Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#1 Nový příspěvek od DonKarlos »

Zdravím,

Koupil jsem od uživatele Bompo “stavebnici” malého štěpkovače s benzinovým motorem, tak sem hodim nějaké fotky ze stavby :-) Snad to nebude Bompovi vadit. Už toho mám celkem dost hotovo. Dost jsem bojoval s noži :zapomel: Chtěl jsem využit nástrojáře, ale nechtělo se mu do toho. A já se nedivím. Nakonec jsem se do broušení nožů pustil sám s flexou. Nejdříve jsem si na nože naznačil tvar ostří, které jsem pomocí tenkého (1mm) řezného kotouče na hrubo vyřezal. Šlo to celkem dobře. Teprve potom jsem orysoval sklon té šikmé styčné plochy a na hrubo ořízl i tu. Poté jsem obě plochy obrousil na stolní kotoučové brusce. Pěkně z boku kotouče v celé délce nože. Nafotím to. Měl jsem z toho strach, ale výsledná plocha je pěkně rovná. Nůž se při položení broušenou plochou na rovnou desku nijak neviklá. Mám v plánu ještě nože zvážit na malé váze a srovnat jejich hmotnost kvůli vyvážení. Zatím mám nabroušenu jednu sadu nožů a zabralo mi to cca 1 hodinu času. Takže myslím, že relativně pohoda :-) Foto dodám.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#2 Nový příspěvek od DonKarlos »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A teď to hlavní ... :)

Obrázek

Obrázek

Na ten motor jsem zvědavý. Koupil jsem ho nový za necelých 2400,-. Což mě přijde až neuvěřitelné, že to někdo za ty prachy dokáže vyrobit. Ale jak říkám, ještě je otázka, co vydrží. Zajímalo by mě, jestli je mezi těmi všemi nabízenými motory na netu fyzicky nějaký kvalitativní rozdíl, nebo je to vše na jedno kopyto :-/ .

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#3 Nový příspěvek od oco13 »

Mám ho od 2016 a bez problemov, po zimnej odstavke prvé dva štarty na sprej a teraz už chytá v pohode. Ja som za neho vtedy dal 70 eur. :typek:

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#4 Nový příspěvek od DonKarlos »

oco13: a na čem ho používáš? Já mám obavy, že na tom štěpkovači, kvůlí rázům, dlouho nevydrží :zapomel: Ale třeba překvapí :)

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#5 Nový příspěvek od DonKarlos »

Nože:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#6 Nový příspěvek od DonKarlos »

Teď ještě zmastit ten unašeč / náboj na disk s noži :zapomel: Ale to snad nějak půjde. Hlavně sehnat matroš.

Karel

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1177
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#7 Nový příspěvek od sita »

Da se ta stavebnice jeste nekde koupit nebo kontaktovat vyrobce? Zkousel jsem na foru hledat, ale nenasel jsem nic.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#8 Nový příspěvek od DonKarlos »

sita: najdi si pres vyhledavani tady na foru uzivatele “bompo” a zkus mu napsat. Nabizel to v sekci “prodam”, ale stare, neaktivni (bez zajmu) inzeraty se casem samy mazou. Proto si to nenasel. Jen te jeste musim upozornit, ze ta stavebnice obsahuje pouze vypalky. 2 dily, resp. asi hlavně jeden, je nutne nechat utocit na soustruhu. Jedna se o takovy naboj, ci unasec, nevim jak to nazvat. Je to ke spojeni hridele motoru a disku s nozi. Ten druhy dil je jen takovy valecek do toho naboje. Ten se myslim da vyrobit doma na kolene. A nebo ho nechat vyrobit rovnou s tim nabojem. To uz je jen takova prkotina. Tato skutecnost ale par lidi odradila. Myslim ten naboj.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1177
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#9 Nový příspěvek od sita »

Ahoj,diky za reakci. Me se uzivatele nedari najit ani v seznamu uzivatelu (https://www.novinky.cz/diskuze/ekonomik ... j-40431736). Soustruzeni by mi nevadilo, vypalky by mi stacily. Asi se to smazalo s tim inzeratem... Jaky otacky ten kotouc s nozema ma mit? Stacilo by na to +/-540 z vyvodu traktora nebo to chce vic?

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#10 Nový příspěvek od DonKarlos »

http://nasetraktory.sk/forum/memberlist ... e33808c873

Nevim, zda ten odkaz bude fungovat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15817
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#11 Nový příspěvek od oco13 »

DonKarlos píše: pon kvě 15, 2023 12:58 pm oco13: a na čem ho používáš? Já mám obavy, že na tom štěpkovači, kvůlí rázům, dlouho nevydrží :zapomel: Ale třeba překvapí :)
Chroustal = dvojrotorový štiepkovač do 8cm s dopravníkom.

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#12 Nový příspěvek od DonKarlos »

Sita: nejsem odbornik, ale jelikoz ten benzinovy motor toci neco okolo +/- 3000ot/min, rekl bych, ze 540 otacek bude malo. Pred par dny byl u me velky stepkovac za traktor a byla na nem prevodovka do rychla.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#13 Nový příspěvek od DonKarlos »

Sita: Jeste me napadlo, bompo tu uvadel email: klostermann@post.cz Tak zkus jeste tuto moznost.

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#14 Nový příspěvek od DonKarlos »

Dalsi pokrok :potlesk: Priprava na strikani a unasec disku. Jeste do nej musim nechat udelat drazku na klinek :zapomel: A taky jsem vyzkousel motor. Nalil jsem olej (10W30) a benzin a na druhe zatahnuti naskocil. Super.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Danger 300 - Štěpkovač od Bompa

#15 Nový příspěvek od DonKarlos »

Je nalakovano a slozeno. Jeste chybi osadit disk s nozi. Stale jeste nemam na unaseci drazku na klinek. Jeste jsem zkusil prevazit na male vaze noze, ze bych je vahove “srovnal”, ale asi to nebude uplne potreba. Navazil jsem 252, 256 a 262g. Ma to smysl dobrusovat na stejnou vahu?

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“