Díly na nakladač ND 4 030

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Díly na nakladač ND 4 030

#1 Nový příspěvek od doca »

Nevíte jestli se dá někde sehnat něco na tento nakladač, konkrétně sháním hřeben otoce, a nebo jestli se najdete dobrá duše která má k dispozici katalog dílů a zjistí mi objednací číslo. Děkuji moc.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Díly na nakladač ND 4 030

#2 Nový příspěvek od red.bill »

Vždyť je to "modernizovaná" 750...

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Díly na nakladač ND 4 030

#3 Nový příspěvek od doca »

no to je asi možný, ale jde o to jestli mají i stejný díly.
katalogový číslo už jsem dohnal, ale nikde nemají, zítra ještě zkusím zavolat do Humpolce, jestli třeba náhodou něco nezapomněli ve skladu, a dle rady se zkusím stavit v místním agrozetu jestli mají katalogy a zkusím porovnat díly 750 a 039, že bych zahrnul do pátrání i díly na 750.
shodou okolností je tu jedna 750 na prodej, ale chce za ni 20 tis a to se mi zdá na to že potřebuji jen hřeben dost, navíc nevím v jakém bude stavu :)

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Díly na nakladač ND 4 030

#4 Nový příspěvek od red.bill »

99% dílů bude stejných/záměnných. Z hlavy mě napadá jen rozdíl v hlavním ramenu, 750 měly pístnici ukotvenou zhora + možnost podkopu. Pak už byla pístnice chycená pod ramenem s možností výškovýho/hloubkovýho nastavení podle toho do kterýho otvoru se pístnice dala... Prapůvod to má ve 150, nádrž, sloup otoče a pohon čerpadel je řešen dost podobně... Pokud někde nový hřeben vyhrabeš tak taky nebude za pětikorunu + "sraní" s výměnou. Jestli ti hřeben prdnul tak na něm nejspíš nebyly ty silonový operný podložky + budou v háji ložiska na otoči...

Teď píšeš o 039 to je zase modenizovaná 500 ale vesměs je to taky "stejný". Rozdíl je v průřezu ramen 500 má trubky, 039 jekl, rozvaděče nahrazený za pákový myslím a takový "blbinky". U 039 je celá sestava nakladače na podvozku šoupnutá víc dozadu.

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Díly na nakladač ND 4 030

#5 Nový příspěvek od doca »

Je to 039, jsem to špatně napsal a všimnul jsem si toho až po odeslání, dodatečně už to nejde opravit, musel bych na adminka, ale mohl jsem to napsat do tématu, moje chyba.
Prasknutý není, ale jsou vylámaný 3 zuby přesně na prostředku, navíc ještě s tím pak dělal a ty ulomený zuby zůstali v převodu takže ten hřeben dostal co proto. Je to na takový samodomo vyvazecce.
Vím že jdou zuby navařit a vybrousit, dokonce vedle ve vsi to dělají - pro jistotu je to odborná firma žádný strejda s elektrodou, ale zadarmo to taky nebude, navíc už to nebude nikdy jak origo, a co jsem koukal na stránky humpoleckych strojíren ta ho měli nějakých 3500, jen není skladem, zítra tam zavolám jestli ještě někdy bude ☹️

doca
Příspěvky: 473
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Díly na nakladač ND 4 030

#6 Nový příspěvek od doca »

Jo a důvod prasknutí je jen na obsluze, vozí se větve a je potřeba je tam namačkat co nejvíc.
Ji

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“