Vložky Z Super 50

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
solish
Příspěvky: 177
Registrován: stř led 06, 2010 11:58 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Vložky Z Super 50

#1 Nový příspěvek od solish »

Zdravím všechny

Mám dotaz.Neřešil jste někdo vyndavání totálně zarezlejch a zapečenejch vložek válců u Supra, nebo podobnýho motoru? Už jsem na ně vyvíjel fakt velký násilí nejrůznějšíma stahovákama a udělátkama, zkoušel jsem do nich mlátit :prace: , ale ani o mm se nehnou. Neexistuje nějaká finta jak je dostat ven a při tom nezničit blok motoru? Autogen? Ohřát a zchladit? Nepraskne něco? :-/

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložky Z Super 50

#2 Nový příspěvek od buco »

my sme vyberali raz keď sa menil blok ale nám sa podarilo uvoľniť ojničné ložiská a piest a sa vybil komplet aj s ojnicou a vložkou von a potom sa to rozrezalo flexou
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vložky Z Super 50

#3 Nový příspěvek od buco »

Rozmýšľam že by to malo ísť aj opačne keď by ste vybrali kľuku von tak potom by sa mali dať piesty vybiť smerom dole či nie?
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Vložky Z Super 50

#4 Nový příspěvek od staník »

On má písty venku,tak jsem to pochopil. Na Z 15 jsme taky dostávali válec ven,nešlo to ani za nic. Nakonec jsem koupil závitovou tyč asi tak M 20 a udělal z účka spodní držák a nahoru taky . Našponovali jsme to a klepali a tak dokola až to povolilo.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
solish
Příspěvky: 177
Registrován: stř led 06, 2010 11:58 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vložky Z Super 50

#5 Nový příspěvek od solish »

Písty jsme dostaly ven krásně. Motor úplně normálně jezdil, akorát šla voda do oleje. Po nějakejch pokusech jsme zjistili, že budou asi špatný gumičky mezi blokem motoru a vložkama. Takže potřebujem dostat ven jenom ty vložky, ale nedaří se.

Dokonce jsem udělal stahovák ze závitový tyče o průměru 5cm a trapézovim závitem. Mezi matku toho stahováku jsem pro zmenšení tření dal axiální ložisko. Ta síla, která působila na tu vložku byla neuvěřitelná, ale s ní to nehlo. Kdybych tu vložku po obvodu zavařil, tak snad nemůže takhle držet.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Vložky Z Super 50

#6 Nový příspěvek od winch »

Skús nahriať blok, hoci aj vonku pri otvorenom ohni ho dať kúsok od ohňa, nie moc blízko a občas otočiť a pomaly rovnomerne nahriať na 80-90°C. Ked budeš tahať stahovákom schlad vložku prúdom vody, alebo do nej natlač snehu, to by ju malo uvolniť
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
solish
Příspěvky: 177
Registrován: stř led 06, 2010 11:58 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vložky Z Super 50

#7 Nový příspěvek od solish »

winch píše:Skús nahriať blok, hoci aj vonku pri otvorenom ohni ho dať kúsok od ohňa, nie moc blízko a občas otočiť a pomaly rovnomerne nahriať na 80-90°C. Ked budeš tahať stahovákom schlad vložku prúdom vody, alebo do nej natlač snehu, to by ju malo uvolniť
Přesně to samý říkal už kamarád. Teď, když už to slyšim od dvou lidí, tak to asi udělám. Já mám furt strach, že jak se to začne moc ohřejvat, tak ten zatim ještě dobrej blok praskne. No snad to vydrží.

Každopádně dekuju za reakce a rady.

Česťa
Příspěvky: 341
Registrován: čtv led 24, 2013 5:20 pm
Bydliště: Uh.hradiště

Re: Vložky Z Super 50

#8 Nový příspěvek od Česťa »

Zdravím ve spolek, předem se omlouvám že se semka CPU s dotazem ohledně motoru.Kolegovi taky tekla voda do oleje přez díravé vložky.Tak se rovnou dělala kompletní g.o.Jenomže po prvním nastartování sejde olej z některých válců do výfuku.Mněnily se všechny výbrusy,výstřiky,ventily a hlavy se zabrušovaly.Tlaky na všech válcích +/- stejné.Z čeho se může ten olej obětovat v v tom výfuku.Děkuji za odpovědi

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Vložky Z Super 50

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Voditka ventilov.

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“