7245 zamichane kvalty, agrohak

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5425
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#31 Nový příspěvek od Tomas6 »

https://www.agroservisop.cz/proxima_plu ... index.html
Tady na té stránce až na konci je to namalované.
Položka 74
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel sk
Příspěvky: 12883
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#32 Nový příspěvek od pavel sk »

Uz mi je to jasne 8) . Je to vlastne to iste ako u traktorov CASE. Tam sa ten hak tiez po vlozeni zaisti capom. A je ako pises tak do 25mm. Akurat ze je asi kus s lepsieho matrosa :)

haven
Příspěvky: 158
Registrován: úte črc 25, 2017 3:15 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#33 Nový příspěvek od haven »

Ahoj tak sem četl tvoje téma a mám ten samej problém agrohák mám na řetízky https://postimg.cc/xNNQfxdQ to bych musel předělat a to se mně moc nechce a konzolu mám 350 mm https://postimg.cc/MMFx82qt. A dáse to tažný oko převrtat na pruměr toho agroháku :co?: abych to nemusel vyrábět. A kde se dá koupit ten agrohák aj stím závěsem na Proximu to se mně líbí 8) nikde nic nemužu najít a ni cenu :-/ ale určitě to budu tahat za agrohákem.

Tomas6
Příspěvky: 5425
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#34 Nový příspěvek od Tomas6 »

No celou sadu má borec na bazoši, chce za to ale dardu. V novotě to vychází prej opravdu nesmysl, snad kolem 60ti říkal. Už si přesně nepamatuju.
Oko bych nevrtal, raději koupit nové. Kolik unese ta lišta netuším. Já mám agrohák předělaný na táhla a je to o ničem. Ta kulatina co tam mám přivařenou se ohýbá.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fordson9
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 12, 2023 11:46 pm
Bydliště: Chabařovice

Re: 7245 zamichane kvalty, agrohak

#35 Nový příspěvek od Fordson9 »

Zdravím, my máme 4341 super, převodovka asi stejná jak u 7245, nějak tam zůstal kvalt asi 5, ale řadit ostatní jde, jen když se tam dají tak to chcípne. Rozebrali jsme výkon a všechny tři vidličky jsou v pořádku a taky jak mají být v neutrálů, ale po nastartování tam kvalt pořád je. Má to mechanický reverzor, tak ten když je v neutrálů tak to nejede, jinak to pořád jede na tu 5, tak jedině přes plazivý pomalu ale vše vypadá ok, může to být ještě někde zaseknutý i když jsou na všech kolech neutral

jajda1984
Příspěvky: 311
Registrován: pon úno 09, 2015 5:34 pm
Bydliště: klatovy

Re: 7245 zamichane kvalty, agrohak

#36 Nový příspěvek od jajda1984 »

Myslím že ti vypadli kameny ze synchronu a zůstaly tam zasprajcle.tez nám to vypadlo na 7211.nastesti nám se to povedlo vrátit zpátky

pavel sk
Příspěvky: 12883
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 7245 zamichane kvalty, agrohak

#37 Nový příspěvek od pavel sk »

Alebo povolena vydlica 4-5 na posuvnej tyči (ak to ma synchron). Tyč sa môže tvárit ako ze je v neutrale, ale samotna vidlica môze byt v niektorej zaradenej polohe.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: 7245 zasukovaný kvalty

#38 Nový příspěvek od pavolmakys »

Tomas6 píše: pon čer 19, 2023 8:52 pm Pavle, ale když se podíváš na agrohák na proximě, tak tam je hák nebo tažná lišta vložená a zajištěná na tah čepem. Který je podle mne poměrně dost slabý. Jak píšu, snad max 25mm. U starších řad tomu říkali otočný agrohák. Ten šplhák je na tah ok, na svislé zatížení asi horší ale vím že ten kluk na tom fahru v tom tahá všechno. I ten lis to dost zatíží a funguje to.
Tomas, ale ten otacaci aj na dva capy, nie len na jeden.

Hlavny dovod preco mam ja vsetko agrohakoch je ze nemusim riesit hydraulicke nohy. Pridem , podvihnem a idem prec. Samozrejme aj to zvisle zatazenie je super. Povodny agrohak UR1 je naprd v tom, ze ak sa trochu vybeha ten cap na ktorom sa hak otaca ked ho dvihas, tak hak chodi malilinko do stran a nejde to niekedy zapnut. Ked vozim baliky tak musim denne aj 10-15 krat zapajat a odpajat vlecku, kedze si baliky nakladam sam. Preto som ho vymenil za prevedenie co vyvazali traktory von (mam to z traktora dovezeneho z anglicka) a urobil na obraz otacacieho ako to mali neskor.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: 7245 zamichane kvalty, agrohak

#39 Nový příspěvek od pavolmakys »

K tym kvaltom. Ak je to 1-kova rada s reverzom, tak tak su synchronizovane vsetky rychlosti okrem 1. Ak ste mali dole viko (treba dat dole viko prevodovky nie len radenia) a vidlicka aj s presuvnou obimkou bola viditelne v strede, tak to moze byt len ten kamen. Vychodte vsetky vidlicky, daj reverz do strednej polohy (nema to neutralnu polohu a ale da sa to), redukcie tiez do stredu a skus potocit hriadelami. To budes mat prevodovku odpojenu aj od motora aj diferaku a uvidis kde sa to neda potocit. Tie synchrony su na hornej hriadeli tak je to dobre vidiet.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“