názor na odpružení strojůů

Moderátoři: rezis, Malboro

Zpráva
Autor
malotraktor
Příspěvky: 2070
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: názor na odpružení strojůů

#16 Nový příspěvek od malotraktor »

Spravedliva se mi zdá Vyskeř. Jinak je to vždycky hlavně pro ty co nemají na plnokrevne buginy. Asi letos pojedu jen do Caclavi to je jen predvadecka a vyloženě pohoda. Nejsem závodník a můj trakturek na to ani nemá. Když je někde rozdělení podle výkonu jsem do 30 koní a já nemám ani polovinu. Nebo jenom přijet a sedět na traktoru v depu
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
IGRÁČEK
Příspěvky: 142
Registrován: čtv pro 22, 2011 7:31 pm
Bydliště: Horšovský Týn

Re: názor na odpružení strojůů

#17 Nový příspěvek od IGRÁČEK »

Ahoj závodníci.Tak jak koukám tak se rozpoutala pěkná debata.Píšu to sem tady si to přečte více lidí ale psal jsem loni na stránky Štoky ohledně výsledků ze závodu a byli na to nějaké odpovědi až se s toho vyklubala debata odpružení a rychlostní disciplíny.Já měl na mysli pomotání výsledků at už záměrně nebo omylem a vůbec jsem se nikde nezmínil o tom že by se mi nelíbila rychlostní vložka nebo že bych měl nějaké připomínky k jiným disciplínám.Do jakých skupin rozdělí stroje a jakou trat si pořadatel vytvoří tak to je plně jeho věc.Tímto se pořadatelům OMLOUVÁM protože jak je vidět tak někteří závodníci vůbec nepochopili co jsem měl na mysli.Téma odpružené a neodpružené tak to si myslím že je každého věc a každý na to má svůj názor.Jak se tady píše ukázat co jsme vytvořili a co náš stroj dokáže tak to je také diskutabilní.Mám doma traktůrek který je moc šikovný a udělá moc práce ale když jsem s ním jel na závody tak jsem byl vždycky poslední no vždycky ne občas taky někdo nedojel tak jsem ho trumfnul a bylo jedno jestli se jednalo o RYCHLOSTNÍ nebo TECHNICKÉ závody.Co je platný že jsem byl ve skupině motor motorka když moje čz 150C je zpřevodovaná do síli a pomala tak že i když je technická trat tak mě porazil každej.Za dvě sezony závodění mě jenom na jedněch závodech ocenili jednak za poslední místo ale hlavně za vytahování kamarádů z bahna a POZOR bylo to ve ŠTOKÁCH.Akorát co myslíte že diváky zajímal můj Makáč který má hydrauliku,uzávěrku,naviják a ty lumpi tahal z toho bahna ne ne bylo pro ně zajímavý jak ty rychlý draci at už odpružení nebo ne prolítnou to bahno.Další věc,závodění,tak pánové dejte si ruku na srdce a přiznejte že se ve vás při závodech probudí závodní duch a pěkně nato šlapetea a je jedno co máte za stroj.Určite je hodně závodníků ale takových kteří se jedou na závody jenom svézt tak toho znám jen jednoho a to Jirku Listopada.A moc si Jirky vážím já bych to nedokázal.Dále disciplíny jako je přetahování nebo tahání břemene zase je to složité jak rozdělit stroje do skupin aby to bylo spravedlivé.Musíme si uvědomit že to jsou stroje domácí výroby a je na každého fantazii jaký stroj si postaví. A jak to potom má poředatel hodnotit.Prostě mám toho na srdci moc a moc ale to sem ani nemůžu všechno psát.Jinak dneska jezdím taky s odpruženým a rychlým strojem a je to pro mě traktor domácí výroby a nikdy mi nevadilo jestli byla trat at rychlá nebo pomalá málo nebo moc členitá prostě sem přijel na závody a závodil.Je to můj koníček a mam to moc rád,tak jestli budu závodit s traktorem seriovkou nebo domácí výrobou nebo třeba buginou tak prostě přijedu a budu závodit.Jestli si nějací závodníci myslí že jsou poškozeni tak at si uspořádaj svojí traktoriádu se svýma skupinama a pravidly.To je můj názor a musím říct že ten odpruženej a rychlej mě ještě nikdy nevyklopil ale ten malej ten mě střepal už třikrát a jednou moc ošklivě a proč protože není odpruženej.
Přílohy
P6140359.jpg

body
Příspěvky: 47
Registrován: čtv říj 30, 2008 11:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: názor na odpružení strojůů

#18 Nový příspěvek od body »

Ahoj taky napisu sem. Traktoriady jsou pro me prilezitopsti omrknout cizi stroje a taky si zajezdit. Nejezdim vyhrat. Nicmene ano - muj stroj je staveny primarne pro zabavu, neni (bohuzel) zprevodovany do pomala, je to opravdu spis bugina.
Vlastne je tento muj prispevek spis dotaz. Doporucte mi prosim nejakou traktoriadu (nebo cokoliv podobneho), kde je zajimava trat, bahno, kde je mozne dat si vecer pivo a burty, kde se da prespat do druheho dne, a idealne kde je mozno si zablbnout i mimo oficialni program. Celkem me nezajimaji spanile jizdy, pretahovani stroju a tahani V3Sky.
Dvakrat jsem absolvoval rampustrak a priznam se ze to mi vyhovovalo absolutne nejvic (ac trat byly misty nad moznosti stroje).

Uživatelský avatar
Malboro
Příspěvky: 975
Registrován: ned lis 11, 2007 5:44 pm
Bydliště: 39801
Kontaktovat uživatele:

Re: názor na odpružení strojůů

#19 Nový příspěvek od Malboro »

body píše:Ahoj taky napisu sem. Traktoriady jsou pro me prilezitopsti omrknout cizi stroje a taky si zajezdit. Nejezdim vyhrat. Nicmene ano - muj stroj je staveny primarne pro zabavu, neni (bohuzel) zprevodovany do pomala, je to opravdu spis bugina.
Vlastne je tento muj prispevek spis dotaz. Doporucte mi prosim nejakou traktoriadu (nebo cokoliv podobneho), kde je zajimava trat, bahno, kde je mozne dat si vecer pivo a burty, kde se da prespat do druheho dne, a idealne kde je mozno si zablbnout i mimo oficialni program. Celkem me nezajimaji spanile jizdy, pretahovani stroju a tahani V3Sky.
Dvakrat jsem absolvoval rampustrak a priznam se ze to mi vyhovovalo absolutne nejvic (ac trat byly misty nad moznosti stroje).

Boudy
Šalmanovice
Rovná
Vilémov
Bystřice na Úhlavou
Úterý
....................... atd koukni po tématech sou tam i fotky :)
Něco tam klepe. To víte, nemažete! Klepe to!
Fotky a videa Rajče
Videa Stream
Moje stránky

samson3
Příspěvky: 337
Registrován: ned dub 28, 2013 8:50 am
Bydliště: Kratonohy

Re: názor na odpružení strojůů

#20 Nový příspěvek od samson3 »

Mě osobně odpružený nápravy nevaděj,já je na traktoru nemám, v lese jsou mi na prd.Na traktoriadách mě vaděj pouze traktory z jednou převodovkou,to není traktor ale bugina.Maj mít svoji kategorii.Kluci co maj stavěný traktory jen na závody jdou převážně do rychlosti,nemohou za to kolikrát nic zapřáhnout,buď nemaj za co nebo se ani nerozjedou.Je to o ničem.Mě traktor dokáže jet rychle i ze 2 převodovkama,ale nejsem sebevrah a ani to potom nejde udržet rovně.Já mám traktor i na práci a né jen na závody.Už jsem také odmítl startovat ve sprintu s klukem který tam měl jen 1 převodovku,protože to nemělo cenu.Když někoho takového vidím na traktoriádě tak si říkám co tam dělá.Je to jen můj názor, ale pořadatelé by se měli trochu zamyslet.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: názor na odpružení strojůů

#21 Nový příspěvek od Terablick »

Původně jsem se nechtěl k tomuto tématu vyjadřovat (nezávodím, a byl jsem zatím na jediné traktoriádě, tak do toho ani nemám co mluvit), ale právě na té jedné traktoriádě jsem se s tímhle setkal také, a můj názor je takový, že
- hodně záleží jak je zvolena trať a disciplíny
- nejvíc záleží vždy na jezdci
- nemám nic proti speciálům, pokud budou mít svou kategorii - hezky se na ně kouká :)
- i s traktorem s neodpruženou zadní nápravou a relativně dost konzervativní konstrukcí jsem viděl dělat dost vysoké skoky, jezdit po třech, a možná i po dvou kolech a startovat z rampy po zadních kolech (a ne jen nějaké přizvednutí předku, ale jízda po zadních dobré 2-3 metry), takže o konstrukci to úplně není - spíš o jezdcích a jejich exhibicionismu a soutěživosti :).

Byl jsem konkrétně v Nihošovicích, a nejen "speciály" tam divočili dost :). Kouká se na to parádně, jen člověku občas zatrne co by se stalo kdyby se stroj v té rychlosti třeba "kousl" o drn a převrátil, nebo někoho převrátila vlečka při divokém dobrzďování do cíle. Akorát bylo trochu na pováženou když drny od divoce hrabajících šípáků lítaly mezi malé děti a důchodce v "hledišti" tak, že srážely půlitry ze stolů... Jedno z dětí dokonce dostalo kouskem něčeho do oka. Naštěstí bez následků, ale co kdyby :-/ Ale to je problém toho, že na této konkrétní traktoriádě je zoufale malý plácek, a není tedy možnost umístit trať dál od diváků :(. Jinak se samozřejmě hezky kouká nejen na různé technické disciplíny, ale i na tyhle divochy 8) Ale jsem také pro to, udělat krom těhle rychlostních soutěží (v Nihošovicích byla většina disciplín o rychlosti) i technické disciplíny, nebo jízdu na přesnost, šikovnost, průjezdnost terénem, sílu tahu a podobně :). A kategorii pro odpružené stroje oddělit :). Dokonce by asi stálo za to naopak vyhlásit kategorii vyslovených speciálů, tedy strojů určených primárně k závodění, kde by soutěžily stroje postavené vysloveně pro závody v terénu - v podstatě buginy. Byla by to sice kategorie trochu mimo traktory, ale divácky zajímavé zpestření, a jezdců by se asi našlo také dost :). Samozřejmě trať by měla být volena tak, aby nebyla nebezpečná ani jezdcům ani divákům, zejména s ohledem na dosahované rychlosti strojů - speciálů. Neměly by na ní být dlouhé rovné úseky, příliš rychlé nájezdy do překážek a dalších prvků a podobně. I v Nihošovicích bylo dobře vidět jaké zrychlení takový stroj má, když díky šípovému vzorku téměř nehrabe, a odpíchne se tak lépe než auto na asfaltu :).
PS: nějaká videa z té traktoriády jsou v tématu o ní - v odkazu na rajče od Malbora :). To aby i ti kdo tam nebyli měli možnost zhodnotit o čem tu píšu :) Byla to parádní podívaná, jen místo konání by to asi chtělo posunout někam za ves, kde bude víc místa a pokud možno i nějaký terén :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Jindra S.
Příspěvky: 39
Registrován: pát říj 24, 2008 7:23 pm

Re: názor na odpružení strojůů

#22 Nový příspěvek od Jindra S. »

Tak zrovna v Nihošovicích to o rychlosti nebylo.Přece soutěž se zavázanýma očima s naváděním je o šikovnosti jezdce a naváděče.Ale jak to chceš měřit?Na umělecký dojem?A soutěž se špalkem na sáních byla taky o šikovnosti.A s tím vlekem mělo být couvání bohužel už bylo plno hodin.Souhlasím, že hlína lítala až do diváků ale bylo opravdu málo placu.Přesto pořadatelé dělali co mohli a patří jim dík.A jak už jsem psal, disciplíny byly takové, že druhý byl borec s TKčkem.A to opravdu není rychlý stroj.Ten kluk má můj obdiv.Jestli pojedeš do Záblatí a moc ti to doporučuji, zajdi a pokecáme.Mám na Čer-tovi jmenovku nemůžeš minout.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: názor na odpružení strojůů

#23 Nový příspěvek od Terablick »

Já určitě nekritizuju pořadatele :). Ty dělali co mohli, a koukalo se na to dobře :ano: 8)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Srazy a setkání“