Zetor - mazání vahadel ventilů

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pvdk
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 19, 2020 11:24 am
Bydliště: 412 01

Zetor - mazání vahadel ventilů

#1 Nový příspěvek od pvdk »

Dobrý den,

Mám rychlou otázku. K dispozici je otvor ve dně ventilových vahadel:

Obrázek

Zjevně se jedná o mazání ventilů. Problém je v tom, že v pouzdro vahadla ventilu je pouze jeden otvor.
Moje otázka zní: jaký účel slouží této díře, pokud je uzavřena pouzdrem?

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor - mazání vahadel ventilů

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Tym otvorom je ostrekovany ventil olejom. To zalisovane puzdro ma este jednu drazku s vonkajsiej strany a tu nevidis. Zalisovanim tym vznika kanalik. Keby si do tej dierky vstrekol kus VDcka alebo oleja tak sa ti olej objavi v tej druhej privodnej dierke. Ta druha neoznacena dierka je privod oleja od zdvihacej tycky cez stelovaci srob.

pvdk
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 19, 2020 11:24 am
Bydliště: 412 01

Re: Zetor - mazání vahadel ventilů

#3 Nový příspěvek od pvdk »

Ahoj Pavel!

Díky za vaši odpověď, to vysvětluje všechno!
To se objevilo na německém fóru Zetor a nikdo tam nemohl přijít na to, proto jsem se sem zeptal. Mnohokrát děkuji.

Lukin
Příspěvky: 8
Registrován: čtv dub 14, 2011 11:20 am
Bydliště: Blansko

Re: Zetor - mazání vahadel ventilů

#4 Nový příspěvek od Lukin »

Ahoj,
toto mi vrtalo dlouho hlavou, nikdy jsem si nevšimnul, že by mi z toho předního otvoru tekl olej. Dneska jsem sundal víka a ani kapka... tak jsem vylisoval futro ze starého vahadla a žádný kanálek v něm ani ve vahadle není. Není ani v nově zakoupeném samostatném futru a není ani v novém vahadle s již zalisovaným futrem, které jsem koupil jako celek.

Pokud má sloužit k mazání, řekl bych, že by se tam musela vyvrtat díra, jako je tomu u ložisek pístních čepů - u vahadla na sací ventil by to ale nesedělo na osu futra a tím pádem by se to netrefilo do kanálku, který je v tom futru vybraný.

Není to montážní otvor? A pokud jo, ta vodítka nepotřebují mazat?

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory Zetor“