Motor na štípačky

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
fred2
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 15, 2009 7:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Motor na štípačky

#1 Nový příspěvek od fred2 »

Zdravím všechny.Určite se to tu řešilo,tak se předem omlouvám.Prosím vás dá se použít motor 2,2kw a 1480ot/min na kuželovou štípačku?Není to slabe?Mám ješte 7kw a 1580ot/min ale ten se mi zda být škoda.Díky za odpovědi.

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Motor na štípačky

#2 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

Zdravím, 2,2kW je slabý motor, pokud budeš hnát motorem přímo štípací kužel, tak budeš každou chvíli stát v polenu. Použil bych 4kW, máme ho doma a maká to.
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

fred2
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 15, 2009 7:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor na štípačky

#3 Nový příspěvek od fred2 »

Pepik_Plzen píše:Zdravím, 2,2kW je slabý motor, pokud budeš hnát motorem přímo štípací kužel, tak budeš každou chvíli stát v polenu. Použil bych 4kW, máme ho doma a maká to.
Já si myslel že bude slabý. ;-)

dakule
Příspěvky: 76
Registrován: stř pro 30, 2009 1:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor na štípačky

#4 Nový příspěvek od dakule »

Pepik_Plzen píše:Zdravím, 2,2kW je slabý motor, pokud budeš hnát motorem přímo štípací kužel, tak budeš každou chvíli stát v polenu. Použil bych 4kW, máme ho doma a maká to.
když maš sukove poleno nezastavi se těch4kw v polenu :shock:

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Motor na štípačky

#5 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

dakule píše:
Pepik_Plzen píše:Zdravím, 2,2kW je slabý motor, pokud budeš hnát motorem přímo štípací kužel, tak budeš každou chvíli stát v polenu. Použil bych 4kW, máme ho doma a maká to.
když maš sukove poleno nezastavi se těch4kw v polenu :shock:
to záleží jak jsou suky, ale 4kW zastaví taky. Chce to trochu koukat co se štípe.
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

fred2
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 15, 2009 7:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor na štípačky

#6 Nový příspěvek od fred2 »

Pepik_Plzen píše:
dakule píše:
Pepik_Plzen píše:Zdravím, 2,2kW je slabý motor, pokud budeš hnát motorem přímo štípací kužel, tak budeš každou chvíli stát v polenu. Použil bych 4kW, máme ho doma a maká to.
když maš sukove poleno nezastavi se těch4kw v polenu :shock:
to záleží jak jsou suky, ale 4kW zastaví taky. Chce to trochu koukat co se štípe.
Takže na 100% nemám dělat ztoho 2,2kw štípačku?

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Motor na štípačky

#7 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

fred2 píše:
Pepik_Plzen píše:
dakule píše:
Pepik_Plzen píše:Zdravím, 2,2kW je slabý motor, pokud budeš hnát motorem přímo štípací kužel, tak budeš každou chvíli stát v polenu. Použil bych 4kW, máme ho doma a maká to.
když maš sukove poleno nezastavi se těch4kw v polenu :shock:
to záleží jak jsou suky, ale 4kW zastaví taky. Chce to trochu koukat co se štípe.
Takže na 100% nemám dělat ztoho 2,2kw štípačku?
do toho bych 100% nešel.

Soused měl motor na sekačce z pračky, říkal jak to seká, když měl 1,5 x 3m trávníku před verandou. Motorek byl 175W, to jen pro příklad :)
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

mmv38
Příspěvky: 21
Registrován: sob lis 07, 2009 8:29 pm

Re: Motor na štípačky

#8 Nový příspěvek od mmv38 »

ja mam urobenu stiepacku, motor 2,2 kW, 900 ot, je to na polienka do 30 cm, s vacsimi polenami to je problem, a este je treba davat pozor, ako si to hrcate poleno otocim, nakoniec ho rozbijem, ale trva to omnoho dlhsie, a dalsia vec je priemer vyvodu, ja mam 28 mm, to je malo, oz som to aj ohol, si myslim ze priemer vyvodu by mal byt 40 mm a viac, ideal motor by bol 4 kW, 700-900 ot, a to v zavislosti od stupania zavitu na kline

peter-353
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 11, 2009 5:21 pm

Re: Motor na štípačky

#9 Nový příspěvek od peter-353 »

Já z toho štípačku mám. Je tam motor 2,2 kW, 1400 ot/min. Řemenem jsem to zpřevodoval cca 3x dopomala. Kužel má průměr válcové části 74 mm, závit má stoupání cca 5 mm a délka závitové části je cca 150 mm. Nic velkýho a rychlýho, ale na 30 cm dlouhý polena mi to stačí. Mám je ale už rozštípaný tak, abych je rozřízl na cirkulárce, takže neštípu velký průměry. Není to s těma otáčkama tak rychlý, ale aspoň je to bezpečný. Možná by zkušenej štípač se sekerou byl stejně rychlej, ale po celým dni by byl víc utahanej a pořád by se ohejbal pro spadlý kusy na zem.

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: Motor na štípačky

#10 Nový příspěvek od tiger »

Mám taky motor 2,2 kw 950 ot. a štípu s tim polena do délky zhruba 30 cm.Hodně sukatej špalek to zastaví (ty už dávám stranou a vezmu sekerou) ale jinak to jde. :prace:

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Motor na štípačky

#11 Nový příspěvek od Wyky »

Od strejdy jsem mel pujcenou kuzelovou stipacku s motorem 2,5kW a trnem primo na hrideli a stipala pekne. Musi se u toho premyslet jak ten kuzel zavrtat. Svoji stipacku mam ted 4kW, protoze jsem mel ten motor doma a nechtel jsem kupovat jinej. Funguje taky, akorat je to tezky jako krava. Motor ma 50kg a se stolem, kuzelem a mezikusem jsem nekde na 80kg. Chce to kolecka, nebo mit narezano u stipacky.
Ale je fakt, ze na sukace si udelam jeste hydraulickou. Sukatejch polen je nekolik do fury a tam mi nevadi, ze je hydraulika pomalejsi. Staci mi vysuv 30 cm, protoze do kotle strkam 50cm.

Uživatelský avatar
xbedla
Příspěvky: 517
Registrován: stř kvě 12, 2010 1:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor na štípačky

#12 Nový příspěvek od xbedla »

Nechci zakládat další téma, tak se zeptám tady.
Mám elektromotor 5,5kW 2900 ot/min a čerpadlo 20MPa 22,1 l/min pro 1500 ot/min. Takže to potřebuju zpřevodovat do pomala.
Než shánět řemenice (asi tak na trojí řemen), napadlo mě použít primár z JAWA 250, kde je poměr 1:2,045. Takže bych primární kolečko upevnil na motor a ozub ze spojky na čerpadlo. Jenomže nevím, jestli primární řetěz tohle vydrží? Rozměr má 3/8" x 3/8". Vyčetl jsem že výkon motoru jawy je 9koní (cca 6.7kW) při 4250ot/min a maximální krouťák 1,7 kgm při 2750 ot/min. Neumím si ale z toho moc udělat představu.
Co myslíte, vydrží to, nebo by třeba mohl prasknout?

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Motor na štípačky

#13 Nový příspěvek od radas »

řetěz to přežije , ale většina čerpadel nesnese boční tah

Uživatelský avatar
xbedla
Příspěvky: 517
Registrován: stř kvě 12, 2010 1:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor na štípačky

#14 Nový příspěvek od xbedla »

To je v pohodě, k čerpadlu mám i původní přírubu - domeček se dvěma ložiskama. Taky spíš myslím že to snese, budu ho namáhat pomalejším během a taky menším výkonem než k čemu sloužil na motorce, kde asi od kliky snášel i rázy. Takže pokud někdo nemáte špatné zkušenosti, tak to tak nejspíš udělám..

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor na štípačky

#15 Nový příspěvek od chavier »

Mam možnost motoru 7,5kw 1450ot/min štípací kužel přímo na motor. Vykon myslim že bude stačit. Co otačky, nebudou vysoké? Jit do toho?

Doma mam stipacku 2kw 900ot. a to je opravdu na takove zahradkarske zvykani. (30cm bez suku)

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“