oprava kostka go

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#241 Nový příspěvek od red.bill »

Jenom částečně, je mezi nima "dělič" průtoku, tím jsou od sebe částečně oddělený... ale jak jsem psal, musí vědět sám co přesně mu to dělá.

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#242 Nový příspěvek od Jirka:J »

Díky za rozvedení tématu.

Viko jsem dával na začátku října, ale byl jsem s tím asi 3x vyvézt hnůj a jednou převést balíky slámy na vidlich. Takže to nenatočilo svět, jsou to cesty cca 10km.

A pomocný píst nemám. Na vývod jsem dal záslepku.

Se starým víkem ramena nepadaly, to začalo až později s tím vyměněným.

Kuchat to asi budu až pozdeji a v rámci celé akce dám i čerpadlo, s tím počítám. Proto se ptám, co všechno bych mohl a měl udělat, abych si tohle cvičení opakoval až zase někdy za delší dobu a nebo raději už vůbec :)

Dnes jsem byl uklízet nějaké polomy v lese, a všiml jsem si, že když mám ramena bez zátěže (či jen asi 50 kg takový dřevo-nosič) tak jdou až nahoru a když jsem zvedal tři 4m klády, tak byl chod cca o třetinu kratší a samozřejmě pulzovala. Zmeril jsem pak i tlak, 10 MPa platí stále. A přijde mi, že to trvá docela dlouho, něž se to na ten tlak dostane. Rozhodně to na budíku nevylítne s pohybem páky vnějšího okruhu rovnou na 10 MPa, odhadem třeba tak 4 s a motor byl na 1000 ot.

Toť poslední postřehy.

Jakmile se na to vrhnu, podám další info.

juraj5269
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 12, 2024 7:53 pm
Bydliště: Namestovo

Re: oprava kostka go

#243 Nový příspěvek od juraj5269 »

Zdravim.
Chcem sa opytat. Neviete poradit kde dat opravit kocku hydrauliky?
Bol tu spominany nejaky pan. od Nitry.
Nemate niekto kontakt nanho, pripadne nejaka alternativa?
Dakujem

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: oprava kostka go

#244 Nový příspěvek od pavolmakys »

Skus 0904 066 042, to je pan z Nitry ktory nam pretesnoval cele viko + oprava kocky. Potom daj vediet ako si dopadol.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#245 Nový příspěvek od Jirka:J »

Čest práci a rukám klid 🙂

Po nějaké době se tu hlásím k mému problémů s hydraulikou.

Začnu s tím, že jsem před shozenim vrchního víka, vyměnil to spodní za novější, s magnetem a fungl novým čerpadlem. A když už jsem byl u testu, kde i s novým čerpadlem (i pojistovakem) ramena nedrzela, ačkoliv tlak v rychlospojkach byl 17 MPa pátral jsem po té kostce, co tam byla. Archymedes je údajně polská výroba (proto ani neměla regulaci průtoku).

Placl jsem se přes kapsu a koupil taky novou, abych už do toho nemusel hrabat.

Dal jsem všechna nová měděná tesneni, vyzihana. Manzety v pístu taky. Zkontroloval tlak od čerpadla hore 17 MPa bez horního víka. Úniky nikde nebyli vědět ani při tlakovani vzduchem.

Po nasazení horního víka, přišlo zklamání. Ramena lehce klesaly po chcipnuti motoru a když jsem zaprahl vidle, tak to začalo houpat. Sice rychle šla ramena nahoru, ale po nějaké době pokles a dotlaceni zpět.

Zkoušel jsem u foukat kompresorem přes ventilek do kostky, kde to nepatrně unikalo u trubky na pomocný píst. Očka jsem lehce jsem lehce zabrousil, ale rozdíl nepatrný.

Vnější okruh tlačí parádně. Ale vnitřní někde uniká a nevím kde. Možná malinko jsem zaslechl přes pojistak u válce, ale ten jsem dával taky nový. Nicméně jsem ho netestoval a nevím jestli hustota oleje toto eliminuje. Respektive jestli i nový může být vadný.

Jestli jsem i tak opomněl něco zásadního, dejte vědět. Budu rád, jestli se mě to podaří dát do kupy, aby to fungovalo jak má.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: oprava kostka go

#246 Nový příspěvek od ota »

Moc těmhle věcem nehovím. Ale něco podobného nám hydraulika dělala taky. Zvedl jsem pluh dvoják. A když jsem nezajistil páčku následovalo: houpání dolu, nahoru. Jakože pouštěl kdesi olej a nastavení páčky do jisté polohy se snažila hydraulika dotlačit olej aby nastavená poloha láčky byla platná. Takže to tak 8x houplo a nakonec nezajištěná páčka sjela sama dolů a pluh kecnul na zem. Převážel jsem a rovnal betonové pražce na takovém ramenu na hydraulice. Zvedl jsem na místě kde jsem pražec chtěl umístit rameno s pražcem nahoru a rychle ven z kabiny. Narychtoval pražec podržel ho. Hydraulika si třeba 3x houpla a pak padl pražec na zem. Když bych páčku zajistil tou maticí, aby držela v poloze, houpalo by to a nespadlo. Dotahovalo by to k nastavení páčky dobu pořát nahoru, dolu. Když bylo na ramenou jen to rameno na převoz nic to nedělalo. Jasně když se chcípnul motor a šel jsem třeba na oběd, kleslo to až dolů. S pluhem to po chcípnutí motoru bylo viditelné, jak to jde dolů až na zem. Vyměnili jsme manžety v pístu. Pantatík že je to tím. Vůbec se to nezlepšilo. Nakonec známej povídal, že to dělá kostka, že je vyběhaná. No roky byla v traktoru. Dříve to nedělalo. Až pak to postupně začalo zhoršovat. Sehnali jsme tu kostku novou. Tenkrát vyšla fungláč asi na 5000 Kč. A právě kámoš povídal, aby jsme to dovezli do firmy namontovat a dát seřídit. Tak jsme sundali víko a tenkrát pantatík dovezl někam do Domažlic. Tam přehodili kostku, dali to na stolici a seřídili. Nasadili jsme víko na traktor a paráda. Když na zkoušku nechal zvednutej ten dvoják na ramenou za týden nebylo poznat, že by klesl dolů. No je to mrtě roků spátky. Teď už zase když bych nechal pluh na traktoru a nechal ho zvedlej na ramenou, za dva dni bude ležet na zemi. Proto parkujeme s věcma spuštěnýma dolů, abyjsme zbytečně nezatěžovali.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: oprava kostka go

#247 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ak je tá kocka nová, dúfam je OK. Chybu by som hľadal rozhodne medzi kockou a hydr. valcom. Poistný ventil musí byť tesný, istotne vyskúšať, skontrolovať alebo vymeniť. Ten naozaj nesmie prepúšťať :tyty:. Manžety píšeš nové, dúfam sú nasadené ok :zapomel:. Ešte raz skontrolovať tesnosť potrubia medzi kockou a valcom :ano: . Raz sa nám stalo, že kamarát pri montáži zabudol dotiahnuť prietokovú skrutku, robilo to presne toto isté :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#248 Nový příspěvek od Jirka:J »

Chybu v kostce bych již nerad hledal, zvlášť když to byl nový kus za nemalé dukáty.

Utažení průtokových šroubů jsem kontroloval 2x. A ventil zkusím někde někoho sehnat, kdo by to svedl otestovat. Ale byl také nový. Jestli najdu někoho na ventil, ozkousim i trubky k hlavnímu valci a i pomocnemu (i když mám výstup zaslepeny).

Manzety ano nové a nasazené lemem proti tlaku.

Osobně zkusím ještě jednou sundat, natlakovat vzduchem a hledat eventuální únik.

A taková drobnost. Neudělal jsem nastaveni dorazoveho šroubů na kostce, respektive nebyl zasroubovany na doraz. Toho jsem si vědom a teď, až to sundám, tak to napravím, dle postupu v dílenské příručce.

A otázka zní, jestli toto může mít spojitost s tím, že ramena nedrží polohu?

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: oprava kostka go

#249 Nový příspěvek od red.bill »

Nemá, máš tam prostě někde netěsnost. Že jsi vyměnil manžety je hezký ale ten válec bude jistě za ty léta projetý. Tenhle starý píst s manžetama nemá pořádný vedení, kor když manžety odejdou a vydírá válec...

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#250 Nový příspěvek od Jirka:J »

Super, díky za celkem jistý nasměrování.

Valec a píst jsem chtěl i změřit, jestli to není spíš šiška něž kruh.

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#251 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked uz budes ten valce s piestom riesit, skontroluj tesnost razoveho ventylu (ten co je na valci a aj rurok medzi rozvadzacom a valcom a tiez rurku medzi rozvadzacom a tym deliacim domcom vo veku pre napajanie pomocneho piestu. Ja som v zime menil piest a valec a pravdepodobne som mal malu netesnost aj na rurke medzi valcom a rozvadzacom. Pri nahriati s ami ukazala mala vlasová prasklinka, tak som ju preventivne presiel mosadzou.

Jirka:J
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 15, 2021 5:41 pm
Bydliště: MB

Re: oprava kostka go

#252 Nový příspěvek od Jirka:J »

Ano to mám přesně v plánu.

Ještě se zeptám. Na spodní straně kostky jsou tři díry. Jedná je vstup pro tlak, jedná je výstup k pomocnemu pístu a ta třetí je na co? Viz foto.

Teď jsem to na fotce někde viděl zaslepené šroubem.
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: oprava kostka go

#253 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak je ta tretia diera bez zavitu tak je to len jeden s odpadov oleja. Starsie rozvadzace tam mali este zasrobovany aretacny srob puzdra supatka.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“