Starty motor Z 7011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Starty motor Z 7011

#16 Nový příspěvek od peny »

mam doma nejaku pumpicku len by v nej trebalo vymenit gumicku, staru co som vybral bm dost cudny vzhlad :D ako sa to odborne vola? aby som vedel co mam pytat

pridavam fotky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

v inej pumpicke ma ten kruzok ine rozmery

Obrázek

Marek2
Příspěvky: 45
Registrován: sob srp 04, 2012 7:43 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Starty motor Z 7011

#17 Nový příspěvek od Marek2 »

Nazdar,

čím může být, že musím dlouho startovat a potom motor chytne, z toho někdy chytne na jedno otočení, ať napumpuju, nebo nenapumpuju - na teplotě okolí nezáleží. Sytič je vždy zapnutý a startuji na plný plyn. Mám tam pumpičku BOSCH.

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Starty motor Z 7011

#18 Nový příspěvek od Dvordy »

Marek2 píše:Nazdar,

čím může být, že musím dlouho startovat a potom motor chytne, z toho někdy chytne na jedno otočení, ať napumpuju, nebo nenapumpuju - na teplotě okolí nezáleží. Sytič je vždy zapnutý a startuji na plný plyn. Mám tam pumpičku BOSCH.
Když pumpuješ má pumpička odpor a slyšíš, jak se vrací nafta do nádrže? Pokud tohle nedělá, tak hledej chybu v palivovém systému - přisává to někde vzduch, ucpaná cesta. Chce to přejít všechny spoje, případně vyměnit těsnící podložky - měděné a vyžíhat, hadice atd.

Já jsem se tím natrápil u mého traktoru, všechno jsem zkoušel a hledal, až jsem se naštval, koupil nové hadičky, těsnění, průtokáče a celý palivový systém udělal nový a zatím mám klid.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

Vratislav Kocinec
Příspěvky: 165
Registrován: pát led 13, 2012 6:25 pm
Bydliště: Děčín

Re: Starty motor Z 7011

#19 Nový příspěvek od Vratislav Kocinec »

Marek2 píše:Nazdar,

čím může být, že musím dlouho startovat a potom motor chytne, z toho někdy chytne na jedno otočení, ať napumpuju, nebo nenapumpuju - na teplotě okolí nezáleží. Sytič je vždy zapnutý a startuji na plný plyn. Mám tam pumpičku BOSCH.
Takovýhle záhadný starty jsou většinou kvůli naftě. Většinou bývá zprohýbaný celý držák skleničky na tom průtokáči co ji drží. Nebo špatné těsnění, nebo povolený průtokáč, nebo jenom zpuchřelý těsnění pod skleničkou a přes noc ti pomalu klesne nafta a nebo někdy taky ne. Právě, jak kdy.

Uživatelský avatar
jafi
Příspěvky: 1507
Registrován: úte bře 08, 2011 10:50 pm
Bydliště: namestovo

Re: Starty motor Z 7011

#20 Nový příspěvek od jafi »

najprv si zkontroluj ci mas tesne hadicky od prepadov, potom ked sa tato chyba vyluci, chod na palivovy system
Zetor 3011
Zetor 7245 HS

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Starty motor Z 7011

#21 Nový příspěvek od konesak »

Vyměnil jsem o-kroužek na pumpičce a starty stále stejné, teď se mi to povedlo asi na potřetí. Vypozoroval jsem, když se mi povede hned ubrat plyn po nastarování na minimum, tak to většinou nechcípne.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Starty motor Z 7011

#22 Nový příspěvek od Fidlla »

Podle me ti propousti za cerpadlem na zpatecce prutokac,je v nem zamek(kulicka s pruzinou) aby nepadala nafta...

Med uz nedavam,pouzivam hlinik-tesni lip.
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
pumpa dyza
Příspěvky: 297
Registrován: čtv led 13, 2011 12:48 pm
Bydliště: Bardejov Prešov

Re: Starty motor Z 7011

#23 Nový příspěvek od pumpa dyza »

Ja by som to skusil startovat a nech ti niekto pumpuje naftu vkuse aj za chodu a ked prestanes a potom zdochne tak asik zpetny ventyl v dopavnom cerpadle a ked pumpujes vrzga redukcny ventyl a palivove filtre boly kedy menene, a ohladom tych rucnych pump jednoznacne klasika.
SOU,D...PO Multicar M22,Zetor 7011 z horneho Šariša, http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 36&t=61514
https://www.youtube.com/watch?v=xOLutNOE5LY (Srdcom východniar)

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Starty motor Z 7011

#24 Nový příspěvek od peny »

peny píše:mam doma nejaku pumpicku len by v nej trebalo vymenit gumicku, staru co som vybral bm dost cudny vzhlad :D ako sa to odborne vola? aby som vedel co mam pytat

pridavam fotky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

v inej pumpicke ma ten kruzok ine rozmery

Obrázek

:'( nikto?

Vratislav Kocinec
Příspěvky: 165
Registrován: pát led 13, 2012 6:25 pm
Bydliště: Děčín

Re: Starty motor Z 7011

#25 Nový příspěvek od Vratislav Kocinec »

peny píše:
peny píše:mam doma nejaku pumpicku len by v nej trebalo vymenit gumicku, staru co som vybral bm dost cudny vzhlad :D ako sa to odborne vola? aby som vedel co mam pytat

pridavam fotky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

v inej pumpicke ma ten kruzok ine rozmery

Obrázek

:'( nikto?
Vypadá to na manžetu z malých hydraulických válců. Změř si rozměry a vem si ji sebou a běž na nákup.

Marek2
Příspěvky: 45
Registrován: sob srp 04, 2012 7:43 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Starty motor Z 7011

#26 Nový příspěvek od Marek2 »

Dvordy píše:
Marek2 píše:Nazdar,

čím může být, že musím dlouho startovat a potom motor chytne, z toho někdy chytne na jedno otočení, ať napumpuju, nebo nenapumpuju - na teplotě okolí nezáleží. Sytič je vždy zapnutý a startuji na plný plyn. Mám tam pumpičku BOSCH.
Když pumpuješ má pumpička odpor a slyšíš, jak se vrací nafta do nádrže? Pokud tohle nedělá, tak hledej chybu v palivovém systému - přisává to někde vzduch, ucpaná cesta. Chce to přejít všechny spoje, případně vyměnit těsnící podložky - měděné a vyžíhat, hadice atd.

Já jsem se tím natrápil u mého traktoru, všechno jsem zkoušel a hledal, až jsem se naštval, koupil nové hadičky, těsnění, průtokáče a celý palivový systém udělal nový a zatím mám klid.

Děkuji za rady. Pumpička ze začátku je jak kdyby bez odporu, potom se chytne a je slyšet jak se nafta vrací do nádrže. Zkusím projít všechny spoje.

konesak
Příspěvky: 411
Registrován: čtv říj 23, 2008 5:41 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Starty motor Z 7011

#27 Nový příspěvek od konesak »

Palivové filtry jsem neměnil co máme traktor, a to už bude kolem 15 let. Takže asi se až bude trocha času pustím komplet do palivového systému. Děkuji moc všem zúčastněným, za cenné rady.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Starty motor Z 7011

#28 Nový příspěvek od Fidlla »

konesak píše:Palivové filtry jsem neměnil co máme traktor, a to už bude kolem 15 let. Takže asi se až bude trocha času pustím komplet do palivového systému. Děkuji moc všem zúčastněným, za cenné rady.
Tak ty palivovy fitry vydelas,budes mit na spodku filtru vodu a rez...

Ja menim jednou rocne... ;-)
Zetor 6718 DEEP RED

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Starty motor Z 7011

#29 Nový příspěvek od kutil tim »

Patnáct let a neměněné fitry, dobrá údržba :typek: to ta nafta už nechce jít přes filtry a cucá vzduch

Marek2
Příspěvky: 45
Registrován: sob srp 04, 2012 7:43 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Starty motor Z 7011

#30 Nový příspěvek od Marek2 »

Trochu odbočím.

Jaký je ještě tolerovatelný únik oleje z přepadové trubičky? Vždy , když zastavím, kape z trubičky olej. Motor 7001.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“