Rychlerostoucí topol

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aretap
Příspěvky: 32
Registrován: stř led 22, 2014 9:12 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Rychlerostoucí topol

#2416 Nový příspěvek od aretap »

Nekupuješ kotel za 140 000 ale celou kotelnu kotel stojí cca. 35 000 a když tě topoly uživí dvacet let tak si myslím že se to vyplatí.

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Rychlerostoucí topol

#2417 Nový příspěvek od vizovjan »

Já zrovna myslel automatický kotle na štěpku. Takže tam ten kotel sám o sobě je drahý, ale to pohodlí je zas fajn. Podiv se kolik lidí kolem tebe topí plynem za 40 tis. za sezónu? Já takových znám celou řadu. Když zasadíš topoly za 20 tis. Kč (možná o něco víc) a koupíš si kotel za 140 tis., tak máš na 15 let vystarané. Topoly vydrží růst zaručeně takto dlouho a kotel to zvládne snad taky. Takže hypoteticky máš topení za +/- 10 tis. Kč ročně - je to tak špatné? Takhle to zní lepší než to je - je s tím nějaká práce a chybí nám to zeštěpkování (řekněme 4 tis. za zeštěpkování 40 m3 štěpky ročně). Ale i tak je to pohodlné topení za rozumné peníze. Nebo pokud chceš pošetřit na kotli, tak kup kotel za 40 tis. a dělej polínka. Méně pohodlí, ale minimální investice.
Pokud topíš lískou, tak ty neušetříš. Pro tebe je to bezpředmětné. Ale ty co chtějí pohodlí a zvykli si za něj platit by to mohlo zajímat.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rychlerostoucí topol

#2418 Nový příspěvek od wendy »

Víš to je těžký vysvětlit co je pohodlí.Jak čtu děláš těžce v lese baví tě to tak je to pohoda. Pro mě je pohoda.že každou řekněme hodinu přisypu do kotle a slyším jak to tam praská(slyšel jsi to někdy?).A jak by mi v kotli praskal topol vím.Ten hoří jako papír a nepraská.Ňejak ty topoly nemiluju.

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Rychlerostoucí topol

#2419 Nový příspěvek od vizovjan »

Každá práce je těžká, práce lékaře i zedníka. U nás vyrobená štěpka často nedá tolik práce, jak ty tvoje lísky. Když děláme v dobrých podmínkách, tak se té větve nemusí lidská ruka dotknout. Spagre nemá lesy kolem sebe tak si rychle a celkem pohodlně dřevo pěstuje a líbí se mi to, jak to pěkně funguje. Není to sice buk, v dnešní době je možné efektivně topit i tímto dřevem.
Na dnešní světě je krásné, že každý může mít tu "svou" pravdu. Člověk topící plynem může říkat, že by neměnil. Člověk topící štípanými poleny si může chválit, že je to ideální - levné, příjemné a bez práce. Člověk topící štěpkou nebo špalíky z větví, které si sám udělal, si to může libovat, jak je to fajn, že topí skoro zadarmo a využije materiál, který by jinak k ničemu nebyl...

Nemá smysl kohokoliv přesvědčovat, že pravda je jiná, protože pravdu mají všichni. Jak ty chceš praskající dřevo v kotli, tak já ocením pohodlné a levné topení štěpkou. Možná bych mohl topit ještě levněji, ale pracněji anebo špinavě.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rychlerostoucí topol

#2420 Nový příspěvek od wendy »

Já ti vizovjane rozumím. Jenomže my se tady bavíme o jakési efektivnosti.Samozřejmě si můžu koupit kotel za x peněz.Ptám se? Ušetřím tím? Nakonec to dopadlo jak dopadlo.Máme" levnou" energii ze solárních zdrojů.Takže až přijdou ti zmocněnci EU a řeknou, že topit štěpkou se zakazuje co budem dělat? Nic ve zlém ale ..................

Uživatelský avatar
maršl
Příspěvky: 3012
Registrován: stř říj 17, 2007 11:03 pm
Bydliště: Kančí hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2421 Nový příspěvek od maršl »

no jo ale solarni zdroj neni tvuj a tim ho nemuzes ovlivnit, co si vsak vypestujes sam, ovlivnit muzes...
Ford 8970, Landini 125, Zetor 12145, 6945, 6045 s nakladačem, vyvážečka STS Kesla 203T, štěpkovač Eschlbock Biber 7 Trio, Kubota B 1600

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2422 Nový příspěvek od Terablick »

wendy píše: Teda jsem se nijak neurazil.Kdyby mi mohl někdo vysvětlit jak se dá ušetřit nasázením řekněme 10 000 sazenic po řekněme 2 korunách a k tomu koupit kotel za 140 000 aby to mělo efekt? Jsem jenom hloupej sedlák.Tak do mě trolla.
Pořád jsi to nepochopil a nikdy asi nepochopíš, protože nechceš. Neni potřeba kotel ani kotelna za 140k aby jsi mohl topit štěpkou nebo výslovně topolem. Je potřeba na to, aby jsi nemusel do kotelny 14 dní strčit nos. Pokud ti nevadí jednou za den kotel naložit dřevem, tak stačí kotel za cenu jako kterejkoliv jinej kotel :) Prostě zplynovací kotel na dřevo. Neexistuje a nikdy existovat nebude nic jako kotel speciálně na topol. Topí se s nim stejně jako se kterýmkoliv dřevem - tedy v kotli na dřevo. Ne na uhlí, ani na "tuhá paliva", nebo čemkoliv jiném, ale prostě v kotli na dřevo. A ve kterémkoliv kotli na štěpku, jedno jestli automatu za ranec, nebo jakémkoliv jiném, se topí stejně dobře štěpkou z topolu, jako štěpkou z čehokoliv jiného. Je prostě úplně jedno jakým dřevem topíš, ale neni jedno jestli dřevem topíš v kotli na uhlí. Kterejkoliv kotel určenej na dřevo umí normálně topit topolem, a kterejkoliv kotel na štěpku umí topit topolovou štěpkou. Nic víc, nic míň. Prostě jen nechceš vidět, že neni rozdíl jestli topíš břízou, smrkem nebo topolem. je to prostě měkký dřevo jako každý jiný měkký dřevo.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Rychlerostoucí topol

#2423 Nový příspěvek od vizovjan »

Právě ta efektivnost tam je - za částku 20 tis. Kč ročně (včetně odpočtu na kotel) máš pohodlné topení pro normální RD. Anebo za do 10 tis. s tím, že budeš běhat do kotelny. Topol je sice o něco lehčí než buk, ale jediným výsledek je ten, že potřebuješ o něco větší šopu, protože pořád budeš do kotelny tahat ty samé tuny dřeva.

EU je sice zajímavá sbírka států, ale zas tak velkou produkci nesmyslů nemají. Mohou zakázat čoudivé kotle na uhlí, ale nezakazují automaty na uhlí, ty naopak dotují. Mohou zakázat topit štěpkou ve Viadrusech, nebudou ale zakazovat topení v automatech.
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2424 Nový příspěvek od Terablick »

Že by EU zakazovala topit štěpkou se fakt nebojím :) Je to ekologické, a to oni maj rádi :) Na solární panely byly štědré dotace a proto si to teď takhle kompenzujou. Tobě někdo dá dotaci na kotel v rodinném domku? Jestli jo, tak mi řekni kde a já si nechám zaplatit kotelnu z dotace a budu si vesele topit skoro zadara, klidně topolovou štěpkou z vlastní produkce :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 95
Registrován: úte úno 10, 2009 10:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rychlerostoucí topol

#2425 Nový příspěvek od Karel2 »

Myslím pánové, že vůbec nevíte co je lepší a čím vůbec topit !!!

Pořád melete blbosti o topení , topoly , kotelny.
Hážete tady hektary , sta tisíce kotelny , desetitisíce kotel a pozemky, tisíce za sazenice , další tisíce za obdělávání pozemku potom zlodějské dotaze a výsledek jr jak debil lítám 5 let kolem nějakýho
posranýho topolu.

A všechny tyto peníze a hlavně čas, který tomu věnuji takže výsledek každý den kolem topolu x 6 let a to kdoví jestli to naroste za tento čas mohu doložit, že to není pravda abych se jenom ohřál a to 5 měsíců v roce celý rok lítám kolem dřeva.

To si pořídím klimu vzduch voda nebo vzduch vzduch utratím 15 tis za rok a mám teplo v baráku stále teplo pomocí jednoho vypínače i teplou vodu , čistý filtrovaný vzduch a pokud je mi přes letní sezónu horko tak si vzduch ochladím .

Potom zbývající čas mohu věnovat práci která má větší efekt , větší zisk a mohu si za ušetřené peníze a čas dovolit 2 x ročně dovolenou u moře .

Potom si přečtu zdejší nesmysli o topení a sázení topolu a s nohama v moři a hubou v pivu se jenom směji jak jsou lidé pitomí.

Ono se není čemu divit když je to sázení topolů takové to české In.
Hlavně když je zde pár kazatelů, kteří kážou blbosti a pár pitomců co zasadí 200 sazenic a každý den měří jaký jsou přírustky s vidinou levného dřeva a už nakupují krbové kamna s vidinou úspory a tepla. ale ten bordel v baráku a tu práci nevidí.
Když započtu osázení 1Ha plantáže , sazenice , 6 let práce , těžba , 2roky sušení , řezání , štípání, topení atd tak jim to hodí 8 kč na hodinu tak to je kšeft .

Díky nemám zájem to raději budu dělat za svých 170 ,- na hod.

Krásný pozdrav od teplého moře !!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Rychlerostoucí topol

#2426 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Souhlasím s Karlem2, taky v tom nevidím žádnou výhodu a už vůbec né úsporu.

Uživatelský avatar
xbedla
Příspěvky: 517
Registrován: stř kvě 12, 2010 1:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2427 Nový příspěvek od xbedla »

Jojo, fajn. Váš názor jste nám sdělili a tím bych to z vaší strany už rád považoval za skončené ;-)
Ale to zase ne že, Wendy a Karle2? Proč si neužíváte to svoje pohodlí za 170,-/h u moře a píšete sem dokola ty svoje bludy? Děláte jak kdyby vás to někdo nutil pěstovat, proč to vám to tolik nedá spát?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2428 Nový příspěvek od Terablick »

Jooo, tak jestli umíš klimu (alespoň topení - chlazení mít nemusí) za 15 000,-/rok tak beru hned a neřeším nic :) Ale to asi neřešíš pořizovací náklady, instalaci atd, že :) Topolem se dá topit i v kotli co už máš doma - pokud je na dřevo :) A jaký proboha lítání denně kolem topolu? V prvních 2-3 letech 3x za rok odplevelit a fertig. Lidi co kolem toho "lítaj" (taky zdaleka ne tak jak si myslíš) se tíém živí. Je to totéž jako by jsi se smál zemědělcům že oraj, vláčí, sejou, postřikujou, sklízí... Musí na to mít spousty mašin za miliony, mraky hektarů a mraky lidí... Prostě je to živí... Někdo tráví radši čas ve fabrice u pásu, někdo v přírodě mezi stromama :) Vstane si kdy chce, a jednou za čas zajde na plantáž... :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2429 Nový příspěvek od Spagre »

Něco napsat musím,

Však vám chlapi nikdo nic nenutí a když tomu ne zcela rozumíte, je logické, že v tom nevidíte úsporu. Já třeba Karle pracuju ve vývoji pro Cisco za podobný peníz a stejně jsem dal před týdnem výpověď, protože mně uživí prodej dřeva a ještě sadba k tomu. To prodáváme za cenu smrku a jen lidi v blízkém kruhu mi odkoupili i to co sem si chtěl nechat pro sebe na pár let do zásoby. A Karle docela se pleteš v otázce dotací - na RRD žádné nejsou! Je jen dotace na plochu a tu má i ten co dvakrát do roka poseká louku.


Kotelnu zařizuji i proto, protože doma žádnou nemám. Mám jen krb do vody ještě ke všemu v patře a tahat ty kila dřeva do patra je masakr:) Takže se tomu prostě nevyhneš. Ale nemusí to stát statisíce, když nechceš. Kotel 30, zapojení 30 a máš to. A dřevo mám zadarmo a ta práce mi nevadí. Dokonce je to lepší, než sedět 8 hodin za kompem a řešit stereotip v práci a to ve vývoji řešíme pořád nové věci, takže to je i docela zajimavé. A takových lidí je mraky a že ty se válíš na pláži je fajn, když ti to vyhovuje, proč ne. Přece hned nenapíšu, že seš třeba línej. Já třeba rád trávím dovču na horách. To je i o životním stylu. Ale jak naše malé slečny povyrostou, hned šup k moři :D :smich:
Je ale spíš zbytečné to tady pořád řešit do kola.
Otazka jestli to má smysl má logickou odpověď, že pro lidi co si rádi máknou URČITĚ. Proč bys si jinak pěstoval ovoce a zeleninu? Vždyť aj kvalitní se dá koupit.

Jinač náklady na výsadbu když se toho nebojíš, abyste měli vy neznalci problematiky lepší představu:
1ha: ceny 2014

Orba a vláčení - nutnost! 1500+1500 když si pozvete traktor (dvě hodiny vašeho času na dohled jak pán oře :) )
Sadba - Když si jí sam natříháš z prýtů: cca 1,40/ks - 1,80/ks = 14414,- Kč (8008 ks) za nastříhanou sadbu + čas na vyzvednutí a objednání - relativní dle lokace bydliště ;-)
Namáčení sadby - v nehorším případě dát do vozíku plachtu, napustit vodou (100,- za plachtu) + 2 hodiny práce.
Výsadba:
Příprava špagátů 50,- + hodina
Výsadba - nejlepší muj borec zvládl 4300 ks za den! - tj 24 hodin roboty + 10 piv :smich:
Odplevelování:
Ideálně postřikem - na 1ha stačí 5l roundupu 1100,- i s poštovným + postřikovač 600,- i s poštovným
Je dobré stříknout plevel i mezi stromky v řádku a to za první rok 2x - 8 hodin (hektar jsem takto prošel za cca 4 hodiny, pravda byl jsem krásně znaven :pistol: )
Projít všechny meziřádky - ideálně ve třech lidech, kdy já jdu s postřikovačem a krajní osoby mají desky třeba z polykarnonátu a zakrývají stromky. Toto doporučuji také 2x za první rok - 8 hodin x 3 lidi = 24 hodin
Celkem na ten hektar spotřebujete asi 400l vody - 34 Kč v našich končinách

Toto během prvního roku by mělo stačit. Je však potřeba dodat, že se musí přičíst benál na dopravu k plantáží (vezmu v úvahu 5km) cest: orba, vláčení, výsadba 2x, odplevelování 4x, zajet se zapsat do Lpis pro dotace na PLOCHU (může být dále) takže 4x, zajet podat onu žádost 4x, určitě pojedete plantáž ukázat několika kamarádům 10x, určitě tam budete jezdit aj sami třeba s děckama :) 10x a to vše dvakrát (cesta dom) = 72x5=360, x 3,-Kč = 1080,- Kč v prvním roce

OTAZKOU JE OPLOCENÍ!!! - :-/ já se z toho po... do teď sem to měl uložené ve wordu a celé jsem to již složitě popsal a paxem se uklikl a 20 minut v háji :zly: TOŽ ZNOVU A LEPÉ
Doporučuju, pač jak vám tam vlítne srnec a zníčí 20 stromku dík jeho rašícím parůžkům, je to škoda. A když jich bude 10? GRRR No a pak teprve dorazí hladové srny!!! Ty vám ochutnají asi 100 stromků, než zjistí, že jim to nechutná a stejně to řeknou kámošce, co se příjde přesvědčit ještě ten den. A ta to zas řekne tej druhej a pač ta ji nebude věřit dík řečím tej první, půjde aj ta druhá aby jí to ukázala a všecho to jede logaritmicky!! Tož z toho jsou dvě srny na druhou a že jich pak je!

TOŽ OPLOCUJEME, POKUD TO NEMÁTE U BARÁKU! Pletivo na ha (400 m ideál? Kdo to má? Obvykle 50x200 m) 500 m x 18,- Kč =9000,- Kč.
Práce: S otcem (je mu už 64 roků - tož by spíš rád dozorolval :D ) jsme nabouchali na tuto délku kolíky za den! Stačí dát á 4 m. A z čeho? Prodám vám kolík z topolu za 30,- Kč, nebo si kupte třeba roxor 14 mm za 42,- Kč (čárku, středník a Kč už psát nebudu, pač mně to rakví!!!!!) to je 125x30=3750 + až 250 km cesty (z větší vzdálenosti si klidně přijeďte ale doporučuji roxor snad jsem to dobře spočtl :) ) celkem tedy třeba při 100 km 4650 za kůly. Jejich nabouchání jsme zvládli v tomto počtu asi za 6 hodin a to je tatík jen držel a ještě mi přesouval bednu ze které jsem je tloukl do naší země. Přitlouct pletivo trvalo asi 5 hodin + 50 za hřebíky a cestu pro ně (kladivo snad máte). Celkem to je tedy 9000+4650+50+cesty 60=13760 za oplocení. Životnost snad bude dle prodejců stejná jako plantáž.

Co dál? No pokud vám to doroste jak u nás (na poslední 3,5ha plantáži byly rekordmani 3,8 m (u zákazníka Smarthdetha 4,45 m) a v průměru cca 2,8 m. Bohužel tam byly kalůže aj dík prasklé drenáži a tam se řízky tžce ujímají a přírůstek tk v prvním roce může být třeba jen metr. Jinak by se to celkově pohybovalo na nějakých průměrných 3,2 metrech!) Pokud to u vás dopadne v růměru nad 2 metry, NEMUSÍTE VE DRUHÉM ROCE DĚLAT NIC!

Následný 2-5 rok se pojedete 45x podívat + 4 x pro dotace = 60x10x3+4x40x3=2280
A DE SE KÁCET:
Hektar s tátou zvládnu pokácec za 12 hodin + 2 x cesta a benzíny,oleje... = 560
Počítám na 350 prm - Odvětvit, ručně stahat k místu odvozu: 240 hodin (je to facha a chce to mačetu za 400 + kleště dvoje celkem za 1000 aj s poštovným) + cest 35 = 2450.
POŘEZ + ODVOZ - 15 prm denně ve dvou za 6 hodin jako nic když je to stahané k cestě. 280 hodin + doprava dřeva dom ( máte vozík na 1,5 metrů viz foto níže? a sakra :D 234 cest!!!) Ss vozíkem za 4kč/km = 9360 + náplně do pily cca 6000 = 15360 za zpracování dřeva.

No a náklady na sklizeň 5 x 18370+pomůcky a na pilu jsem zapoměl=91850+8150=100000 za zpracování 2000prm dřeva
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2430 Nový příspěvek od Spagre »

Likvidace porostu:
Chemie - 200 + fréza 5000 + 2hodiny = 5200
Sem se uklikl, pokračujeme.

Takže náklady na plantáž pro pět obmýtí jsou: 3000+14414+50+1700+34+1080+13760+2280+560+2450+100000+5200=144528

Ekonomika:
Hodin práce:202(mezisoučet před prvním obmýtím)+5x obmýtí 240+280=2802 hodin za 25 roků
Dotace 5x6500=32500
Vypěstovaného dřeva 350+400+450+400+350=1950 prm x 690 = 1 345 500

Zisk = 1345500+32500-144528=1 233 472 Kč - práce vaše a bráchy, kámoše, táty (třeba 2800 x 100 kámošoj) = 953272 chceš počítat i tvoji prácí za 170 Kč/hod? Ok= 953272-476340=476932 Kč to znamená, že jsi na své plantáži ve volném čase (2802 hodin za 25 roků je 9,34 hodin měsíčně!) makal za 340 kaček :D Nechceš si hektarů udělat více? Udělej a jezdi k moři třeba 4x a na hory třeba taky 4x 8)
Nic ve zlém a snad jsem nezapoměl na nic. Tenhle příspěvek jsem psal asi dvě hodiny a můžete klidně na účet poslat každej kačku a nebo si ho spíš pořádně párkrát přečtěte ať ukončíme zbytečné debaty, které zaberou ještě více času a hlavně vám je nikdo nezaplatí.

Tož tedy pokud hejbnete kostrou a máte podobného šílence, můžete mít za jednu výsadbu dřeva v hodnotě 1 233 472 peněz a to počítám cenu 690 každým rokem stejnou a ve skutečnisti lesy zdražují o 5,2% ročně a dík ukrajině a panoj Putinoj to bude ještě více a pak to dřevo bude za 25 let (moment použiji excel a vždy po pěti letech) což je nějakých šílených 2991851,861 - 144528náklady ve 2014-476932tvoje dřina za 170/hod na 25 let-280200otrokova dřina za 100 na 25 let=2090191 Roste tvůj plat stejně jako se zdražuje dřevo? Snad ano :)
Výsledkem je jinak zisk 6967 korun měsíčně, dřevo za darmo a 170 korun za každou tvou hodinu práce což je tedy výsledku 6967+9,34x170= 8554 Korun Měsíčně a dřevo za dax! No kua tož to ušetříš 102657 korun ročně + 15000 co dáš za klimu - 500 za elekriku provozu kotle (co se chystám instalovat)=117157 Penízků a jestli systém vydrží 25 let (nevěřím to ani ta klima takže to vyloučím) tak náklady na kotelnu 100000 máš vrácené za první rok a ještě ti zbude 17157 korun na dovolenou alespoň pro jednu osobu a dalších 24 let můžeš za 117157 korun jezdit na dovču s rodinku určitě 2x (dle náročnosti) a to vše za 9,34 hodin práce tvého času, ketré si ještě ke všemu necháš zaplatit sám sebou 170ti korunami/hod.

Doufám, že je to dosti vyčerpávající business plan :pohar:
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“