bibosův štěpkovač

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: bibosův štěpkovač

#601 Nový příspěvek od jirkasbk »

panove poradte mi jak mate na spalikovaci vyresenou pojistku proti pretizeni? premyslim o pretezovaci spojce na kardan ale nevim jak silnou aby to jeste spalikovalo a pritom ochranilo prevodovku traktoru

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: bibosův štěpkovač

#602 Nový příspěvek od vitex »

Vrať se o cca 22 stran zpět,tam to máš napsaný.

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: bibosův štěpkovač

#603 Nový příspěvek od jirkasbk »

diky tam se sice pise o zatezove spojce ale nic konkretniho zadne presne udaje o Nm.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20611
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: bibosův štěpkovač

#604 Nový příspěvek od vitex »

Nehledal jsem to ale někde je tady hodnota napsaná,možná u někoho ve vláknu.Kdysi jsem to četl. :-/

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: bibosův štěpkovač

#605 Nový příspěvek od Fidlla »

http://www.kardanka.cz/prodlouzeni-s-la ... properties


pouzivam tuhle co mi poradil Bibos ,lamelova 900Nm
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: bibosův štěpkovač

#606 Nový příspěvek od jirkasbk »

ok a vis kokik dava vyvodova hridel z traktoru? jestli nahodou 90Nm neni vic nez co traktor snese a nebo jakou s tou spojkou mas zkusenost? vypina? ja mam spalikovac vlastni konstrukce a pouzivam strizny kolky a neni to uz dobry dity jsou vymackany a striham je pomerne casto proto chci nejakou spojku

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: bibosův štěpkovač

#607 Nový příspěvek od Fidlla »

Mam to na spalickovaci od bibose,tocim to zetorem 6718,mam ji vyskousenou,prokluzuje..jinak na spalickovano mam uz dost m3..... koukny na te.a na muj spalickovac 67...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: bibosův štěpkovač

#608 Nový příspěvek od jirkasbk »

ok diky za info ja to tocim suprem jde mi to taky dobre jen ty koliky uz stoji za prd jak jsem pdal vyse jsou uz vymackany diry sice to opravuji zavarenim a znovu vyvrtanim ale neni to proste dobry muj spalikovac je tady


jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: bibosův štěpkovač

#609 Nový příspěvek od jirka.jc »

ty jo, tady to je ke čtení o špalíkovačích:-) na jakou maximální délku špalíku to jde naladit?

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: bibosův štěpkovač

#610 Nový příspěvek od jarda avsop »

trochu jsi to nepochopil delka špalíku s tím nejde nastavit ale jde s tím ochranit drtič když někdo nema odhad a nedokaže rozlišit co do drtiče strčit pak se stale trapí neustalym vytačením zpět

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7533
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: bibosův štěpkovač

#611 Nový příspěvek od mihi »

Ako píše Jardo, špalíkovač sa nedá nastavovať na dĺžku špalíkov, dĺžka závisí od hrúbky špalíkovaného dreva, čím hrubšie drevo, tým kratší špalík a naopak, čím tenšie drevo tým dlhší špalík..Je to dané geometriou nožov. :kat: :kat: :kat: :kat:
Mihi

Uživatelský avatar
lukin1156
Příspěvky: 530
Registrován: ned zář 30, 2012 6:04 pm
Bydliště: Brumov-Bylnice

Re: bibosův štěpkovač

#612 Nový příspěvek od lukin1156 »

Ahoj
Nechcu nijak rýpat ani nic podobného. Věřím že špalíkovač od biboše je špičkový výrobek. Ale.. nějak mi v hlavě pořád honí jedna myšlenka. Taky pomalu začínám dělat špalíkovače na kšeft. Ale pokud vyrábím jenom špalíkovací hlavu a pošlu ji někomu ( nebo si pro ni přijede) s tím že si zbytek dodělá. Jenomže co když ho to potom potáhne ten špalíkovač a dojde k nějakému úrazu nebo k nejhoršímu :pistol: . Kdo je na vině ? Neměl bych z toho i já nějaké problémy ?
Za stálého míchání, nalejeme do hajzlu :D

Karlos89
Příspěvky: 141
Registrován: stř kvě 08, 2013 12:49 pm
Bydliště: kousek od Zlína

Re: bibosův štěpkovač

#613 Nový příspěvek od Karlos89 »

Na vině jsou oba :) i výrobce (prodejce) i kupec. Trochu zjednodušeně: Nedílnou součástí každého prodaného výrobku v EU musí být návod k použití a prohlášení o shodě s CE. CE je značka Evropské certifikace, které mimo jiné zaručuje, že výrobek plní všechny náležitosti ochrany zdraví uživatele a je v souladu se všemi bezpečnostními normami vztahující se na daný výrobek. Pokud tedy prodáš certifikovaný špalíkovač jako celek, k němu přidáš návod (kde uvedeš zásady zacházení a práci na stroji) a špalíkvoač bude obsluhovat nějaká přiblblá poloopice a způsobí si vlastní chybou úraz je vina plně na jeho straně. Ty pokud budeš prodávat pouze části špalíkovače (hlavy), tak budeš prodávat zboží, které není v souladu s CE a mimo to, že se ti možná bude špatně spát s vědomím, že se na nich může někdo zranit, porušíš i zákony ČR a může si na tebe došlápnout ČOI (té bych se bál víc než toho zranění)... Takže buď postav celý stroj a nech si jej za pár desítek tisíc certifikovat, nebo prodávej hlavy "na černo" a očekávej brzkou kontrolu z ČOI (pokuty nejsou zrovna malé) a to jsem ještě nezmínil živnostenské oprávnění k výrobě a prodeji strojů, ale to je jiné kapitola...

Uživatelský avatar
lukin1156
Příspěvky: 530
Registrován: ned zář 30, 2012 6:04 pm
Bydliště: Brumov-Bylnice

Re: bibosův štěpkovač

#614 Nový příspěvek od lukin1156 »

Ono :D vlastně jsem ještě žádnou celou neudělal. Ale, mezi liďama je o to docela zájem. Kdybych tedy chtěl vyrábět hlavy, tak bych to prodával s tím že by si MUSEL k tomu někdo udělat násypník a kryty podle nějakého návodu. Pokud to nedodrží je to už jeho chyba. Nebo by to nešlo ?
Za stálého míchání, nalejeme do hajzlu :D

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: bibosův štěpkovač

#615 Nový příspěvek od Leo »

A pokud nejsi živnostník či podnikatel, tak taky očekávej dřív nebo později i kontrolu finančáku. Už se na netu sledují i inzeráty, a kdo prodává dost často, toho si proklepnou. Kamarád stolař zažil na podzim zátah finančáků na vesnici, kdy obcházeli dilny živnostníků a kontrolovali kdejakou blbost. I to, jestli dilnu máš v učetnictví. Přišli večer, když byl každý doma.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“