Motorové kolečko - motůčko

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Motorové kolečko - motůčko

#136 Nový příspěvek od Míšánek »

Ještě bych teda dodal to, co zde popsal drtivou a je to, alespoň dle mého názoru, velmi důležitý fakt. To motůčko je nějakým způsobem zkonstruováno tak, že i když jej člověk naloží podstatě více než kolečka klasické, tak na rukách veze minimálně pocitově mnohem menší váhu. Asi je ta korba více nad kolem, u kterého díky tomu zvyšuje i adhezi.
Máme motůčko jehož pojezd ještě není řízen proporcionálně, nýbrž pouze systémem zapnuto/vypnuto a jeho rychlost alespoň mně osobně vyhovuje

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Motorové kolečko - motůčko

#137 Nový příspěvek od Honza_2 »

Ta s tím naložením s vámi souhlasím.
Mám Motučko klasic a plně nabitá baterie mi vydrží cca.4-6 hodin provozu plně naloženého Motučka.
Já honím kolečko dokud jede a pak hned na nabíječku a beru klasické kolečko a na to bacha.

Já jsem si dělal podlahu a jak píšu postup tak s klasickým kolečkem ( nepíšu Motučko - to je na nabíječce) a házel jsem hlínu jako obvykle a nešlo to v tom blátě utlačit.
:D
To jste měli vidět jak rychle jsem bral Motučko z nabíječky.
Zadní kolečka jsou velký pomocník.

Jinak na předchozí dotaz Klasic nemá brzdu a a nemá zpátečku.
To mají kolečka ve vyšší cenové relaci.

Já mám na Motučku pouze plynule vpřed a v kole je kolik a ten je buď zapnutí natvrdo a nebo v druhé poloze má volnoběh do zadu.

Obrázek Obrázek

Obrázek
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Ready
Příspěvky: 414
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Motorové kolečko - motůčko

#138 Nový příspěvek od Ready »

No,v hlavě to vrtá,poměr se obrací motůčko-minidumper 70/30 :) akorát já teda určitě se zpátečkou a brzdou kvůli ženě,hodně se mi začínájí zamlouvat ty z ekovýroby-drtikolův odkaz,tímto děkuju-verze s motorem 1500w má docela schopnou baterku a rezerva výkonu se hodí vždy. Pomocné kolečka jsou dobrý nápad.
Už to vidím.....to zas bude....cos to dotáhl,nemáš těch krámů natahaných dost?.....pak k tomu polovička čuchne a bude duša v péří....a já uslyším.....do prdeleeeee,tos to nemohl koupit dřív? :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Motorové kolečko - motůčko

#139 Nový příspěvek od Honza_2 »

Rozhodnutí je samozřejmě na vás.
Koukal jsem na ten ekovýroby-drtikolův odkaz,a to jak je postavené nebudí zrovna dobré dojmy.
Já osobně bych si ho někde půjčil a zkusil s nákladem co dokáže.

Já si při pracech na rekonstrukci podlahy Motučko půjčil přímo ve výrobním závodě - mají tam půjčovnu a po dobrých výsledcích jsme si ho pak koupil.
Ta zadní pomocná kolečka jsou skvělý nápad. Hodně to pomůže ušetřit fyzickou námahu.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

milanhb1
Příspěvky: 400
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Motorové kolečko - motůčko

#140 Nový příspěvek od milanhb1 »

Tak jsem motůčko taky objednal
už dlouho na to myslím,uvidíme co dokáže a jestli splní co inzerujou.
Ta moje řekla,že už jsem to měl udělat dávno.Třeba když má dycky pravdu tak se to povede.
Trochu mě na videích zaráží jeho hlučnost,
zaky Vám motor tak ,,ječí´´?
Základní verzi a tu ,,chytrou´´nabíječku,zatím.
Milan

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Motorové kolečko - motůčko

#141 Nový příspěvek od Honza_2 »

No, ječí? Nevím jak to definovat Motučko neječí.

Je slyšet elektromotor, ale aby ječelo to ne.
V tom není vysokootáčkový motor to nemá, ale spíše tu planetovou převodovku, kterou konkurence nemá.
Což ta planetová převodovka je skutečně výhoda.

Já mám 300 w motor ( což bohatě stačí na práce kolem domu)a s tou převodovkou kolečko utáhne opravdu hodně a pokud někam chcete vyjet tak vás opravdu táhne do té doby než ztratí adhezi kolo.
Při ztrátě adheze hoďte do korby pytel cementu a jedete dál.

Osobně vyzkoušeno. Tady jsem blbnul s dcerou. :D

https://youtube.com/shorts/3u5Gu0mXkcE?feature=shared
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Motorové kolečko - motůčko

#142 Nový příspěvek od Míšánek »

Přesně tak. Motor se díky té převodovce opravdu nikdy nezastaví, jedině že by už byla opravdu vytlučená baterka. Jinak hrabe když už nemůže

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Motorové kolečko - motůčko

#143 Nový příspěvek od jenicek »

Taktak, mám taky motůčko, byť jsem byl z počátku proti, tak ho naši koupili mladýmu, aby se nedřel v háji, kam se nedá zajet traktorem.
No a vypozoroval jsem takovou vlastnost, že u normálního kolečka se zvyšujícím se nákladem vyjedu čím dál menší kopec, tak naopak u motůčka čím větší kopec chci vyjet, tím víc musím naložit 8)

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Motorové kolečko - motůčko

#144 Nový příspěvek od Míšánek »

Jo, tenhle paradox u motůčka fakt funguje :smich: a hlavně jak jsem již psal výše - větší náklad není ani vůbec cítit na rukách co se týče zdvihu.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Motorové kolečko - motůčko

#145 Nový příspěvek od radas »

jj naložit se dá hodně, mám i ty vidle dopředu, na vývoz špalků je to super , rozloží to váhu před a za kolo tak stačí jen udržovat rovnováhu. co se týká kňučení motůčka při provozu stalo se mi to , když už byly značně očesané zuby v převodovce. mám ho už spoustu let a za tu dobu jsem vyměnil 4 ozubené kolečka, ozubený věnec a 2 zrezlá ložiska. jo a jezdím na dvě starší baterky dokud to utáhnou nechce se mi kupovat novou :)

Míšánek
Příspěvky: 882
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Motorové kolečko - motůčko

#146 Nový příspěvek od Míšánek »

Jaké vidle na špalky? Já nic takového ještě tuším neviděl.

Jinak my do toho motůčka zatím ještě vůbec nevrtali. Celou tu dobu funguje tak jak je z výroby. Ale asi jej zdaleka nepoužíváme tak často jako vy ostatní

Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Re: Motorové kolečko - motůčko

#147 Nový příspěvek od Piston »

O motůčku silně uvažuju a říkám si: za co má cenu si připlatit, a za co ne? Širší kolo určitě ano, pozinkovaný rám možná… Budu moc postrádat brzdu, zpátečku nebo vyšší výkon? Je to spíše otázka na dlouhodobé uživatele, co na základě svých zkušeností bolestivě postrádají. Měl bych to hlavně na vyvážení dřeva z lesa k nám na kopec z terénu, kde neprojede traktor, a pak na obvyklé tahání metráků hnoje, kompostu či posečené trávy. Jak tu někdo napsal, do důchodu daleko ,ale síly ubývají a bolí i věci, o kterých jsem ani nevěděl, že je mám.
Pivo je moje palivo.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“