Dovozci traktorů ze severních států

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#61 Nový příspěvek od chuck77 »

No samozřejmě že je to vždy risk,ale dovozci těchto strojů postupují stejně. Máš pravdu že to chce hledat,ale ono bohužel u nás není kde a v čem.. :-) A ty náhody že se někde něco objeví zdaleka neuspokují tu poptávku která vzrůstá,proto maj dovozci takový obrat strojů,a navíc kde si na fleku prohlídneš najednou tolik traktorů a můžeš porovnávat.
Já při své práci jezdím po republice a sem tam lecos omrknu když už tam jsem,a je to tragéie.Jediná jistota je dle mého koupit takovýto vrak za celkem rozumné peníze v kterém se nikdo moc nehrabal a na jistotu si to udělat.
A pak si na víc jak půlce ceny za nový..[/quote]

Dá se najít - třeba extrémně výhodné stroje, co nikdy nebyly jetý v zemědělství nebo mašiny z dědictví/pozůstalosti...to bejvaj top mašinky za lukusní money:D ...obvykle prodávají vnoučci s velkým vééélikým chytrým mobilem :D …..a maj spoustu zájemců co už jedou tak je nutný se rozhoupat a říct jediný " tak já to teda beru šéfe!" :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#62 Nový příspěvek od polemnepolem »

:smich: tvl,aut po německé důchodkyni co jej měla jen v garáži a sem tam pro rohlíky sou plný bazary. :-)) A traktorů jakbysmet...
Zetor 6245

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#63 Nový příspěvek od chuck77 »

já tomu věřím :friends: ....dávno tomu v minulosti sem skoro koupil VW Golf IV 1,9 TDi po rakouské hraběnce :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#64 Nový příspěvek od polemnepolem »

chuck77 píše:já tomu věřím :friends: ....dávno tomu v minulosti sem skoro koupil VW Golf IV 1,9 TDi po rakouské hraběnce :)

:D :D
Obrázek
Zetor 6245

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#65 Nový příspěvek od chuck77 »

nejetej...paráda...dodnes toho lituju že sem váhal :D
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#66 Nový příspěvek od koprkam »

Tak zrovna po téhle: https://www.youtube.com/watch?v=BSsRNyUsUqc důchodkyni bych auto určitě nechtěl :D

Jinak k dovozcům, já mám z dovozu jednu 67 a znovu už bych do dovezenýho traktoru nešel. Všechno dojetý do mrtě, to raději desetkrát generálkovanej stroj z družstva. Ono je totiž nutno vidět i druhou stranu mince. V ČSSR (ČR,SR) byli a jsou mechoši, kteří se na tom vyučili, ty mašiny opravujou od mládí, znají je a rozumí jim, nehledě na fakt, že v u nás jsou bez problémů dostupný díly na ty stroje, což se o Severskejch státech říct nedá. Další věc je kvalifikovanost mechaniků a obsluhy někde v tramtárii, to taky asi nebyla žádná sláva.
Můj názor je ten, že všechny traktory z dovozu jsou akorát jedna velká bída s nádherným příběhem o traktoru s najetejma 1000h, jenom už nikdo neřekne, že tomu už patnáct let to počítadlo nejde a mezitím to nalítalo dalších 18000 hodin. Ve výsledku zbudou člověku akorát oči pro pláč, když se to začne pomalu ale jistě s*át. Mezi dovozcama je stejně 9 z 10 dovozců vychcanejch jako mraky a akorát přemýšlí, jak z člověka zedřít kůžu, třeba mě jeden nejmenovanej parchant z Makova u Kunštátu na traktoru vyměnil servo za vyčochtanou ludru a abych to nepoznal tak mi s tím ještě najel na podvál, abych na to přišel až doma. Však už to taky nědělá a moc mu to přeju, na každou sviňu se vaří voda... Ale s podivem je, že na traktoru udělal i STK, i když to nesvítilo, klakson tam taky nějak nebyl, kapota byla totálně rozmlácená a mohl bych pokračovat.
Na druhou stranu po krutém vystřízlivění to dávám pomalu do kupy, povedlo se mi to z větší části utěsnit a udělat z toho celkem spolehlivej stroj, sice je to všechno vylítaný, ale do sen a postřikovače to stačí.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#67 Nový příspěvek od chuck77 »

hm smutné.....čekání na kauf za pár kaček se asi nekoná :zapomel:
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#68 Nový příspěvek od koprkam »

Za pár kaček... No dívej se asi takhle - musíš počítat s tím, že za pár kaček koupíš stroj s hodnotou ještě menší než pár kaček...
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#69 Nový příspěvek od chuck77 »

njn prostě za pár kaček+přirážka domů nic kloudnýho nedovezeš
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#70 Nový příspěvek od koprkam »

8) Amen. Aneb nikdy nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levný věci.

Ale zase abych ten traktor jenom nehanil, tak fajn je to, že nejsou nijak dorychtovaný obaly, ale to se dá i u našich traktorů pohlídat. Třeba já osobně bych si v životě nekoupil mašinu, kde je prasklej obal převodovky, nebo prasklej blok motoru,... Resp. koupil, pokud by byl za dobrou cenu, ale letělo by to do šrotu, jako první a nahradil bych to nějakým neprasklým obalem.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#71 Nový příspěvek od chuck77 »

Koprkam už se poučil...…...zvládnou to i ti ostatní? :)
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#72 Nový příspěvek od koprkam »

Nechci tě připravovat o iluze, ale myslím si, že se moc lidí nepoučí. Hlavně tak, jak tu někdo napsal, máš tam možnost vybrat si z mnoha traktorů na jednom místě, což může být i výhoda, myslím si, že by se tam dal vybrat nějakej pěknej, ale dneska už bych ho prošel podstatně důkladněji, jak tehdy. Druhou věcí je to, že jsou to rození obchodníci (teda spíš šmelináři) a "utlučou" tě tím, jak ti budou vykládat, že solidní Zetor z ČR nekoupíš (což samozřejmě není pravda), že jedině od nich s nízkejma motohodinama, nepůlenej, po Africkým důchodcovi, takže žádná rez a koroze, ... kecy v kleci, znáte to všichni.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

xander
Příspěvky: 530
Registrován: pát říj 31, 2008 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#73 Nový příspěvek od xander »

koprkam píše:Nechci tě připravovat o iluze, ale myslím si, že se moc lidí nepoučí. Hlavně tak, jak tu někdo napsal, máš tam možnost vybrat si z mnoha traktorů na jednom místě, což může být i výhoda, myslím si, že by se tam dal vybrat nějakej pěknej, ale dneska už bych ho prošel podstatně důkladněji, jak tehdy. Druhou věcí je to, že jsou to rození obchodníci (teda spíš šmelináři) a "utlučou" tě tím, jak ti budou vykládat, že solidní Zetor z ČR nekoupíš (což samozřejmě není pravda), že jedině od nich s nízkejma motohodinama, nepůlenej, po Africkým důchodcovi, takže žádná rez a koroze, ... kecy v kleci, znáte to všichni.

Uz by jsi toho mohl nechat, to ze jsi nekomu naletel neznamena ze vsechno z venku je spatne a ze vsichni dovozci jsou smelinari.

Kdykoli jsem se byl podivat na zetor v ČR tak to byl vrak. Kdezto kdyz jedu pro neco ven, tak vetsina tech stroju ma najeto asi jednu desetinu co tady a tomu odpovida celkovy stav A zaroven i cena ktera je pri super stavu vyssi nez u nas, ale tam mam tak nejak jistotu ze ten stav tomu odpovida. Obcas je dokonce k traktoru i takova ta servisni knizka s daty kdy byla delana udrzba a podobne (vim ze se to da vyrobit, jen kdo z vas ji traba aspon kdy videl?)

A napriklad kdyz to jezdi u soukromnika ktery je 1. Majitel obhospodaruje cca 15 Ha a ma na to 3-4 traktory tak ty stroje nejsou rozbite ani ojete.

Samozrejme ze se tam daji koupit i vraky, a to sem nekteri tahaji, a cekaji ze nekoho napali...tak tomu bylo a vzdy bude.. a myslim ze tim bychom to mohli uzavrit.

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#74 Nový příspěvek od koprkam »

Uz by jsi toho mohl nechat, to ze jsi nekomu naletel neznamena ze vsechno z venku je spatne a ze vsichni dovozci jsou smelinari.

Kdykoli jsem se byl podivat na zetor v ČR tak to byl vrak. Kdezto kdyz jedu pro neco ven, tak vetsina tech stroju ma najeto asi jednu desetinu co tady a tomu odpovida celkovy stav A zaroven i cena ktera je pri super stavu vyssi nez u nas, ale tam mam tak nejak jistotu ze ten stav tomu odpovida. Obcas je dokonce k traktoru i takova ta servisni knizka s daty kdy byla delana udrzba a podobne (vim ze se to da vyrobit, jen kdo z vas ji traba aspon kdy videl?)

A napriklad kdyz to jezdi u soukromnika ktery je 1. Majitel obhospodaruje cca 15 Ha a ma na to 3-4 traktory tak ty stroje nejsou rozbite ani ojete.

Samozrejme ze se tam daji koupit i vraky, a to sem nekteri tahaji, a cekaji ze nekoho napali...tak tomu bylo a vzdy bude.. a myslim ze tim bychom to mohli uzavrit.[/quote]

Dovolím si oponovat - ne každej stroj v českýho družstva je šrot. Když jsem kupoval Krystala, byl to stroj z družstva a pak to měl borec v zimní údržbě. Kapoty nic moc, ale motor, převodovka násobič, jako zvon! Nikde ani kapka. Kdyby mi nevyvřel v senách, tak mám i motor původní (jasně xkrát generálkovanej, ale furt dobrej). Samozřejmě musí se něco sem tam opravit, ale na kterým traktoru ne, u mě trochu zestárl skrzevá secí kombinaci, ale to je můj problém. Nejlepší je, pokud máš kámoša, kterej to sem tahá, to pak máš dobrej kup za hezký prachy.
U těchhle dovozovejch traktorů je problém ten, že na to lidi slyší, proto je cena taková, protože nabídka nekryje poptávku. Proto za relativně slušnej traktor zaplatíš majlant a ty za dostupný prachy jsou polepený vrany ve stavu, jako z českýho družstva + máš krásnej příběh o patnácti hektarové farmě :) Já prošel tři družstva a moje zkušenost s družstevníma traktorama je ta, že pokud nejezdí v živočišné, tak byly vždycky v dobrým stavu a, a zatím si stojím, byly v lepším stavu, jak mnohý stroje z dovozu.

Ale jak říkáš, každej na to máme názor diametrálně odlišnej a tímhle tím bych to asi taky uzavřel. Jako mě akorát rozesměje, jak prodejci povídaj, že z toho nemaj skoro nic, div by jim dal člověk pětikorunu, jaký ze sebe dělaj chudinky a pak přijedou v bílé Audině, ale to už je zase o něčem jiným...
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Dovozci traktorů ze severních států

#75 Nový příspěvek od chuck77 »

neužívám slova jako šmelinář...prostě obchodují.....je na kupujícím jesli koupí....osobně nemám se strojema z ciziny problém, jen je na levačku že nemají třeba vzduhové brzdy doklady atp, ale tak to chodí...hlavně klíííd :friends:
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Kuriozity, zajímavosti, tisk ZETOR“