Rychlerostoucí topol

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rychlerostoucí topol

#2401 Nový příspěvek od wendy »

Tak jsem okolo lesa vymýtil kousek lísek.Zešpalíkoval jsem to a to je je právě to co se dá srovnat z hnědým uhlím.Nějaký topoly, no nevím.

Uživatelský avatar
aretap
Příspěvky: 32
Registrován: stř led 22, 2014 9:12 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Rychlerostoucí topol

#2402 Nový příspěvek od aretap »

Když koupíš auto dáš třista tisíc ani nemrkneš a za deset let je na šrotišti. Za kotelnu která když se poctivě udělá vydrží i dvacet let je ti líto peněz? Hlavně dobře vyber firmu která to bude dělat dneska jsou borci co dokážou strašný zvěrstva.

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2403 Nový příspěvek od Spagre »

Kdepak líto peněz, to já přesně vím, jen jsem chtěl udělat tu referenční kotelnu jaxi rozumně levně, aby se pak zákazníci nedivili:) Ale je to jak říkáš, zrovna do kotelny se investovat vyplatí asi 100x víc, než do rodiného vozu :) Firma je to určitě solidní, pač mi ji doporučil přímo Atmos, takže to bude šlapat. Dnes jsem to s páne řešil a už se na ní těším.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
aretap
Příspěvky: 32
Registrován: stř led 22, 2014 9:12 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Rychlerostoucí topol

#2404 Nový příspěvek od aretap »

Tak ti přeji aby všechno klaplo a kotelna dobře topila.

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2405 Nový příspěvek od Spagre »

jj snad to tak bude a pak sem hned šoupnu videjka :)
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rychlerostoucí topol

#2406 Nový příspěvek od wendy »

Už jsem to tu psal jednou.Na to aby se topoly daly topit RRjD je třeba pořídit novou kotelnu?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2407 Nový příspěvek od Terablick »

Ne. Novou kotelnu je potřeba pořídit pokud si chceš regulovat teplotu z obýváku a o kotel (přikládání) se starat tak 1 za týden nebo dva, nebo taky jednou za zimu (pokud si pořídíš místo násypky rovnou místnost na štěpku) :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2408 Nový příspěvek od jirkasbk »

a ja se vratim k tematu:-))pokud se neurazite :vysmech:

pred tydnem jsem projel kultivakem pul pole letosnich topolu a dnes jsem prijel tak jsem se sel divat a a ty projety topoly jsou vetsi nez ty neprojety o jedno patro haluzi .jeste do toho zaprselo tak to je super jen sem
tim chtel pripomenout ze udrzovat okoli stromku bez travy se opravdu vyplati na prirustcic:-)a proc jsem udelal jen pulku?protoze mi klekla spojka na kultivku:-))mam to tady samej kamen a nejak se s tim kamenem ten kultivak nemohl domluvit :)

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2409 Nový příspěvek od Terablick »

Ahoj. Aniž bych to jakkoliv zpochybňoval, mohl bys to vyfotit, aby byl vidět rozdíl? :) Celkem by mě zajímalo jak moc to má vliv - že ho to má vím a věřím :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2410 Nový příspěvek od Spagre »

To si pište, že to má vliv, je to sluncemil ten náš topol a jak má prostor, tak valí. Já se pro změnu nestačím divit tomu obrážení pařezů. Včera jsem zase fotil toho posledně 40ti centimetrového a už má půl metru. V matečnicích zatím cca 25cm a z toho bývají vždy tak 5m velké terminály. Kolik bude mít tedy tento zmetek si ani nedovoluji pomyslet. Určitě se tedy těšte na druhé ombýtí. Pár fotek níže
Přílohy
Poslední rok našeho nynějšího rekordmana. Nyní má obvod 61 cm.
Poslední rok našeho nynějšího rekordmana. Nyní má obvod 61 cm.
A ty loňské snad udělají dalších 3,8 m :-)
A ty loňské snad udělají dalších 3,8 m :-)
Obráží snad všechny
Obráží snad všechny
Už touto dobou jede 2cm/den!
Už touto dobou jede 2cm/den!
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rychlerostoucí topol

#2411 Nový příspěvek od wendy »

Terablick píše:Ne. Novou kotelnu je potřeba pořídit pokud si chceš regulovat teplotu z obýváku a o kotel (přikládání) se starat tak 1 za týden nebo dva, nebo taky jednou za zimu (pokud si pořídíš místo násypky rovnou místnost na štěpku) :)
Já nevím ale to ty topoly všechno umějí?

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Rychlerostoucí topol

#2412 Nový příspěvek od vizovjan »

No docela se divím, že ses urazil při označení "troll"... ano topoly v kombinaci s kotlem za 140 tis. Kč to umí, umí to ale nejen štěpka z topolu ale jakékoliv jiná - smrk, buk, nebo třeba tvá oblíbená líska...
Pokud budeš z chudobného kraje a pořídíš se zplynovací kotel, který vyjde levněji, tak párkrát za den k tomu kotlu budeš muset, ale bude to tam slušně hořet, ne jak v uhelňáku, kde půlku energie pošleš komínem... což může vyvolávat u některých málo zkoumavých topičů dojem, že se s tím topit nedá.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2413 Nový příspěvek od Terablick »

8) Co dodat, ano, umí to jakákoliv štěpka v tom správném kotli, a je úplně jedno z jakého dřeva pochází :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2770
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Rychlerostoucí topol

#2414 Nový příspěvek od Killer Koly »

cim chranite stromky proti zveri? opet to mam cele okousane a polamane. chemicke osetreni nepomaha, opleteni stromku je taky k nicemu (velka plocha a moc stromku, oploceni je nerentabilni a pozemek neni uplne muj. a ze stejneho duvodu nemuzu pouzit ani psa). vazne premyslim nad oky nebo zelezy, nic lepsiho me nenapada.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rychlerostoucí topol

#2415 Nový příspěvek od wendy »

vizovjan píše:No docela se divím, že ses urazil při označení "troll"... ano topoly v kombinaci s kotlem za 140 tis. Kč to umí, umí to ale nejen štěpka z topolu ale jakékoliv jiná - smrk, buk, nebo třeba tvá oblíbená líska...
Pokud budeš z chudobného kraje a pořídíš se zplynovací kotel, který vyjde levněji, tak párkrát za den k tomu kotlu budeš muset, ale bude to tam slušně hořet, ne jak v uhelňáku, kde půlku energie pošleš komínem... což může vyvolávat u některých málo zkoumavých topičů dojem, že se s tím topit nedá.
Teda jsem se nijak neurazil.Kdyby mi mohl někdo vysvětlit jak se dá ušetřit nasázením řekněme 10 000 sazenic po řekněme 2 korunách a k tomu koupit kotel za 140 000 aby to mělo efekt? Jsem jenom hloupej sedlák.Tak do mě trolla.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“