topení 7211

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: topení 7211

#31 Nový příspěvek od STEEL »

svazek elektriky se dá koupt v agrozetu katalogový číslo je 6211 5808
http://www.agrozetshop.cz/svazek-strechy/d-107059/

jinak ty radiátory bude chtít nějak upevnit aby se moc nemleli jinak ty moje bily taky dost lehký sou dělaný celý z hliníku až na platocý boky a topíjou parádně dával sem oba dva nový
a mrkni se aby si neměl ucpaný ty hliníkový rozdvojky na kerý se napojujou hadice

koukám že ty to máš v 70tce ta ještě ty plechy pod radiátorama neměly poroto asi ty větší radiátory
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: topení 7211

#32 Nový příspěvek od romek007 »

STEEL píše:svazek elektriky se dá koupt v agrozetu katalogový číslo je 6211 5808
http://www.agrozetshop.cz/svazek-strechy/d-107059/

jinak ty radiátory bude chtít nějak upevnit aby se moc nemleli jinak ty moje bily taky dost lehký sou dělaný celý z hliníku až na platocý boky a topíjou parádně dával sem oba dva nový
a mrkni se aby si neměl ucpaný ty hliníkový rozdvojky na kerý se napojujou hadice

koukám že ty to máš v 70tce ta ještě ty plechy pod radiátorama neměly poroto asi ty větší radiátory
To je pekna palba za ten svazek :(

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: topení 7211

#33 Nový příspěvek od STEEL »

nebo si to natahej sám též sem to dělal jeden člen fora mi udělal schema a podle toho sem to zapojoval
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: topení 7211

#34 Nový příspěvek od romek007 »

STEEL píše:nebo si to natahej sám též sem to dělal jeden člen fora mi udělal schema a podle toho sem to zapojoval
Kdyby jsi ho nahodou nasel bylo by fajn. Jak jsi menil ty radiatory to se samo odvzdusni nebo se neco jeste s tim dela?

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: topení 7211

#35 Nový příspěvek od romek007 »

Vsimnul jsem si vetsi spotreby paliva muze to mit vliv?

pavel sk píše:Presne tak. Pokazit sa moze aj tak, ze zostane zatvoreny a ty variš, a moze zostat naopak otvoreny a ty ho nezohrejes.

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: topení 7211

#36 Nový příspěvek od romek007 »

Vsechny chci upozornit kdo dela t topenim a netopi mu at si zkontroluje na zpatecce pri cerpadle trubku jestli neni ucpana cele topeni jsem rozkuchal az jsem zjistil tuto debilni zavadu co me stala 2 dny zivota :(

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: topení 7211

#37 Nový příspěvek od STEEL »

ahoj hele já mám akorát schema zapojení ventilátorů páč to mám v 69tce a mám motůrek stěrače dole takže místo vypínače na stěrač mám zapojený pracovní světla horní
romek007 píše:
STEEL píše:nebo si to natahej sám též sem to dělal jeden člen fora mi udělal schema a podle toho sem to zapojoval
Kdyby jsi ho nahodou nasel bylo by fajn. Jak jsi menil ty radiatory to se samo odvzdusni nebo se neco jeste s tim dela?
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

Libor_P
Příspěvky: 186
Registrován: sob pro 26, 2009 7:07 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: topení 7211

#38 Nový příspěvek od Libor_P »

Ahoj vespolek,

mám prosbu. Dávám si postupně dohromady Zetor 6211. Předchozí majitel vyřezal větší otvory kvůli rádiu a reproduktorům do plechového panelu topení. Sehnal jsem si nové čalounění a chci uvést panel do původního stavu. Nenašel by se tu někdo, kdy by mi byl ochoten změřit a zakotovat původní malý obdelníkový otvor na rádio (byl překrytý plastovou krytkou Zetor) a také kulaté otvory, které byly na jeho stranách. Ideálně i zakotovat jeho umístění vůči otvoru na panel přepínače topení a stěračů. Dále jsem si všiml, že na jedné straně je původní oválný otvor na reproduktor, ale na druhé straně zřejmě vůbec nebyl - je tam také vyřezaný otvor. Že by dříve počítali jen s jedním reproduktorem?

Případně pokud byste někdo měl nerozřezaný panel na prodej, tak bych koupil.

Děkuji!

Libor

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: topení 7211

#39 Nový příspěvek od Lukashil »

Pratel ja se pridam.
Delam tu ted topeni na jedne 5211.

Nove radiatory, nove hadice, kohout obyc vodovodni a otevreny, ten nahore nahrazeny teckem
Motor ohraty na 73 (dle optickeho teplomeru na s ernem potrubi)
Voda se na plny plyn dostane az do radiatoru a tim konci, nepretlacu vzduch vo je v druhe hadici dolu, i kdyz na plny plyn doleju chladic a zavru (nove) vick o uz se nic nedeje.
Vodni pumpa dle meho nejakej indian ale novej, tu si majitel menil sam.

A ted co s tim, nejake obehove cerpadlo? To bychi tak musel dat nekam kde z nej zase voda vytece.
U topeni jsem udelal tecka s kohouty na vypousteni a hubouvyfoukani topeni, pan uzdlouho leje vodu a gumicky na vlozkach delat nechce.
Nejaky typ na cerpadlo na 5/8 nebo 3/4 hadici?
Predem dekuji za napady
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: topení 7211

#40 Nový příspěvek od red.bill »

Blbost, vzduch to přetlačí jak nic. Jestli to netopí, něco se musí někde přicpávat nebo mu fouklo těsnění pod hlavou ale i tak to nějakou dobu topí. Případně zmetek čerpadlo.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: topení 7211

#41 Nový příspěvek od Lukashil »

Jak rikam vsechno novy, pri vypousteni z toho tece cista voda, zapojuju to tak temer na vsech traktorech a funguje to, vodu z otevrenho chladice nehazi, do oleje voda bejde, voda nedela v kyblu mastne oka, proste jen ta noname vodni pumpa.
A jelikoz tam neni dlouho nenecha me ji menit

Kdyz do jedne hadice topeni foukam druhou jde vzduch ven, kdyz sundam hadici u pumpy, trubku k pumpe zacpu a hubou tlakuju chladic, uz hubou vosu nepretlacim.
By musely jedine radiatory (nove) mit vevnitr mikrodirky
Radeji bych nejake to cerpadlo, kdyz uz vypouati vodu, bude se to odvzdusnovat rychleji, idealne uz pri nalevani
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: topení 7211

#42 Nový příspěvek od red.bill »

Tohle se odvzdušní samo a docela rychle, s tím jsem nikdy problém neměl a topí to i na volnoběh. Vyprdni se na foukání, hoď to na vodu z řádu a uvidíš jestli tam něco cestuje. Klidně zkus jestli se dá motor napustit i přes pumpu. S nastartovanym motorem zkus sundat hadici k topení na potrubí(při tom napouštěj chladič). Na volnoběh tam asi moc vody nepoteče, v otáčkách to musí valit "tlakem" ven. Druhá hadice na čerpadle by měla při sundání sát... jestli se někde něco přicpe tak ti žádný čerpadlo nepomůže.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6632
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: topení 7211

#43 Nový příspěvek od Lukashil »

Kdyz hadice rozpojim, vodni pumpa nad 1200 saje vodu z hrnku
Ale ani na plny plyn se z te odpojene hadice pres topni dolu nevrati, nez par kapek.
Ale kluci, prosim vas nazor, nasel jsem chladici kapalinu lro otopne systemy
Misitelna s vosou 1:1 je na minus 32
Neobsahuje inhibitory koroze a je na bazi propylenglykolu, ten je snad ve vsem, takze gumu by leptat nemel, a bez inhibitoru by nemel rozpustit usady ne?
Bod varu ma 160 stupnu coz by melo byt v pohode.
Je to dobry kompromis?
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“