Páka konzoly třetího bodu

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Páka konzoly třetího bodu

#1 Nový příspěvek od dava.vit »

Zdravím všechny, mám Zetor 7011 a potřeboval bych vyměnit páku konzoly třetího bodu viz. obrázek a mám dvě věci. Jsem schopnej to vyměnit sám z toho víka hydrauliky?? A druhá věc, mám možnost ji sehnat za dobré love akorát je to z vyšší řady 72xx a nevím zda to bude pasovat protože dle katalogu to má jinačí čísla dílu i když to vypadá hodně podobně na obrázku..

Díky a mějte se :)


Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Páka konzoly třetího bodu

#2 Nový příspěvek od pavel sk »

Ta vidlica je od typu 67XX rovnaka. V minulosti si uz opravoval hydrauliku, alebo mas tym skusenosti? Co je tej vidlici ze ju chces menit??? Lebo tento diel väcsinov prezije kludne aj 5 traktorov. Ak tam mas velku vôlu tak to nebude tou vidlicou ale prasknutou torznou tyčov. Nato aby si vymenil tu vidlicu, musis demontovat celu hydrauliku s traktora. Az potom nsleduje chirurgicky zakrok a opätovne nastavenie.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#3 Nový příspěvek od dava.vit »

Nemám s tím žádné zkušenosti a nevim zda byla hydraulika dělaná protože traktor mam asi 5 let. Mám velkou vůli v té vidlicce na čepu co drží ten mezikus té konzole ale vypadá to že to nespravi jen nový čep a ten mezikus. Ja když jedu třeba s navijákem a najedu na nějakej hrbol tak to mlati jak blázen...

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Páka konzoly třetího bodu

#4 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak mas strelenu torznu tyc. Ta sa da vymenit aj bez demontaze hydrauliky s traktora. Ak traktor pouzivas len v navijaku ktory je trojbodovy v hore, tak odporucam odkukat niekde zadok Kristala a namiesto tej celej konzoly tretieho bodu dat vyrobit a riadne navarit pevny drziak tretieho bodu. U nas to par chlapcov tak ma upravene. Inak tu torznu tyc budes lamat furt.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#5 Nový příspěvek od red.bill »

Tak na hrbol najížděj pomalu... jako Pavel pochybuju, že je vytlučená ta vidlička. Zase tolik matroše tam není, ale hlavně tam je utopená segrovka, tu by při velký vůli rozmlátilo, čep by povyjel a tu vidličku rozlomil... pořádné si s tim zahýbej a na 90% budeš mít prasklou torzní tyč. Tu vyměníš bez demontáže hydrauliky.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#6 Nový příspěvek od dava.vit »

Ok chlapi, díky za tip. Já nato zkusím zítra ještě mrknout a kdyžtak natočím video co mě to dělá...

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#7 Nový příspěvek od dava.vit »

Tak konečně jsem se nato dostal tak mrkněte na odkaz jak mi to chodí...

Dík



https://www.youtube.com/shorts/441hCBAaRkw?app=desktop

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Páka konzoly třetího bodu

#8 Nový příspěvek od pavel sk »

Vyber ten cap a aj tu prepojovaciu osmicku. Uvidis co je vytahane. Inak na funkciu to nema vpliv.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#9 Nový příspěvek od dava.vit »

Jo, ale vytáhnu čep i na druhé straně té přepojovací osmičky??? Tam na tu segrovku zprava se asi nedostanu...mě spíš sere, když najedu na nějakej hrb a jedu se štípačem nebo navijákem tak to hrozně mlátí jak to má vůli...

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Páka konzoly třetího bodu

#10 Nový příspěvek od pavel sk »

To ci tu segerku vyberies zalezi od tvojej sikovnosti. Mne sa ju zatial furt podarilo vybrat. Predtym si vyberiem zadny cap a tiahlo sklopym dole aby nezavadzalo.Blickami si cap natocim tak, aby som sa dostal s mierne zahnutymi kliestami na segerky. Ta segerka neni nijak silna. Ja som si najprv myslel ked si sa na to pytal ze mas volu dalej v samotnom zavese impulzneho zariadenia a na torznej tyci.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#11 Nový příspěvek od dava.vit »

Jako podle toho co jsem se koukal tak možná nebude problém v tom čepu ale samotném závěse, kde je uložen ten čep, protože i podle toho videa to tam chodí nejvíc a co jsem pochopil tak ten závěs sám nevyměním, je to tak???

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#12 Nový příspěvek od red.bill »

Vyměníš ale musíš rozebrat téměř celou hydrauliku.

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Páka konzoly třetího bodu

#13 Nový příspěvek od pavel sk »

:ano: presne tak.

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#14 Nový příspěvek od dava.vit »

Dobrá, pokud to bude nejvíc chodit v tom závěsu tak se na to buď vyprdnu a nebo to nechám na někom zkušenějším kdo to někdy dělal. Děkuji za rady 8)

dava.vit
Příspěvky: 86
Registrován: úte úno 06, 2018 9:53 pm
Bydliště: Rosice

Re: Páka konzoly třetího bodu

#15 Nový příspěvek od dava.vit »

Borci měl bych na vás ještě dotaz ohledně hydrauliky - Zetor 7011. Vyčistit jsem sítko s magnetem v horní víku a říkal jsem si, že bych vyčistil ještě sací filtr u čerpadla ve spodním víku. Koukal jsem po fóru a pár lidí mělo problém že museli filtr vyměnit a polská náhrada nepasovala a muselo se to různě upravovat ale koukal jsem, že se případně dá koupit i česká verze ale ta je teda dost mastná...Jak často toto děláte? Je nějaká věc co by mě tam mohla překvapit? Díky :)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“