Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#31 Nový příspěvek od jojo7011 »

To zalezi od toho ze s akou viskozitou tam mas olej. Pokial je v motore M7ADSIII ( SAE 15W-40 ) tak tebou namerany tlak tomu zodpoveda a motor je v poriadku. Na skusku tam nalej M6AD ( SAE 30 ). Pokial za studena tlak vybehne na 5 Bar a za tepla neklesne pod 1,2 Bar, tak mas zeleznu istotu ze motor je OK.

miňo
Příspěvky: 365
Registrován: ned lis 16, 2008 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#32 Nový příspěvek od miňo »

Dá sa kúpiť pasuje do zetora https://eshop.svetluska.cz/sestava-tlak ... 05642.html čidlo tlaku + hadička a budík (budík má ale ruské písmená) + https://eshop.svetluska.cz/kontrolka-tl ... 41477.html

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6649
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#33 Nový příspěvek od Lukashil »

Kluci ja bych jen k tomu, jak tu nekdo psal, ze kdyz se kontrolka rozsviti je uz pozde.
Ted jsem tu delal jednu 5211, ktera mela 20 let stejny olej v motoru a posledni 3 roky mu svitilo mazani permanentne a to i na cidlo ze skody 120 (je na mensi tlak)
Vymenil jsem olej, namontoval prestavbovou sadu olejovych filtru, dal puvodni cidlo, a zhasina hned po startu

Co se tyce kontrolky, taky jsem ji do 16145 chtel pridat, nebo i vymenit za budik, kontrolky nebo aspon bzucaku si vsimnes hned.....

Co se budiku tyce chtel bych ho na oba traktory, jen jedine co me odrazuje je moznost prasknuti dalsi hadicky a vykrvaceni a zadrrni motoru....
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12883
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#34 Nový příspěvek od pavel sk »

Preco? Ja som doma na obydvoch traktoroch tahal od holendra s cidlom ocelovou rurkou takmer az po budik. Len pri samom budiku je cca 15cm dlha pancierova hadicka kvoli moznosti odklopenia pristrojovky v pripade riesenia poruchy na elektrike. Ak by ta hadicka nahodou aj praskla, tak si to v kabine ten olej a zapach oleja vsimnes hned. Ono ked ma prasknut, tak praskne aj nova rurka. Tusim ze pred dvoma rokmi som sa konecne dokopal dopojit kontrolku tlaku oleja u 69-tky. 21 rokov tam bol len budik a origo kontrolka bola slepá.

red.bill
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#35 Nový příspěvek od red.bill »

Když se bojíš hadičky dej elektrickej budík s čidlem. Dá se sehnat čidlo dvouvývodový jako na vzduch jen si v katalogu vybereš závit a tlak při jakým má rozpínat kontrolku. Nemusíš řešit žádný téčka, jen vyměníš za původní čidlo ke kontrolce.

pavel sk
Příspěvky: 12883
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#36 Nový příspěvek od pavel sk »

A zase na tom druhom traktore to bolo naopak. Tam bola len kontrolka a dokladal som budik +potrubie. Tie holendre do ktorych sa zaroven nasrobuje aj cidlo som vyrabal rovno dve. Akurat som mal problem najst zavitniky M10x1 :zapomel: .

jojo7011
Příspěvky: 1074
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#37 Nový příspěvek od jojo7011 »

Ja som napajal tlak oleja do jednej zo zaslepiek olejoveho kanala bol tam zavit tusimze 10x1. Neviem preco je to nutne tak komplikovat a sustruzit adapter aby sa pod jeden holender dal policajt aj hadicka ?

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1238
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#38 Nový příspěvek od kaja.h »

Budík je budík! Krásně je vidět jak maže.
V Erťáku hasickom jsme měli velký únik oleje, a dolívaly, tak když jsem startoval, koukám na budík, raficka vyskočila, a po chvilce dolů, tak vypnout a jít schánět olej. Taky mám dodělaný na Zetoru, a popravdě ani na kontrolku nekoukám.
Jede traktor, je to Zetor 3011

red.bill
Příspěvky: 2080
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#39 Nový příspěvek od red.bill »

Od toho je tam ale měrka ne lítající budík jak si čerpadlo cucá vzduch místo oleje...

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 344
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#40 Nový příspěvek od -sheppard- »

Já mam to i to, elektrické samozřejmě :smich: , a nutno říct že bych taky už bez budíku nemohl být. Vždycky koukám první na budík, kontrolku tam mám už jen jako doplněk a aby měla nějaký účel. Nicméně jsem čidlo tlaku na kontrolku kupoval nové a když je olej ztuhlý tak zhasne ale když už se ohřeje tak při upráni otáček začne prosvěcovat až nakonec svítí trvale, přitom budík ukazuje necel 2 atmosféry. Nevím z čeho a kdo dneska dělá ty čidla ale za moc to nestojí a to jsem už kupoval druhé a pořád to samé tak už nevím kde koupit....
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12883
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#41 Nový příspěvek od pavel sk »

Vymen budík :smich:

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 344
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#42 Nový příspěvek od -sheppard- »

budík je ok ale to čidlo na kontrolku stojí za houby 8)
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12883
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#43 Nový příspěvek od pavel sk »

Si si isty??? Aj tie dnesne budiky stoja za ho..o. Co sa tyka cidla. Mas spravne cidlo???? Lebo aj tie cidla maju rozne spinacie dolne hranice. Napr. cidlo pre prevodovku UR2 ma inu spinaciu hodnotu, aj ked na oko vypada rovnako ako to s motora. Take cidlo som omylom nasroboval na 69-tku a kontrolka my hasla len v plnom plyne kedy na budiku bola rucicka na 4. Az ked som to cidlo demontoval a lepsie zaostril zrak :typek: tak som vedel kde je problem :zapomel: . V tej rychlosti som zasroboval nespravny kus :pohlavek: Zo spravnym cidlom nam za tepla na volnobeh budik spadne na nulu, ale kontrolka nesvieti a ani nepreblikava. Netreba zabudat na to ze tie budiky tlaku, ktore sa bezne pouzivaju u tychto traktorov su len orientacne kontrolne pristroje +,- .

Uživatelský avatar
-sheppard-
Příspěvky: 344
Registrován: sob úno 20, 2016 5:39 pm
Bydliště: Opava

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#44 Nový příspěvek od -sheppard- »

No budík mi ukazuje dobře, alespoň dle otáček, samozřejmě jestli je údaj naprosto přesný taky nevím a hlavně mi to je asi jedno, důležité je že alespoň přibližně vím co se tam děje. Co se týče čidla na kontrolku tak to jsem nevěděl že UŘ 2 mají jiné hodnoty, bral jsem ho dle příslušného kat. čísla tak jestli v tom mají bordel ve skladě, to už nevím... ale za mě jsou ty čidla na houby, protože kontrolka při startu zhasne a všechno je ok ale jakmile se motor zahřeje a párkrát přidám plyn tak už barevná hudba...
Zetor 7211 Tunis

pavel sk
Příspěvky: 12883
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zapojenie cidla na olej a zaroven budika na tlak oleja

#45 Nový příspěvek od pavel sk »

Pozor. Pleties si to. UR2 nema cidlo a kontrolku pre motor. UR2 mali len budik. Ja som pisal o cidle urcenom pre prevodovku UR2. Ono to cidlo je na oko rovnake aj zavitom pasuje na motor major UR1, ale ma s vyroby nastaveny iny spinaci tlak.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“