VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1036 Nový příspěvek od Steve01 »

Souhlasím s principy, které popisuješ. A máš pravdu i v tom, že i u toho agroháku to nějak řešitelné je (i když trochu komplikovaně, a možná proto to i některé fabricky vyráběné stroje neřeší, přestože to nejede, jak má). Ale zas na druhou stranu při těch 40-tiletých zkušenostech bys mohl vědět, že převodovka UNHZ 500 (vajco) je původně konstruována na úplně jiný způsob použití, než převodovka na UNHZ 750. Ten hliník na ní zkrátka na napojení kardanu není stavěný. I když jsem měl vymezené vůle v závěsu (a i ten svořeň byl cca uprostřed), tak to zkrátka dlouhodobě neustál. Domeček to vyřešil.

Tech
Příspěvky: 263
Registrován: ned dub 03, 2016 3:56 pm
Bydliště: Litomyšl

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1037 Nový příspěvek od Tech »

Přiznám se že kardan musí být vůči závěsu v polovině jsem nevěděl, ale dava to smysl. Ale zas pak náhon vyjde hrozně kraťoučký. A to je nešikovné. Myslím, že lepší je pořídit homokinetický náhon. Všechny lepší stroje ho mají. Na vyvážeče ho používám a super, náklaďák v jakémkoli úhlu.

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1038 Nový příspěvek od Steve01 »

Jj, já ho mám např. na lisu (Claas Rolant). Jednou jsem tam nouzově, na dojetí, při poruše přetěžovací spojky, použil "normální" jednoduchý kardan, a uspokojivě to fungovalo akorát při jízdě rovně, při zatáčení jsem to musel vypínat, aby se to nezozsypalo. Stejně tak se chová i rozmetadlo RUR-3, ale tam mi to vypínání do větší zatáčky až tak nevadí. Zvyknul jsem si rozmetat jen +- rovně...

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1039 Nový příspěvek od Hranostaj »

Dnes proběhla první nakládka. Sem spojojen, naky mouchy se určitě najdou. Nakládal sem 6 metru ořezy od katru.
Zjistil sem že mi teče čerpadlo mezi sekcema takže tet rozmejšlim jestli ho skoušet přetěsnit nebo vyměnit.
https://hashas.rajce.idnes.cz/Vyvazecka/1483556532

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1040 Nový příspěvek od red.bill »

Jenže RUčka tu houpačku na oji neměly primárně kvůli dýlce náhonu a jeho lámání uprostřed ale proto, že ČSSR neuměla vyrobit homokineťák. Tak tam prostě mrskli 2 kříže za sebe a ty musí mít "vedení"... Někteří to předělali na normoš náhon a taky to fungovalo, jen se to nedalo tolik lámat... U nesenejch cajků to ani nejsi schopen dodržet UŘ1 i 2 májí 2 dýlky šavlí. Ikdyž u UŘ2 je ten rozdíl hlavně z důvodu kat. 2/3 tbz.

Uživatelský avatar
vožbrunda
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 09, 2016 6:32 pm
Bydliště: Letohrad

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1041 Nový příspěvek od vožbrunda »

Zdravím , taky se pochlubím svým ještě ne úplně dodělaným výtvorem , jinak inspiraci sem sbíral hlavně tady , takže bych chtěl poděkovat všem kteří se o svoje zkušenosti podělili s ostatními... Jinak pár zkoušek už proběhlo a sem celkem spokojenej , jen ty nakladačový rozvaděče jsou teda hrozný , ale časem je určitě vyměním a myslím že to bude uplně jiná práce....
https://ducin92.rajce.idnes.cz/Vyvazecka_unhz500/

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1042 Nový příspěvek od Hranostaj »

Pěkná stavba, koukám že si stavěl na stejném podvozku jako já. Klanice máš nasouvají do jeklu jak si s tím spokojen. Já je udělal z trubky otočný aby mohli uhnout. O kolik si prodlužoval šasi?

Uživatelský avatar
vožbrunda
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 09, 2016 6:32 pm
Bydliště: Letohrad

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1043 Nový příspěvek od vožbrunda »

Tak klanice zatím fungují jak mají jelikož jsem ještě žádnou neohnul, což určitě přijde...
No a šasi bylo dost sežraný tak sem ho prodlužoval o tři metry, takže ložná plocha je cca 3,8m.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1044 Nový příspěvek od Hranostaj »

No já sem prodloužil oj, už někdo předemnou ji předělával nahoru a mě se to nepáčilo. Tak sem to protáhl dopředu a udělal oj na čepu. Jinak to šásko mám sežraný v tom spojí nad nápravou, chystám se to rozebrat a vyspravit.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1045 Nový příspěvek od jiriSBS »

Steve01 píše: pát dub 16, 2021 11:18 pm Souhlasím s principy, které popisuješ. A máš pravdu i v tom, že i u toho agroháku to nějak řešitelné je (i když trochu komplikovaně, a možná proto to i některé fabricky vyráběné stroje neřeší, přestože to nejede, jak má). Ale zas na druhou stranu při těch 40-tiletých zkušenostech bys mohl vědět, že převodovka UNHZ 500 (vajco) je původně konstruována na úplně jiný způsob použití, než převodovka na UNHZ 750. Ten hliník na ní zkrátka na napojení kardanu není stavěný. I když jsem měl vymezené vůle v závěsu (a i ten svořeň byl cca uprostřed), tak to zkrátka dlouhodobě neustál. Domeček to vyřešil.
Pokud by sis pořádně přečetl moje příspěvky,tak by jsi zjistil,že neřeším kde je jaká převodovka vhodná,ale řeším pouze špatné připojení strojů za traktor,které při použití kardánu zapřičiňují destrukci převodovek na stroji a vyvodového hřídele na traktoru.Při špatně namontovaném kardánu nepomůže ani výše zmiňované ložisko,pokud bude předimenzované,pak nějakou dobu vydrží,potom to odnese hřídel,díky unavovému lomu,zvanému také cyklický lom.Takže určitě je lépe řešit příčiny problému než nasledky.

Steve01
Příspěvky: 186
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1046 Nový příspěvek od Steve01 »

Ale celá tato drobná debata původně vznikla právě kvůli té konkrétní převodovce...
jiriSBS píše: čtv dub 15, 2021 10:00 pm Na vině není hliníkový obal převodovky,ale špatně namontovaný kardán,...

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1047 Nový příspěvek od JakubG »

No a keď sa už bavíme o tých kardánoch, minule som našiel pekné video.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: VYVÁŽEČKY DOMÁCÍ VÝROBY

#1048 Nový příspěvek od Hranostaj »

Pozdě ale přece. Foto z melouchu, bohužel jen jedna.
https://img34.rajce.idnes.cz/d3403/17/1 ... .jpg?ver=0



Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“