Rychlerostoucí topol

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 95
Registrován: úte úno 10, 2009 10:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rychlerostoucí topol

#2206 Nový příspěvek od Karel2 »

Pěstujtetopoly píše:No topí se s tím dobře. Vesničani co se mi smáli v roce 2009 teď doslova prosí aby si u mě mohli nadělat dřevo. A ti ho pálí v obyčejných Dakonech (škoda dřeva)

Nicméně již se převracejí na víru a dokonce změnili vesnické dogma že kotel starý 10 let je nový.

Celé jádro pudla milý Wendy je zvolit pro vhodné topeniště vhodné palivo.

A v případě zplynovacího kotle je topol a vrba nejlepší. Samozřejmě s přihlédnutím k vlhkosti.

Já topolovým a vrbovým dřevem topím 3 sezony. A jsem si sám pánem. Neřeším co se vytápění týče lautr NIC co se týká shánění dřeva.

Člověče ty jsi se asi pomátl na rozumu co tady píšeš za blbosti, nebo už to nehul.
Topení topolem nebo vrbou je jak topit papírem .
Jedinou pravdu máš zvolit vhodné topeniště .
A ten kdo zkusí topit tímto palivem se po druhé do stejné řeky nevrátí.
Topolové dřevo je vhodné tak na výrobu palet .
Jinak co píšeš o Dakonech je další blbost .

Jde vidět, že ti chybí praxe s motorovou pilou a topením .
40 let co rok dělám dřevo, ale nikdy jsem o topolové a vrbové nerval (neříkám, že jsem netopil)
Ne za každou cenu je nutné svoje vize prosazovat a nutit své bláboly ostatním.
Ano máš zde své přívržence a obhájce, ale Wendy má velkou pravdu topol je na velké H......
Důležité je zastavit dotace a pak si pěstuj co chceš a klidně můžeš topit i oslím hovnem.
A kdo chce ať nakupuje .

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2207 Nový příspěvek od Terablick »

Jasně, a pak zastavíme dotace na zemědělství celkově, a každej ať si žere třeba kameny... Nenapadlo tě, že kdyby byl dostatek dřeva z jiných zdrojů, nebude EU dotovat topoly? :-/ Když půjde těžba lesů tak rychle jak jde teď, za chvíli žádný lesy nebudou... Les roste 100 let. Topol 5 let. Podívej se čím dneska převážně topí teplárny atd. Topolovou štěpkou. A proč? Protože je to asi výhodné, že... :-/ Kdyby nebylo, nebudou to dělat...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Rychlerostoucí topol

#2208 Nový příspěvek od DemprTraktor »

no koukám že to tu máte taky hezky rozjeté, tak bych chtěl taky přidat trochu skušeností,
kolega s roboty si doma pěstuje tyhle šikmooký topoly a má je tam dobrým 6 rokem a nebyla by z toho ani pomláska na seřezání prdele natoš na topení takže taky asi i dost zaleží na lokalitě, severní čechy a kopce asi nee , :-/ jinak teda do krbu rvu topol i debilní osyku neni to žádná paráda ale když je to dřevo dobře vyschlí a zadarmo taky to ohřeje, nevím no do briket by to mohlo bejt asi dobrý
Výhoda je že lepší už to nebude

JH
Příspěvky: 339
Registrován: čtv led 03, 2008 11:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rychlerostoucí topol

#2209 Nový příspěvek od JH »

Karel2 píše:Člověče ty jsi se asi pomátl na rozumu co tady píšeš za blbosti, nebo už to nehul.
Topení topolem nebo vrbou je jak topit papírem .
Jedinou pravdu máš zvolit vhodné topeniště .
A ten kdo zkusí topit tímto palivem se po druhé do stejné řeky nevrátí.
Topolové dřevo je vhodné tak na výrobu palet .
Jinak co píšeš o Dakonech je další blbost .

Jde vidět, že ti chybí praxe s motorovou pilou a topením .
40 let co rok dělám dřevo, ale nikdy jsem o topolové a vrbové nerval (neříkám, že jsem netopil)
Ne za každou cenu je nutné svoje vize prosazovat a nutit své bláboly ostatním.
Ano máš zde své přívržence a obhájce, ale Wendy má velkou pravdu topol je na velké H......
Důležité je zastavit dotace a pak si pěstuj co chceš a klidně můžeš topit i oslím hovnem.
A kdo chce ať nakupuje .
Nechcete se na to už v.... Pokud tvrdíš že vrba a topol je stejný jako papír tak jsi tím nikdy nemohl topit a nebo jsi jen člověk, který chce jen rejpat !!! :321: Ať si každý topí čím chce i klidně papírem když ho má dost. Já topím vrbou, topolem a samozřejmě i borovicí , olší, a když byla hojnost dubu tak i ním , ale výrazný rozdíl v době hoření proti borovici jsem nezpozoroval. Každopádně vrby a topolu je pořád dost, ještě že na to moc lidí nepřišlo. :wink: Smutné je na tom, že sice máme les , ale tam bohužel úřadují spoluobčané. :vztek: :-/

Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 95
Registrován: úte úno 10, 2009 10:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rychlerostoucí topol

#2210 Nový příspěvek od Karel2 »

Terablick píše:Jasně, a pak zastavíme dotace na zemědělství celkově, a každej ať si žere třeba kameny... Nenapadlo tě, že kdyby byl dostatek dřeva z jiných zdrojů, nebude EU dotovat topoly? :-/ Když půjde těžba lesů tak rychle jak jde teď, za chvíli žádný lesy nebudou... Les roste 100 let. Topol 5 let. Podívej se čím dneska převážně topí teplárny atd. Topolovou štěpkou. A proč? Protože je to asi výhodné, že... :-/ Kdyby nebylo, nebudou to dělat...
Každá dotace je zneužívání a na to doplácíme všichni,nebo jsi viděl dotace na zámečníka nebo kominíka.
Ale naberu louky poseču a beru dotace stejná zlodějna jak na biopaliva, sluneční elektrárny.
Ano je to výhodné jak píšeš, protože to platíme všichni z našich daní .( dotace - zlodějna)
Když mluvíš o elektrárnách tak to mají nařízené tak jak míchání biopaliva do nafty nebo benzínu .
Tak bych nemluvil o ekonomice, ale zlodějně a nadřazenosti Bruselu a EU.
Normální myslící člověk to neudělá.
Jinak nárůst dřevěné hmoty je větší než se vytěží to je základ pěstění to mne nemusíš učit.
Než začneš psát blbosti přemýšlej nebo si ověř data .

Jinak topit topolem je jak vrátit se do pralesu to raději budu topit slámou roste každý rok a ještě beru dotace a ještě mi zbude obilí na prodej.
Nemusím čekat 6 let a více na nějaký proutek ( papír).
Hlavně uvažuj a nebuď nervozní .

JH
Příspěvky: 339
Registrován: čtv led 03, 2008 11:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rychlerostoucí topol

#2211 Nový příspěvek od JH »

Před Pěti lety (před plánovanou výsadbou jednoho hektaru) jsem si ze zvědavosti pořídil několik sazenic topolu abych se na vlastní oči přesvědčil jak to doopravdy roste. A mohu říct že jsem spokojen viz foto. Samozřejmě jsou i tací kterým to v okolí neroste, ale kdo by sázel obilí do louky a čekal výnosy jako na připraveném poli. :smich: :vysmech:
http://postimg.cc/gallery/242duz5g/fab7cc14/

Venca R
Příspěvky: 626
Registrován: čtv čer 23, 2011 10:01 am
Bydliště: Kunčice u Letohradu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2212 Nový příspěvek od Venca R »

S těma dotacema jste jak trefený. Pokud je EU dává, nevím proč to nechávat třeba žabožroutům nebo talošům. Zaplatíme to tak jako tak. Nikdo nikomu nebrání si o ně požádat. Že je to bordel je snad každýmu jasný, u jiných režimů jsou zas jiný nevýhody

Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 95
Registrován: úte úno 10, 2009 10:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rychlerostoucí topol

#2213 Nový příspěvek od Karel2 »

JH píše:Nechcete se na to už v.... Pokud tvrdíš že vrba a topol je stejný jako papír tak jsi tím nikdy nemohl topit a nebo jsi jen člověk, který chce jen rejpat !!! :321: Ať si každý topí čím chce i klidně papírem když ho má dost. Já topím vrbou, topolem a samozřejmě i borovicí , olší, a když byla hojnost dubu tak i ním , ale výrazný rozdíl v době hoření proti borovici jsem nezpozoroval. Každopádně vrby a topolu je pořád dost, ještě že na to moc lidí nepřišlo. :wink: Smutné je na tom, že sice máme les , ale tam bohužel úřadují spoluobčané. :vztek: :-/
Pokud chceš diskutovat tak mi neposílej nějaké :321: :321: :321: může se ti přihodit, že se zastavím a nebudeš se stačit divit.
Jinak Tvůj projev svědčí a malém mozku, protože topíš vrbou , topolem a nepoznáš rozdíl mezi borovicí a olší a jinou dřevinou.
To, že to nepoznáš nezáleží na ostatních, ale na tvojí nezkušeností.

Venca R
Příspěvky: 626
Registrován: čtv čer 23, 2011 10:01 am
Bydliště: Kunčice u Letohradu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2214 Nový příspěvek od Venca R »

Btw dotace na zámečníka. Pokud to dobře napíšeš a dáš si na dílnu ceduli s modrou vlajkou, tak ti přispějou na novej soustruh, kominíkoj možná na štětku

Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 95
Registrován: úte úno 10, 2009 10:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rychlerostoucí topol

#2215 Nový příspěvek od Karel2 »

Venca R píše:S těma dotacema jste jak trefený. Pokud je EU dává, nevím proč to nechávat třeba žabožroutům nebo talošům. Zaplatíme to tak jako tak. Nikdo nikomu nebrání si o ně požádat. Že je to bordel je snad každýmu jasný, u jiných režimů jsou zas jiný nevýhody
Až přijde doba kdy se jezeďáci budou ptát kam zasít, abychom nakrmily lidi všude topol, elektrárna, řepka - zničená a zpustošená půda tak si vzpomenete jaké pitomce jste volily .
Ale není to jenom o dotaci, ale lži o jedinečnosti topolu .

Uživatelský avatar
Karel2
Příspěvky: 95
Registrován: úte úno 10, 2009 10:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rychlerostoucí topol

#2216 Nový příspěvek od Karel2 »

Venca R píše:Btw dotace na zámečníka. Pokud to dobře napíšeš a dáš si na dílnu ceduli s modrou vlajkou, tak ti přispějou na novej soustruh, kominíkoj možná na štětku
Jde vidět, že s tebou ztrácet čas debatovat je zbytečný, jsi úplně mimo podprůměr IQ .
Naposledy upravil(a) Karel2 dne sob bře 01, 2014 9:03 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pěstujtetopoly
Příspěvky: 339
Registrován: pát bře 11, 2011 10:27 am
Bydliště: Bítovany

Re: Rychlerostoucí topol

#2217 Nový příspěvek od Pěstujtetopoly »

Karel2 píše:
Terablick píše:Jasně, a pak zastavíme dotace na zemědělství celkově, a každej ať si žere třeba kameny... Nenapadlo tě, že kdyby byl dostatek dřeva z jiných zdrojů, nebude EU dotovat topoly? :-/ Když půjde těžba lesů tak rychle jak jde teď, za chvíli žádný lesy nebudou... Les roste 100 let. Topol 5 let. Podívej se čím dneska převážně topí teplárny atd. Topolovou štěpkou. A proč? Protože je to asi výhodné, že... :-/ Kdyby nebylo, nebudou to dělat...

Každá dotace je zneužívání a na to doplácíme všichni,nebo jsi viděl dotace na zámečníka nebo kominíka.
Ale naberu louky poseču a beru dotace stejná zlodějna jak na biopaliva, sluneční elektrárny.
Ano je to výhodné jak píšeš, protože to platíme všichni z našich daní .( dotace - zlodějna)
Když mluvíš o elektrárnách tak to mají nařízené tak jak míchání biopaliva do nafty nebo benzínu .
Tak bych nemluvil o ekonomice, ale zlodějně a nadřazenosti Bruselu a EU.
Normální myslící člověk to neudělá.
Jinak nárůst dřevěné hmoty je větší než se vytěží to je základ pěstění to mne nemusíš učit.
Než začneš psát blbosti přemýšlej nebo si ověř data .

Jinak topit topolem je jak vrátit se do pralesu to raději budu topit slámou roste každý rok a ještě beru dotace a ještě mi zbude obilí na prodej.
Nemusím čekat 6 let a více na nějaký proutek ( papír).
Hlavně uvažuj a nebuď nervozní .
Na pěstování topolů a vrb dotace nejsou, jen platba na plochu(cca 6000kč/ha)
Nic víc. Investice do vysázení je kolem 50 000kč. Neměla by se sláma používat na podestýlu? A pak ve formě hnoje s mrvou vracet do půdy? Říká ti něco zákon o zachování hmoty?
Asi ne že?
Trošku polopatě vysvětlím. Dřevo(uložený uhlík žhne že? Plyny hoří(plamen) Topolové dřevo je řídké že? Doroste za 6 let a za tu dobu shodí v průměru 8t mokré hmoty do země, tudíž cca 48t mokřé humusouidní hmoty. Intenzita vynakládání energií oproti konvenční zemědělské výrobě pro energetiku(řepka, kukuřice, sláma) je pěstování RRD nejšetrnější. A to nemluvím o ochraně proti různým erozím atd.(až tě spláchne příval. déšť vzpomeň si.)

Nevíte ani polovinu a píšrte tu tak demonizující kydy(s prominutím) že se nedivím proč jsou v ČR takové nálady vůči inovacím.

Pro tebe nej. řešení je vzít pilu, a jít si kácet lesy. A hlavně- nesázej obilí do louky, nevyroste....
Jsem tu pro vás, nic neprodávám, jen ukazuji cestu k úspěšnému založení porostu RRD a zdarma předávám zkušenosti a fundované informace
Bojuju proti lidské blbosti a pozůstatkům komunismu v nás.

Uživatelský avatar
Pěstujtetopoly
Příspěvky: 339
Registrován: pát bře 11, 2011 10:27 am
Bydliště: Bítovany

Re: Rychlerostoucí topol

#2218 Nový příspěvek od Pěstujtetopoly »

Karel2 píše:
Terablick píše:Jasně, a pak zastavíme dotace na zemědělství celkově, a každej ať si žere třeba kameny... Nenapadlo tě, že kdyby byl dostatek dřeva z jiných zdrojů, nebude EU dotovat topoly? :-/ Když půjde těžba lesů tak rychle jak jde teď, za chvíli žádný lesy nebudou... Les roste 100 let. Topol 5 let. Podívej se čím dneska převážně topí teplárny atd. Topolovou štěpkou. A proč? Protože je to asi výhodné, že... :-/ Kdyby nebylo, nebudou to dělat...

Každá dotace je zneužívání a na to doplácíme všichni,nebo jsi viděl dotace na zámečníka nebo kominíka.
Ale naberu louky poseču a beru dotace stejná zlodějna jak na biopaliva, sluneční elektrárny.
Ano je to výhodné jak píšeš, protože to platíme všichni z našich daní .( dotace - zlodějna)
Když mluvíš o elektrárnách tak to mají nařízené tak jak míchání biopaliva do nafty nebo benzínu .
Tak bych nemluvil o ekonomice, ale zlodějně a nadřazenosti Bruselu a EU.
Normální myslící člověk to neudělá.
Jinak nárůst dřevěné hmoty je větší než se vytěží to je základ pěstění to mne nemusíš učit.
Než začneš psát blbosti přemýšlej nebo si ověř data .

Jinak topit topolem je jak vrátit se do pralesu to raději budu topit slámou roste každý rok a ještě beru dotace a ještě mi zbude obilí na prodej.
Nemusím čekat 6 let a více na nějaký proutek ( papír).
Hlavně uvažuj a nebuď nervozní .
Na pěstování topolů a vrb dotace nejsou, jen platba na plochu(cca 6000kč/ha)
Nic víc. Investice do vysázení je kolem 50 000kč. Neměla by se sláma používat na podestýlu? A pak ve formě hnoje s mrvou vracet do půdy? Říká ti něco zákon o zachování hmoty?
Asi ne že?
Trošku polopatě vysvětlím. Dřevo(uložený uhlík žhne že? Plyny hoří(plamen) Topolové dřevo je řídké že? Doroste za 6 let a za tu dobu shodí v průměru 8t mokré hmoty do země, tudíž cca 48t mokřé humusouidní hmoty. Intenzita vynakládání energií oproti konvenční zemědělské výrobě pro energetiku(řepka, kukuřice, sláma) je pěstování RRD nejšetrnější. A to nemluvím o ochraně proti různým erozím atd.(až tě spláchne příval. déšť vzpomeň si.)

Nevíte ani polovinu a píšrte tu tak demonizující kydy(s prominutím) že se nedivím proč jsou v ČR takové nálady vůči inovacím.

Pro tebe nej. řešení je vzít pilu, a jít si kácet lesy. A hlavně- nesázej obilí do louky, nevyroste....
Jsem tu pro vás, nic neprodávám, jen ukazuji cestu k úspěšnému založení porostu RRD a zdarma předávám zkušenosti a fundované informace
Bojuju proti lidské blbosti a pozůstatkům komunismu v nás.

Venca R
Příspěvky: 626
Registrován: čtv čer 23, 2011 10:01 am
Bydliště: Kunčice u Letohradu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2219 Nový příspěvek od Venca R »

Jde vidět, že s tebou ztrácet čas debatovat je zbytečný, jsi úplně mimo průměr IQ .
Ale mám se dobře a jsem spokojenej.

JH
Příspěvky: 339
Registrován: čtv led 03, 2008 11:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rychlerostoucí topol

#2220 Nový příspěvek od JH »

Karel2 píše:Pokud chceš diskutovat tak mi neposílej nějaké :321: :321: :321: může se ti přihodit, že se zastavím a nebudeš se stačit divit.
Jinak Tvůj projev svědčí a malém mozku, protože topíš vrbou , topolem a nepoznáš rozdíl mezi borovicí a olší a jinou dřevinou.
To, že to nepoznáš nezáleží na ostatních, ale na tvojí nezkušeností.
Tak se stav ať uvidíš jak to může fungovat. :jazyk: Čím víc bude lidí jako ty tím líp, alespoň zbude víc pro nás ostatní, ale bohužel někteří už na to přišly. :-/

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“