Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše dozadu

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#61 Nový příspěvek od jirka.jc »

jj, vím. bude obyč pístnice, musím jen nechat vyrobit to spodní uchycení... teď řeším upevnění výpalku k hlavnímu nosnému U, udrží to šest svárů (červená čára viz obrázek), za předpokladu že budou kvalitně provedený?
Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#62 Nový příspěvek od StaPo3011 »

to by snad mělo udržet.

Já to mám teď překreslený takhle, a konečně už mám hotový i výpalky a lano s koncovkama,
teď už "jen" přesvědčit švagra, aby to natigoval. Snad se to rýsuje víkend po velikonocích,
uvidíme.
Obrázek

qhp
Příspěvky: 969
Registrován: čtv kvě 20, 2010 1:58 pm
Bydliště: Val.Mezirici

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#63 Nový příspěvek od qhp »

Ahoj,mohl by jsi mi nafotit detail vyklapeni??(panty-podvozek korba)dík

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#64 Nový příspěvek od StaPo3011 »

zdar,
nafocení nejdřív za dva týdny.
Ale je to tam uchycený dle modelu - výpalky z 10mm desky (fialové) navařeny na nápravu.
Na korbě přivařeno tlustostěnný pouzdro (jaký jsem sehnal) a rozneseno trochu po délce korby žebírky,
aby ten jekl nedostával moc lokálně zabrat.
Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše doza

#65 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tak konečně dodělána ruční hydraulika sklápění. Bohužel dodané lano se zalisovanými očnicemi mělo koncové zálisy hodně delší než jsem předpokládal, což by omezovalo horní polohu max. vyklápění - zális by narazil do kladky ještě před dosažením max. polohy. Tak jsme s tigovacím švagrem přidali nový úchytný bod na korbě až zespoda pod nosný jekl, kamž se posunul i ten překážející zális. Tím pádem jsem musel lano "prodloužit" z druhé-přední strany pomocí závitové tyče a prodlužovací matice. Ale výsledek vypadá použitelně.
Obrázek

Obrázek

Taky jsem přidal pro snadnější zajištění korby zepředu štelovací masivní "bednové" uzávěry. Původní oka na tlusté zajišťovací čepy 20mm jsem chtěl odřezat, ale zatím jsem je tam nechal. A asi už tam takhle zůstanou, ale jen s volnějšíma šroubama M16, jen tak pro sichr.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše dozadu

#66 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tak konečně v praxi prověřeno sklápění dvoukolky s rozbitýma taškama do zásypu. Funguje to dle předpokladu, po popojetí všechny tašky sjely. Ale to ruční pumpování na plný výsuv je fakt otrava, jde to sice lehce, ale je to na dlouho.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše dozadu

#67 Nový příspěvek od Killer Koly »

jak to je zajistene proti samovolnemu sklopeni? kdyby za osou sklapeni byla vetsi vaha nez pred osou, tak se to sklopi samo
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše dozadu

#68 Nový příspěvek od StaPo3011 »

vepředu jsou štelovací bednový uzávěry s pojistkama, kterejma je to stažený vepředu k sobě, viz https://postimg.cc/8jxz7djM o pár příspěvků výš. Navíc tam pro sichr dávám i šrouby M16 s maticemi do původních navařenejch plechovejch ok pro dvacítky čepy hned vedle, protože to sklápění budu používat jen jednou za uherskej rok, tak mi nevadí, že je musím před sklápěním odšroubovat.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše dozadu

#69 Nový příspěvek od Killer Koly »

nerozumime si. ze tam jsou ty uzavery vim, precetl jsem si to. me jde o to, co se stane po jejich odjisteni a odsroubovani tech sroubu v pripade, kdy vzadu bude vetsi vaha nez vepredu. krome toho to pujde asi hodne spatne odjistit, bude to dost namahane.
na podobnem principu se sklapi voziky za sekaci traktory z mountfieldu. u nas ve vsi to jeden typek ma a takhle blbe si nalozil. kdyz to odjistil, sklopilo se mu to a vyrazilo mu to zuby
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Novej dvojkolák za 3011-tku, sklopnej jen jednoduše dozadu

#70 Nový příspěvek od StaPo3011 »

jo,
to by vystřelilo předek korby nahoru, až by se zadek zarazil o zem. Ale takový nevyvážení nákladu bych myslím poznal (tahalo by mi to závěs na traktoru nahoru, a to ještě větší pákou díky rozdílu mezi osou vyklápění a osou nápravy) a nesklápěl bych to. Anebo jen s max. opatrností. Ale nejspíš by se jen našponoval ten druhej z bednovejch uzávěrů a po přechodu přes jeho mrtvou polohu by to zůstalo viset za háček na protikusu. Ale asi to raději nebudu zkoušet :) .

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“