ZETOR 7540 kompletní oprava

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Rowen
Příspěvky: 7
Registrován: úte říj 29, 2013 2:34 pm
Bydliště: Slušovice

ZETOR 7540 kompletní oprava

#1 Nový příspěvek od Rowen »

Zdravím. Chtěl bych poprosit o pomoc při opravách teď už mého Zetoru 7540, dovezeného z anglie se čtyřstupňovou převodovkou a reverzací. Traktor už nám v rodině slouží přes 20 let a už prošel několika opravami hlavně převodovky. Nyní mne trápí několik věcí od elektriky, přes zadní blatníky (chtěl bych řešit výměnu za nějake plastove z proximy nebo něco podobného), vypadnuté šrouby asi z rozvodovky po haprujicí hydrauliku a taky blížící se STK. Tu první, kterou jsem začal řešit je problém s vnitřním čerpadlem převodovky (mikročerpadlo), které při jízdě do kopce přestane nasávat olej a tím se rozpojí spojka vývodového řídele. Hlavní čerpadlo i v této chvíli pracuje, ale zadní ramena už zvedá velmi neochotně. Myslel jsem, že se zase uvolnila trubka vedoucí do rozvodovky pro přisávání oleje, ale ta je na svém místě. Při rozborce jsem objevil všem jiný problém, a tím je ulomený zub vloženého kola, které žene hydraulické čerpadla. Abych toto kolo vyměnil, musím vytáhnout spojkový koš vývodového hřídele a to se mi nedaří. Podle dílenského manuálu k 9540 by se měl koš bez problému vytáknout i s ložiskem v zadní části spojkové skříně (78.108.001), ale dílo se nedaří. Koš jde volně potáhnout o cca 5mm, pak se zasekne. Zkoušel jsem metodu bucharu bez uspěchu a nyní jsem vyrobil stahovák ze starého ložiska, nasadil na hřídel, zajistil segrovkou a přes vinkl zkoušel tahat ven. Ale zas nic (potahl jsem o cca 2mm). Dochazí mi nápady a uplně se mi nechce tu spojkovou skříň zdemontovavat z převodovky. Nevíte někdo co s tím? Nemá třeba někdo fotky odstrojene spojkové skříně? Děkuji za každou radu...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1586
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 7540 kompletní oprava

#2 Nový příspěvek od Martin90 »

V životě jsem to neviděl. Ale podle toho, že se to prodává komplet složené ( https://www.atpmotor.cz/cs/e-shop/29412 ... -kompletni ) na to jdeš dobře. Podle fotek prázdné skříně není to zadní ložisko ve skříni po venku zajištěné - drážky na pojistné kroužky jsou jen v otvoru pojezdu. Jediné, co mě napadá, že je to ložisko precizně zalepene.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Rowen
Příspěvky: 7
Registrován: úte říj 29, 2013 2:34 pm
Bydliště: Slušovice

Re: ZETOR 7540 kompletní oprava

#3 Nový příspěvek od Rowen »

Asi to vzdávám. Vyměnil jsem ohnuty jekl vyrobeneho stakovaku za 10cm ucko a i to se prohlo jak luk. Mam podezreni, ze je zakousnuta vyvodova hridel v tisicihranu nahonové spojky. Takže to neroztrhnu ani mezi spojkovou skříní a převodovkou. Zkoušel jsem zaaretovat koš a přes kardan nasunutý na vyvoďáku to uvolnit, ale bez úspěchu. Půjdu na to ze shora. Už jsem rozebral podlahu a sundal rozvaděč převodovky. Musím jen sehnat zahlé roztahovací segrovky. Mám doma asi čtvery, ale všechny stahovací :vztek: . Pokračování ve čtvrtek ;-)

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1586
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ZETOR 7540 kompletní oprava

#4 Nový příspěvek od Martin90 »

Jenom taková blbost, nemůže to náhodou držet ten jazýček brzdové lamely, co se opírá pod košem dole o skříň? Jinak kdyby to drželo drazkovani, tak bych z toho koše vše demontoval a zkusil to velkým stahovakem. Koš vzít do čelistí a tlacit do té hřídele co pokračuje skrz převodovku.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“