Nakladače UNHZ 750

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1772
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Nakladače UNHZ 750

#271 Nový příspěvek od Přemo »

pokud rikas ze jsi to zkusil prehodit a stále nic,tak bych to videl žese nějak sekl ten tlakovy venil,jesli nepraskla pružinka nebo něco přidřene a poušti to tlak hned zpatky a ne do sekci..předpokladam že hadice ucpana není nebo čerpadlo?ono člověk kolikrat hleda, a potom jeto uplně prkotina
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

PETR6945
Příspěvky: 299
Registrován: stř srp 22, 2007 2:10 pm
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#272 Nový příspěvek od PETR6945 »

ty další funkce fungují i na to druhé čerpadlo, tak tam chyba není. Tak jak říkaš, nechce to pustit olej do ostatních sekcí. Na kraji jsem měl vyšrubovaný (asi) pojistný ventil, ale byla tam jen kuželka s pružinkou, ale nevypadalo to, že by tomu něco bylo .... tak nevím....

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Nakladače UNHZ 750

#273 Nový příspěvek od matisx »

Uz to mas spraveny.me to delal pojistovak.sem tam zacas se ucpe.asi horsi filtry. vysroubovat ho a uvnitr je soupe a to je potreba vytahnout a vycistit je v nem 1mm dirka a ta se ucpe a problem je na svete.sekce nejedou.
Uz to mam nacviceny :smich: a stalo se mi to 3x potreboval bych vycistit nadrz a fitry ale kdy to bude. :-/

PETR6945
Příspěvky: 299
Registrován: stř srp 22, 2007 2:10 pm
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#274 Nový příspěvek od PETR6945 »

Jo už to fakčí, bylo to přesně, tak jak píšeš, ucpaná dírka :zly: Nevíš kde sehnat ten filtr? Nebo aspon jaký tam má byt ? Taky to máme v plánu někdy vyčistit, ale kdoví kdy se to podaří........ :smich:

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Nakladače UNHZ 750

#275 Nový příspěvek od matisx »

To nemam tucha .planuji ale kdy to dopadne nevim .dole se ma pootacet s tema dole a u nadrze vymenit.
Ale zatim jede tak. Kdy to bude nevim . :D

f74
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 01, 2016 8:03 pm
Bydliště: Sušice

Re: Nakladače UNHZ 750

#276 Nový příspěvek od f74 »

Pánové, zdravím, nemám na nakladači teploměr oleje. Nevíte někdo kam mám našroubovat (dát) teplotní čidlo? Někde na nádrž? Podle katalogu ND jsem se dočetl, že je tam teploměr PAL 443 414 051 060 a čidlo teploměru 443 429 037 050

Díky

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#277 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Čidlo teploty oleje najdeš na té šikmině nádrže oleje pod kabinou spíš jako z levé strany když sedíš v kabině. Kdyžtak ti to vyfotím jesi chceš? Ale to najdeš.

f74
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 01, 2016 8:03 pm
Bydliště: Sušice

Re: Nakladače UNHZ 750

#278 Nový příspěvek od f74 »

Díky za radu, šel jsem se ještě teď večer podívat, ale nenašel jsem to. Je tam jednak spousta trubek a hadic a hlavně je tam nános bahna. Zítra to prozkoumám, teď potmě a v mrazu se mi do toho nechce.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#279 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jdu to vyfotit ještě ted a dám ti sem zachvilku foto.... 8)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#280 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Tady jsem ti to zkočil nafotit ;-) Podívej se na to snad ho najde v těch fotkách vede k němu kablík.... :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

f74
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 01, 2016 8:03 pm
Bydliště: Sušice

Re: Nakladače UNHZ 750

#281 Nový příspěvek od f74 »

Díky za fotky, podle toho to najdu.
A když na to tak koukám, to táhlo co jde z kabiny dolů tam nemám. K čemu to slouží?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#282 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo nemáš zač. To táhlo je páka v kabině na podlaze za to taháš sem a tam a cistíš tím dva lamelové filtry dole v nádrži na olej 8)
Při GO jsem je měl vyndané a mám je i nafocené kdyby jsi chtěl :)

f74
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 01, 2016 8:03 pm
Bydliště: Sušice

Re: Nakladače UNHZ 750

#283 Nový příspěvek od f74 »

Já jsem před 4 roky koupil nakladač a od té doby s ním jen dělám, údržba minimální. Přestala mi držet jedna packa, takže jsem si naplánoval přes zimu údržbu (GO to nebude). Už jsem přetesnil většinu pístů. A když jsem si nastudoval návod, tak jsem s hrůzou zjistil co všechno jsem opominul. Např Mazací plán (mazání po 10 h, 20 , 40 h), občas jsem něco namazal, ale ne takhle často. Kontrola filtrů - vůbec jsem nedělal. Kontrola teploty oleje - nemám teploměr (ani chladič oleje). Kontrola tlaku oleje (není tam manometr). Vlastně nemám ani přehled o motohodinách - není počítadlo motohodin.
No takže stav je nyní:
- Teplotní čidlo jsem našel, snad bude funkční a bude stačit připojit drát.
- Manometr 25 MPa jsem dneska sehnal (originál)
- Počítadlo motohodin už mám taky
- Podle návodu by se ty lamelové filtry měly čistit tou pákou denně (!!) Ale já tam tu páku nemám, ani ty další táhla ne. Je tam (asi) ta osička, u tech filtrů jsou ale jen šrouby s páčkama na konci (jako u svěráku). Vyfotím to , je to trošku jiné.
Já vůbec mám nějaký trošku jiný typ, např. vývod hadic na rameno mi nejde středem sloupu, ale jsou z boku na nádrži oleje a středem jdou jen 2 hadice k pístu hlavního ramene. Rameno mám (asi) kratší nahoře s okem na podkop. Taky tam nemám 2 oka na zvedání (nízký a vysoký zdvih - jak je v návodu) Ale jinak je to vizuálně UNHZ-750, tak nevím, jsou ještě najaké jiné varianty než 022 a 027?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4228
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#284 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Aha to vypadá že ty máš typ UNHZ 750. Potom dělali ty typy ND4-022 a ND4-027 co vím :) My máme ND4-027 z roku 1986. Ty na tom nakladači nemáš štítek?
Nevím v čem se to přesně odlišovalo ale vím že v tom ramenu jak jsi psal, potom dělali chladič oleje,ventylátor kabiny, benzínové topení (bůfík) BN4. A dál teď nevím......
Ty trubky v tom sloupu sme si dělali při GO jinak to bylo řešeno takovou rozdělovací hlavou pod otočí. A potom ty poslední kusy to měli už origo natahané trubkama kolem nádrže normálně venkem :)

f74
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 01, 2016 8:03 pm
Bydliště: Sušice

Re: Nakladače UNHZ 750

#285 Nový příspěvek od f74 »

Štítek jsem nenašel (měl by by být na nádrži ne?) ani nějaké zbytky (nýtky apod). Chladič ani ventilátor tam není. Ale to neznamená že tam kdysi nemohl být. Bufík tam také není, ale v podlaze vlevo je díra (prům cca 8-10 cm) - zřejmě na přívod teplého vzduchu.
Tady jsem vyfotil ten olejový filtr
Obrázek
To je ted asi nejdůležitější, zjistit v jakém je stavu a udělat údržbu (opravu). Předpokládám že jinak hrozí poškození čerpadla a vlastně celé hydraulické soustavy (hlavně písty, válce a pístnice. Pak je tam podle příručky ještě magnetický filtr. Ten bych měl také nějak čistit?

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“