Hydraulika Super 50

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Hydraulika Super 50

#1 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Ahoj, mam pujcenej traktor na vyvoz hliny, mno a mam prekerku s vyklapenim. Vlek je jednoosak, je v ramenech. Vyklapime tak, ze nejdrive pistnice na vleku, ale protoze kratkej chod, dozvedava se to ramenama. Chodi to trhane, myslel jsem ze malo oleje. Dolil jsem skoro 10l, je nad carku a chodi porad trhane. Navic kdyz zvednu vlek co to da, ramenum se uz nechce vubec. Az kdyz zacnu davat vlek dolu, ramena se jeste prizvednou :-/ pistnice na vleku mala, tak 8 cm prumer a 70 delka
Otazka zni, jestli treba nemuze bejt sani cerpadla ucpany, upadly nebo tak nejak... Asi rozdelat to nebude na hodinku mezi obedem a kafem venku na louce. Olej neni hezkej, mozna v tom je voda, bojim se ze to peni, ale menit ho nehodlam, neni to moje ;)

Diky za odpovedi

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2618
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Hydraulika Super 50

#2 Nový příspěvek od murár »

Ja som transplantovali hydrauliku zo Supra na môj domadel tak aspoň pár foto pre predstavu čo a ako. Asi najprv bude treba demontovať hriadeľ čo ide má zadný vývod. A po uvoľnení skrutiek to treba hore vytiahnuť asi +-40cm. Ale je to poctivá ťažká liatina tak len tak ľahko ručne to nepôjde von.
Obrázek Obrázek
A tlak čerpadla nie je 16 kpa ale sa mi vidí že niekde som sa dočítal že 13 kpa. Ale neviem to na 100%

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulika Super 50

#3 Nový příspěvek od J.A.Y. »

To ja jsem myslel dokonce 12, nekde jsem na to narazil... Nevybavujes si prosim kde je sani cerpadla?

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2618
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Hydraulika Super 50

#4 Nový příspěvek od murár »

Tak na mojej hydrauliké bol ten spodok zkorodovany lebo ta hydraulika bolo 40 rokov pod plachtou za garážou u predchádzajúceho majiteľa. Ja som ten valec s piestom a čerpadlom nepoužil. Mám to prerobené na dvojčiny piest z tým istým priemerom ale o 3-4cm dlhším chodom piesta. Podľa videá čo som pozeral tak niekde v tých otvoroch čo sú na spodku toho systému.
https://youtu.be/pdEG_XgRAcQ?si=m-ebvtzQpi6E5NOT

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulika Super 50

#5 Nový příspěvek od J.A.Y. »

hm tak to fakt bude tou "kvalitou" oleje :zapomel: to je škoda, asi tam dojedu s bagrem a budu to vyklápět tím :smich:

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“