zkusil bych jestli ten trivalec utahne pri praci cerpadla.Aby zlevne veci nebyla pokladnicka.

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#10 Nový příspěvek od xlmen »

Bagr už je doma.Teď scháním podkp i s písnicí,nevíte o něčem?.Nemůže mi někdo tu pístnici alespoň změřit?(průměry,délky atd.)Zde je pár fotek- http://www.rajce.net/a3832945

mmilda
Příspěvky: 383
Registrován: úte říj 21, 2008 1:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt T 174/2

#11 Nový příspěvek od mmilda »

Ramena měl poskládané na podkop a neměl ho k tomu?
Nestačí ti shánět pouze samotnou pístnici, je k ní třeba ještě takový větší odlitý držák viz foto.
Přílohy
CIMG0423.JPG
CIMG0421.JPG

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#12 Nový příspěvek od xlmen »

O tom odlitku vím,ale říkal jsem si že bych dal delší pístnici a uchytil ji přímo na ten čep co drží obě ramena.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Fortschritt T 174/2

#13 Nový příspěvek od ota »

Pěknej bagřík jsi pořídil! Vypadá celkem slušně. Koukám, jaký tam máš pěkný dysky, proto píšu taky. Mám doma podobný z tohodle nakladače. Je tam s níma problém. Jsou na bagr slabí a rádi praskaji. Když vezme něco těžkýho na hák a najede třeba na obrubník, přeskočí plášť z dysku ven, nebo i praskne dysk. Já jsem je takhle sehnal, jeden prasklej a ostatní pláště přeskočily přez rantl. Oni tam potom dávali ty dysky jako jsou na Ifách, klasika s perem. Tady posílám pár fotek, co se může stát, dávej si nato pozor, je škoda gumy i dysku.
Jinak občas jsou někde vidět i v kopřivách, ale ten podkop moc nebejval, ale zase to měli sundaný a moc ho nato nenasazovali. Tak by to mohlo někde ležet zarostlí a celkem i málo jetý. Jinak tím klasickym drapákem nám vybagroval studni do 4 metrů, ale potom byla už skála, tak to nešlo.
Ten origoš motor v tom maká dobře, málo žere a na takové to ,,domácí žvýkání " uplně dostačující. Na hnojništi když jezdily traktory s RUR 5 tak jich stíhal nakládat 5 zasebou a ani jsme většinou nečekali až naloží toho přede mnou. Uplně to vpohodě síhal ale to se smekal. Už si nepamatuju, ale za den jsem jich na delšim poly odvezl 37 a vynásob si to 5 x a nepamatuju si, že by se za tejden s bagrem něco stalo. Furt makal bez problémů.
Přílohy
Dysk T 174.JPG
P5041943.JPG
P5041946.JPG

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#14 Nový příspěvek od xlmen »

Tak se mi podařilo sehnat originál podkop na můj nakládač T-174/2. 8)
http://xlmen.rajce.idnes.cz/podkop/

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Fortschritt T 174/2

#15 Nový příspěvek od xlmen »

Opravy nakládače proíhají v plném proud,po repasi mám udělanou odstředivou i pojezdovou spojku,převodovky pro otoč,brzdy a zadní nápravu.Nově jsem vyvložkoval rameno a dal některé nové čepy.
Ještě bych chtěl nějak pořešit ovládaní hydrauliky-teď se každá pístnice ovládá zvlášť a já bych chtěl vymyslet nějaké křížové ovládání,protože při manipulaci si člověk málem zamotá ruce. :help:
Stále je na něm fůra práce- čeká mě přetěsnění pístnic,oprava vylomenáho zubu na věnci otoče,nějaké dodělávky a oprava plechařiny+lak.
Přílohy
4.jpg
2.jpg
1.jpg

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“