Stará SPZ lichoběžník

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Karlos94
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 05, 2018 11:17 am
Bydliště: Tábor

Stará SPZ lichoběžník

#1 Nový příspěvek od Karlos94 »

Zdravím. Jelikož dokončuju renovaci vleku 5t a mám zničenou SPZ, se kterou mě na STK vyhodí, budu muset dát novou. Ale jelikož mám ještě původní lichoběžníkovou, tak bych jí chtěl zachovat. Otázka tedy je, jestli se někde dá sehnat/ nechat vyrobit tenhle typ? Všichni výrobci, co jsem našel, dělají malé lichoběžníky na motorky nebo traktory, případně klasické obdélníkové na auta, velké lichoběžníkové (cca 200x320 mm) se mi najít nepodařilo. nevíte, jestli je někdo vyrábí? Když ne, dám novou obdélníkovou, žádná velká tragéde to nebude, ale když by byla šance dát původní, byl bych radši. Díky

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Stará SPZ lichoběžník

#2 Nový příspěvek od Leo »

Pokud vím, tak SPZ se nesmí pozměňovat, vyrábět, dělat nová. Je to trestný.
Na dopravce jsi byl, aby jsi zjistil, co se s tím jde dělat? SPZ i RZ jsou normovaný, takže ty starý asi neseženeš. A zadat si výrobu nové SPZ asi nepůjde, i třetí RZ na auto na nosič kol se musí nechat udělat přes dopravku. Ti, co to dělali sami, hořce zaplakali, když je kontrolovali policajti na cestě. RZ je úřední doklad.

Další věc, kam dáme toto vlákno? Jsem rozhodně nepatří a ani jsi neřešil, kam s ním... Přes SZ mi napiš, kam mám vlákno přenést.

Moderátor Leo
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Karlos94
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 05, 2018 11:17 am
Bydliště: Tábor

Re: Stará SPZ lichoběžník

#3 Nový příspěvek od Karlos94 »

Vím, že by se s SPZ nic dělat nemělo, max. žádat o novou na úřadech, ale realita bude nejspíš trochu odlišná. Třeba na motorky se starý formát nechá sehnat v pohodě, nebo i traktory, viz: https://etovar.eu/cs/zetor/4784-espz0trt2.html. Někdo se dokonce tváří, že to není žádný problém: https://viprz.cz/ , ale o tom mám pochybnosti. Nicméně o tom polemizovat nechci, každý ať má na svém vozidlu, co uzná za vhodné. Jak se zdá formát na valníky a náklaďáky stejně nikdo nedělá, takže mi dají na úřadě novou obdélníkovou a bude po problému.

Alacatazar
Příspěvky: 44
Registrován: úte dub 03, 2018 10:23 am
Bydliště: Opavsko

Re: Stará SPZ lichoběžník

#4 Nový příspěvek od Alacatazar »

Na úřadě jde požádat o duplikát RZ se stejnou kombinací výměnou za odevzdanou poškozenou značku. Jestli se to ovšem týká i žlutých značek, to nevím. Jen je to pak vyrobeno na novém formátu, případně u osobních aut i s EU pruhem. Platí se výroba, tuším že 400Kč za tabulku. Využít toho lze například pokud má někdo poškozenou nebo nečitelnou značku a výměna za novou kombinaci by znamenala hlášení a změnu například na povolených vjezdech, vyhrazených parkovacích místech, průkazech a podobně. Přikládám foto k ilustraci. Jedná se dovýrobu ze starého okresního formátu.


Obrázek

Karlos94
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 05, 2018 11:17 am
Bydliště: Tábor

Re: Stará SPZ lichoběžník

#5 Nový příspěvek od Karlos94 »

Mě jde ale o přesně opačnou věc. Potřeboval bych zachovat formát SPZ, aby se mi to zároveň pěkně vešlo na blatník. Hranatá už nevychází ideálně.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9069
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Stará SPZ lichoběžník

#6 Nový příspěvek od Sniper »

Karlos94 píše: pon pro 05, 2022 8:37 pmTřeba na motorky se starý formát nechá sehnat v pohodě, nebo i traktory...
Nějak jsem nepochopil, jaký formát máš na vleku, když ti nepasuje motorový, nebo traktorový? :-/
Já mám na BSS T 3,5S velký obdélník SPZ a vlezla tam v pohodě.
Jinak na tom odkazu jsem pátral a když jsem hledal, našel jsem ještě jednoho výrobce, který to měl hezčí a dokonce i v barvě.
Bohužel je to už delší dobu, jestli najdu Link, dám ho sem.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Stará SPZ lichoběžník

#7 Nový příspěvek od red.bill »

Má velký lichoběžník co bejval na NA a vlecích, traktory a motorky měly malý lichoběžník. Ten velký lichoběžník asi nikdo nedělá, leda si ho narýsovat a vyklepat sám(stačí na to vhodný tupý majzlík). Pak to nějak trochu pomuchlat ať to zamaskuje...

Alacatazar
Příspěvky: 44
Registrován: úte dub 03, 2018 10:23 am
Bydliště: Opavsko

Re: Stará SPZ lichoběžník

#8 Nový příspěvek od Alacatazar »

A co při případné dovýrobě pořádat o RZ typu 158. To je stejná velikost jaká je dnes na motorkách (200x160mm). Nejačastěji se používá na čtyřkolkách. Já si o ni řekl a mám ji na Zetroru 25A. Pěkně mi vlezla pod světlo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9069
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Stará SPZ lichoběžník

#9 Nový příspěvek od Sniper »

Já to mám na vlecce takto, místa je tam dost a to je plachta jako prase.

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Stará SPZ lichoběžník

#10 Nový příspěvek od red.bill »

Tyhle velký kostky byly po lichoběžníkách. Částečně se používají i dnes nevím, jestli ve stejným rozměru. Těžko říct jaký formát by z ouřadů vyrazil nevím co za rozměr dnes vydávají na traktorový vleky. A velice pochybuju, že mu na úřadě udělají "duplikát" značky... To nešlo ani u těch na přání, pokud si jí ztratil, musel jsi měnit obě a stejná kombinace znaků už nebyla možná kvůli tomu aby nebylo víc sad stejných značek...

Karlos94
Příspěvky: 12
Registrován: pon úno 05, 2018 11:17 am
Bydliště: Tábor

Re: Stará SPZ lichoběžník

#11 Nový příspěvek od Karlos94 »

Duplikát ani nepotřebuju, primárně jsem chtěl zachovat formát. Asi zkusím tu malou motorkovou 200x160 mm, díky za nápad. To bude nejjednodušší a bude hotovo. Ještě to musím ověřit na úřadu, jestli to půjde i na vleky.

Alacatazar
Příspěvky: 44
Registrován: úte dub 03, 2018 10:23 am
Bydliště: Opavsko

Re: Stará SPZ lichoběžník

#12 Nový příspěvek od Alacatazar »

Karlos94:
Neměl by s tím být problém. Už jsem potkal několik nových traktorových vleček s malým formátem. Stačí jim na úřadě vysvětlit, že ta větší se tam bez úprav na vleku nevejde.

red.bill:
Duplikát klidně vyrobí u kterékoli značky. To není problém. Jen se tuším musí stará značka odevzdat už při žádosti o výrobu duplikátu. Za ztracenou nebo odcizenou to samozřejmě možné není. Tam není duplikát možný, protože by tu původní mohl někdo používat.

Už jsem viděl i případy, kdy chtěl někdo pěknou kombinaci čísel na své drahé auto (nejčastěji americké auta kde je jiný, tzv. US formát dvouřádek, například Ford Mustang), ale tato kombinace byla vyrobena v klasickém nejběžnějším formátu. Tak si ji na úřadě nechá zaregistrovat i když ví, že ji tam nenacpe a nechá si dovyrobit tu svou kombinaci ve správném formátu a ty původní jim nechá je skartaci. I takoví blázni se najdou. :evil:

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Stará SPZ lichoběžník

#13 Nový příspěvek od red.bill »

No ale když tam přijde s velkým lichoběžníkem, těžko může tvrdit, že ta kostka co vydávají dnes se mu tam nevejde... Nevím jak to je s tou zmenšeninou, jestli musí být důvod nebo ti ji vydají jen proto, že jí chceš... Klidně to může být úřad od úřadu jiný podle jejich přístupu...

Sadra17
Příspěvky: 6132
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Stará SPZ lichoběžník

#14 Nový příspěvek od Sadra17 »

Leo píše: sob lis 19, 2022 3:51 am Pokud vím, tak SPZ se nesmí pozměňovat, vyrábět, dělat nová. Je to trestný.
nesmíš to tak hrotit před dávnými lety na motorky dávali na úřadu jen bílý plech a čísla si namaluj sám :shock: relativně nedavno asi 8? let zpátky jsem s takovou STK absolvoval bez výhrad 8)

e: před nástupem EU proužku jsme na škodovce běžně co 2 roky (před technickou) obnovovali čísla :vysmech:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Stará SPZ lichoběžník

#15 Nový příspěvek od Leo »

Já to nehrotím, jen vím, jaký jsou problémy s rz na nosiče na kola. Kdo měl samodomo, ten finančně zaplakal, když ho potkali policajti.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“