Z-5611 pulzujúca hydraulika

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
LáĎo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 01, 2024 1:41 pm
Bydliště: Levice

Z-5611 pulzujúca hydraulika

#1 Nový příspěvek od LáĎo »

Zdravím Vás,

mám taký neštandardný dotaz ohľadom hydrauliky traktora...závada je že hydraulika ktorá je zaťažená napr. pluhom a je zdvihnutá hore tak keď sa spúšťa k zemi tak v určitej polohe zastane nad zemou a začne akoby pulzovať ako tepna na krku :D chvíľku to robí a potom pustí normálne dola ako má...nerobí to zakaždým, ale často... :-/ čo to sakra môže robiť, nestretli ste sa s tím už niekto prosím ?

Ďakujem za každý názor k danej veci 8)

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#2 Nový příspěvek od red.bill »

Kam dáš ovládací páku? Až úplně dolů? Nebo do cca 1/3 před koncem? Aby jen nějak nekravil protizkluz... pak taky záleží v jakým režimu máš hydrauliku přepnutou atd... chce to víc info

pavel sk
Příspěvky: 12849
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#3 Nový příspěvek od pavel sk »

Ako napisal kolega red.bill 8) Ta pricina môze byt zapričinena neznalostou fukcii Zetormatic a nenaštudovanym manualom od traktora daneho typu.

LáĎo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 01, 2024 1:41 pm
Bydliště: Levice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#4 Nový příspěvek od LáĎo »

Je síce pravda, že tá druhá páka vedľa sa absolútne nepoužíva a neviem či sa niekedy už čo ho máme použila, ale nemám informáciu, že by sa s ňou nevedomky pohlo a nastal následne tento problém, no to by potom ten stav "pulzujúcej hydrauliky" bol prítomný vždy a pravidelne nie (prepnutie do iného nastavenia/režimu) :-/ a nie je tomu tak vždy...neviem...

...nejaký iný typ čo môže byť príčina tohoto stavu ?

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#5 Nový příspěvek od red.bill »

Asi to chce lepší číst, rad jsi dostal několik... nikdo tu nemá křišťálovou kouli, takže bez víc info ti nikdo neporadí, pokud teda nechceš radu, že to máš rozbitý...

LáĎo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 01, 2024 1:41 pm
Bydliště: Levice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#6 Nový příspěvek od LáĎo »

a nemôže to byť len olejom ? starý, možno znečistený...

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#7 Nový příspěvek od CBS »

Olejom nie, to by robilo v ľubovoľnej polohe. Nikto tu nechce písať zbitočné letánie, keď tvoj problém vyrieši, alebo mu napovie prečítanie si návodu. Tvoj traktor má hydrauliku s ovládaním Zetormatic, takmer totožnú ju majú všetky Zetory od 2511 až po 7745 jej popis je v každom návode na obsluhu.
Ak nemáš prístup k návodu prečítaj si aspoň toto vlákno:
viewtopic.php?t=61679
A potom sa pýtaj. :obchod:

LáĎo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 01, 2024 1:41 pm
Bydliště: Levice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#8 Nový příspěvek od LáĎo »

myslíš že tam mám nejaké označenie na tých pákach... :tyty: kdeže...50+ ročný traktor

pavel sk
Příspěvky: 12849
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Predstav si ze aj na takom starom traktore je oznacenie poloh rezimov regulacie. Tie pismena P, M, D su na tom veku pri tej malej packe (najblisia k sedaku) odliate. Takze ked vezmes drôtenu kefu a riadne to tam ocistis, tak ich tam najdes aj pri 50,rocnom traktore. Ak mas tu malu dozadu tak to mas zapnute v rezime P- ako Polohova regulacia + aktivacia protisklzu. Prave v tom rezime ked das paku ktorou dvihas ramena smerom dopredu, viac ako za cca. polovicu je drahy chodu, tak aktivujes ten protisklz kedy maju ramena tendenciu dvihat. Ked je ta mala packa kolmo tak je rezime M- ako Mix (zmiesana regulacia popohovej a silovej). Protisklz je uz tu vyradeny s cinnosti. Paka smerom dopredu je D- silova regulacia. Niekedy oznacena aj S-ako silova. by

pavel sk
Příspěvky: 12849
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

Očisti to v tychto miestach v kružku. Tam by tie oznacenia mali byt ako naliatky: Obrázek Na tejto fotke to tiez pod tou kopou bordelu nebolo vidno. A tu na tejto foto som ti vyznacil odkial cca. zacina pôsobit ten protisklz pri polohovej regulacii smerom šipky dopredu. Približne po tu polohu od zadnej polohy max zdvihu je spustanie ramien Obrázek

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#11 Nový příspěvek od red.bill »

Nemusí ani nic čistit, stačí když za tu páku vezme a věděl by hned v který poloze je... ale když se nechce... tady stejně budou všechny rady zbytečný, nedokáže ani napsat jak tu hydrauliku ovládá/kam až dá páku při spouštění... to byla hned první odpověď aby to upřesnil. Asi čeká, že mu někdo od stolu napíše otoč šroubkem o 3otáčky doleva, tím vedle o 1otáčku doprava a bude to fungovat...

LáĎo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 01, 2024 1:41 pm
Bydliště: Levice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#12 Nový příspěvek od LáĎo »

Ahojte, nenapísal som ako sa páky skutočne používajú, pretože ja ich neobsluhujem...iba chcem niekomu poradiť, lebo som videl ako sa to správa čo aj opisujem na začiatku témy...traktor nie je môj :tyty:

presvedčím sa o tom pri práci v záhrade najbližšie keď budem prítomný aj ja :) v každom prípade do akej polohy/režimu P,D,M odporúčate nastaviť tú páku Zetormatic-u pri používaný vlečky (vyklápanie) a ťahaní sejačky a v akej polohe pri orbe a rozrábaný pôdy :( Vďaka za pomoc, cením si ju!

pavel sk
Příspěvky: 12849
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#13 Nový příspěvek od pavel sk »

Chlape, a to nevies napisat hned na zaciatku ze traktor neni tvoj???? Ak ho ma kamarat, a ty ho len obcas pouzivas pouzivas, požičiavaš, tak aj tak odporucam nastudovat nieco o tej hydraulike vo vyssie tu podanom prispevku. Ono ta hydraulila u Zetorov celkovo neni len o tom ze paka dozadu dviha ramena, paka dopredu spušta ramena. Zetormatic bol na svoju dobu vyvoja a vzniku skoro TOP vo svete traktorov 8)

Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2373
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#14 Nový příspěvek od CBS »

Na svoju dobu to nebolo zlé, len by som asi po tých desaťročiach potreboval nové tiahla, lebo občas sa to drbká aj mne. Zo zmiešanej polohy sa mi zvykne po pár zdvihnutiach ramien presunúť páka do polohovej regulácie, alebo zostane niekde na polceste. A potom páke zdvihu ramien prislúcha iná poloha ramien.
To LáĎo: aj mne pulzovali ramená, ale pri určitej polohe, kým som nemal pretesnený piest. S mulčovačom mi to robilo šarapatu, lebo neustále pridvihovalo ramená, a potom mi nefungoval vonkajší okruh, lebo prioritne tlačilo olej do netesného vnútorného okruhu. Na šťastie sa to dá obmedziť ventilom priority a rýchlosti reakcie. Páčka na obale hydrauliky vpredu v pravo, schovaná pod sedačkou.

pavel sk
Příspěvky: 12849
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Z-5611 pulzujúca hydraulika

#15 Nový příspěvek od pavel sk »

CBS: Tebe tam pravdepodobne blbol diferncialny ventyl, co je casty kamen urazu. Pokial sa ti sama od seba presuva pačka prepinania regulacie tak je to v tom jej ulozeni. Su tam aretačne "nieco ako lamely" podlozky.V katalogoch je to pekne rozkoreslene. Ale ta oprava je robota na :pistol: :pistol: :pistol: Kvoli takej vtákovine treba casto rozhadzat inak plne-fungujucu hyaduliku. Tento neduh byva castým u ovladani s predlzenymi pakami ako uplne posledne 69XX s prešovskou kabinou, 70XX + novsie modely. Stare prevedenie ako u 67XX-69XX s polkruhovymi štítmy a kratkymi pakami na toto nejak netrpeli. Co sa tyka packy rychlosti reakcie, tak tu v tomto pripade je zbytocne vysvetlovat.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“