Olej A a AD

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6650
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Olej A a AD

#61 Nový příspěvek od Lukashil »

Ja zatim zjistil jen to, ze olej je cerny jak uhli a je ho tam az po otvor pro merku.
Az ho vypustim a uvidim filtry a saci kos tak se zase pripomenu, ale pokud je olej plny usad, tak mu stejne m6a bez rozpoustedel nemuze ublizit ne?
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5499
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Olej A a AD

#62 Nový příspěvek od thovt »

Zkoušel někdo do zázračných proplachovacích tekutin dát zakarbonovaný píst ja jo za týden se to ani nehlo k čistotě, na týden jsem píst hodil do ředila vyndal jsem čistý píst . Zkoušel jsem i vanu ředidlo to dotáhlo do čistoty.

pavel sk
Příspěvky: 12896
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Olej A a AD

#63 Nový příspěvek od pavel sk »

Lukashil: To ze je olej cierny ako box na kanady neznamena ze je motor plny bordelu. Pri beznej vymene a prevadzke motora sa aj novy olej po urcitej dobe zafarby na cierno. To je u starsich dielsov bezny jav. To ze ho je privela moze byt ze ho tam niekto dal viac ako je zdrave, alebo ak myzne voda s chaldenia, tak je dole vo vani. Neskusal si odpustit ten olej? Podla mna najlepsie urobis ked ten stary olej vypustis, a oddeklujes motor (staci ked sa jedno viecko ventilov dole) tak ako som ti uz vyssie pisal. Vtedy budes s istotou vediet na čom si a ako silno je zasvineny motor. Ak to budes riesit tak cvakni dake foto v akom je to vlastne stave.

jojo7011
Příspěvky: 1075
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Olej A a AD

#64 Nový příspěvek od jojo7011 »

Cierny olej znamena ze su v nom rospustene sadze zo spallovania. Teda aditivum obsiahnute v oleji ich rozpusta a naviaze na olej. Aj preto sa ma olej menit. Olej ktory je rychlo po vymene zase cierny je dobry olej, lebo rospusta sadze ktore by sa inac iba usadzali v motore. Pravidelna vymena = pekny cisty motor.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2672
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Olej A a AD

#65 Nový příspěvek od murár »

Ja som mal raz v motore z A30 plno oleja. Vypustil som ho a bolo tam asi 2x viac ako malo byť. Olej smrdel- vonial za naftou. Otec si myslel že bude vstrekovacie čerpadlo poškodené ale potom sme zistili že na vínne je žhavič! Po jeho výmene a výmene oleja traktor maká bez problémov.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6650
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Olej A a AD

#66 Nový příspěvek od Lukashil »

Me je spis divne, kdyz je oleje tolik, ze to ani na plny plyn nechce zhasinat kontrolku ale hned po startu na par vterin zhasne, asi ucpany saci kos nebo filtry.
Voda z toho po vypusteni je cista, jako pri nalevani, neni mastna.
Zatku zkusim povolit za studena a uvidim, delam to venku, tak cekam na pocasi.

Jinak ani ohraty motor nechce na budiku pres 1800, muze to bt budikem, ale verim i tomu cerpadlu, je tam vse puvodni mozna i pneu.
Je to rok 89
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12896
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Olej A a AD

#67 Nový příspěvek od pavel sk »

Kedze je to motor 5201 so sytkami, tak by som sa ako prve pozrel na ne. Ja som mal skôr na mysli ci neni voda v oleji dole vo vani.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6650
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Olej A a AD

#68 Nový příspěvek od Lukashil »

Vzdyt rikam, ze zkusim povolit za studena zatku a uvisim co z vany potece
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5499
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Olej A a AD

#69 Nový příspěvek od thovt »

Lukashil
Tlakové čidlo oleje muže blbnout muže být zalepené karboném.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6650
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Olej A a AD

#70 Nový příspěvek od Lukashil »

Taky me napadlo, ale nevysvetlovalo by to, proc par vterin po startu zhasnuta je. Spis mi to pripada ze nestaci doplnovat filtry
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6650
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Olej A a AD

#71 Nový příspěvek od Lukashil »

Bude do 5211 stacit 5l oleje na proplach motoru?
Hadam ze filtry vemou pres litr. Nebude cca 3,5l malo pro saci kos?
Nechce se mi ho redit naftou, aby nerozdrazdil pripadne usazeniny
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12896
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Olej A a AD

#72 Nový příspěvek od pavel sk »

Kolko ma celu napln 52XX :-/ ? Niejakych 9litrov? Môzes urobit aj tak, ze das do motoru celu napln, a nechas to pobehat v motore. Uvidis v akom stave ten olej bude pri vypustani. Ked to vypustis mozes ten motorovy olej precedit cez nejaky filtracny papier a poriadny magnet ak nechces do toho viac investovat. Vanu preplachnut zhora naftou. Kedysi sme to tak doma na 69-tke robili. Neveril by som kolko ta nafta este s tej vane toho vyplavila. Naftu sme liali cez nalievacie hrdlo s plechovej konvy priamo bez lievika (trichtyře) cca. 10l. a dole pod motorom chytali do vedra. Tu naftu sme potom pouzili este na umyvanie suciastok a napokon vyletela hore kominom pri rozkurovani v zime. Potom ten prefiltrovany olej dat spät do motora a skratit interval vymeny.

Tomas6
Příspěvky: 5438
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Olej A a AD

#73 Nový příspěvek od Tomas6 »

Panenko skákavá. Filtrovat použitý olej? Vždyť litr toho ADSIII stojí kolik? 70 kč? To je to vážně tak moc dát 700 za olej do traktoru?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12896
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Olej A a AD

#74 Nový příspěvek od pavel sk »

Mal som na mysli ten olej ktorym bude robit preplach. Ten v motore nepobezi dlho. Nie ten na ktorom bude behat. Tam jedine vymena naplne.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6650
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Olej A a AD

#75 Nový příspěvek od Lukashil »

Tak nekdo tu psal ze vyplachoval motor naftou, jen se bojim aby se nehryznul, proto se ptam, zda by mu 5-6 litru stacilo, to obetuju, a pak bych dal novy m7ads.
Pokud 5 litru nestaci riznu 3 litry nafty k tomu
Ale bojim se aby nafta nekde neutrhla kus nejakyho humusu proto bych radsi proplach jen olejem.
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“