PALAZ - 10T

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

PALAZ - 10T

#1 Nový příspěvek od haven »

Ahoj chci koupit traktorový návěs Palaz nosnost - 10T má někdo stim to navesem s kusennost, kvalita, atd. Jeto s Turecka naves, se bude používat na obilí. A nebo poraďte jaký návěs. Dík

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: PALAZ - 10T

#2 Nový příspěvek od amatér »

Před rokem jsem ve Valticích koupil jednoosý návěs Palaz 5tun za Zetor 6718.
Konstrukčně je to velmi povedený vlek, po vykládce doma jsme mu věnovali víkend, aby byl opravdu OK a taky nás to trochu zajímalo, jak je vše uděláno.
Lamelovým kotoučem jsme oleštili výkovky zavírání a pantů, aby šlo všechno pěkně zlehka. Korba je těsněná gumou, takže obilí OK. Brzdy se seřídily tak, aby neblokovaly moc brzy, vzduchojem jsme v rámu upevnili trochu výš, aby se nepoškodil někde v lese. Kliku parkovací brzdy jsme přesunuli z boku k oji, aby se lano napínalo přímo a ne přes kladku. Zadní světla dostala mřížku z nerezové kulatiny 8mm, aby je nerozbil nějaký kamen při vyklopení. Víčka v kolech jsme naplnili vazelínou, sice mají maznice, ale je tam dutina, tak než dojde vazelína k ložisku, je půlka kartuše pryč. Doraz vyklápění jsme doplnili koncovým ventilem, původně tam bylo jenom lanko. Korbu jsme zvedli a zespoda nastříkali voskem na dutiny hlavně mezi podlahou a rámem. Vlek má jediného majitele a uživatele, který jej platil ze svých úspor, tak je to trochu člen rodiny. V JZD nebo na obci by se s ním tak nemazali. Z porovnání s dalšími výrobky tuzemských a polských nám tento při své ceně vyšel velmi dobře, za traktorem se chová moc hezky. Konstrukčně a použitým materiálem velmi dobrý, k dílenskému zpracování některých detailů trochu připomínky, ale v celku velmi spokojeni.
Obrázek

hobr
Příspěvky: 3894
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: PALAZ - 10T

#3 Nový příspěvek od hobr »

Amatér - moc se mi nelíbí oje v horním závěsu - osobně bych to měl raději v v agroháku... :-/
Vím, je to dáno konstrukcí vleku...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: PALAZ - 10T

#4 Nový příspěvek od Chose11 »

Hobr, pouč mě neznalého proč je agrohák lepší, výhody, vlastnosti a nevýhody...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: PALAZ - 10T

#5 Nový příspěvek od tomous »

Haven: Nezkoušel jsi si nechat nacenit Pronara? Vím,že bude dražší,ale kvalitou asi jinde.

K agroháku. Čím níž těžiště tím lepší,když žďouchne nejdeš na bok. Ale mám návěs v horním závěsu asi 80 cm nad zemí a plně mě to vyhovuje. Na agrohák je nahovno vidět při zapřihání,takže za mě radši do horního,ale né moc vysoko.

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: PALAZ - 10T

#6 Nový příspěvek od amatér »

Hobr: Pokud není závěs výrazně nad osou nápravy, tak nepřevrací. Oni ti turci k tomu vleku mají ještě jednu vychytávku. Mezi tu mohutnou přírubu oje a spojovacího oka se dá vložit mezikus s hydraulickou rukou. Výrobce to má na svých stránkách.

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: PALAZ - 10T

#7 Nový příspěvek od haven »

Amatér, díky to sem rád že si spokojenej, já sem návěs objednal takže až za měsíc a půl :vztek: pak dám fotku, taky sem řešil jestlik mám koupit agrohák ale skusim ho dát do horního závěsu a uvidím. Volal sem snad všude a chtěli za to moc peněz :typek: a dotace neberu :321:

hobr
Příspěvky: 3894
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: PALAZ - 10T

#8 Nový příspěvek od hobr »

Chose11 - kolega Ti odpověděl, ještě přidám - s agrohákem se vlek hůře zapřihuje, ale zase netrpí horní závěs (není stavěný na těžké oje).
Jezdil jsem agrohákem x let (tahal krmný vůz), s Horalem navážel slámu. Jednou za čas se musel horní závěs rozdělat a vyměnit gumy - byly totálně "hýn".
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."


Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2617
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: PALAZ - 10T

#10 Nový příspěvek od murár »

Už ho máš doma? Tak gratulujem a naj slúži! 8)

Uživatelský avatar
ackar
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 05, 2012 10:34 am
Bydliště: Chrudim

Re: PALAZ - 10T

#11 Nový příspěvek od ackar »

Ahoj, jak řešíte zapojení dvouokruhových vzduchových brzd na Zetory u těchto nových návěsů?

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: PALAZ - 10T

#12 Nový příspěvek od haven »

Ahoj už :wink:, bylo na čase, a už jsme byli aj na obily a naložily jsme 8 tun. Ten horní zavěs na to není asi dobrý, mám agrohak https://postimg.cc/R6Lynqmn bude na to stačit nebo se tam dá dat nějakej inej silnější? A ty brzdy tam jsme prohodily hadice https://postimg.cc/SjTgRRt3

Uživatelský avatar
ackar
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 05, 2012 10:34 am
Bydliště: Chrudim

Re: PALAZ - 10T

#13 Nový příspěvek od ackar »

Prohodili jste hadice. A kterou máte zapojenou na hubici jednohadice na Zetoru? Díky

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: PALAZ - 10T

#14 Nový příspěvek od haven »

Ty hadice jsme prohodily 1 jsme daly do 1-2. a hadice 1-2 jsme dali do 1. https://postimg.cc/HVhMZQX2 https://postimg.cc/30WRmcSH

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: PALAZ - 10T

#15 Nový příspěvek od haven »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“