hydraulika zetor

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: hydraulika zetor

#106 Nový příspěvek od pavel sk »

O mulcovacoch racej v prislusnej sekcii Luční technika :) .

Uživatelský avatar
DEF110
Příspěvky: 375
Registrován: stř lis 15, 2017 1:21 pm
Bydliště: okr. Benešov

Re: hydraulika zetor

#107 Nový příspěvek od DEF110 »

Dneska jsem vyšetřil trošku a času a dostal se k té přímé zpátečce. Po uvážení jsem šel cestou nejmenšího odporu a snad si vyložil správně slova pavla sk "odpad napoj na nalévací otvor převodovky". Dutý šroub 18x1.5 a druhý konec půjde rovnou na rychlospojku. Tak třeba to někomu pomůže, kdybych našel takovouhle fotku, tak tady nic nepíšu :)

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12847
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: hydraulika zetor

#108 Nový příspěvek od pavel sk »

Aspon niekto ma tu pochopil 8) :smich:

Zetor Horal
Příspěvky: 38
Registrován: úte bře 01, 2016 6:24 pm
Bydliště: Bystřička u Vsetína

Re: hydraulika zetor

#109 Nový příspěvek od Zetor Horal »

Barty6945 píše:Přesně jak píše Jirka, zbytečně složitý systém plný tzv. "kurvítek". Navíc Jak jsem psal, tak používám traktor jen s vyvážečkou ( tady mě celkem nevyhovuje natačení oje přes rychlospojky traktoru, protože v té páce nemám cit a někdy to dost cuká) a pak použivám traktor ze sněhovou radlicí, někdy naviják. Potřebuju aby mě hydraulika reagovala a zvedela rychle, další věc kterou si od přestavby slibuju je, že ovládací páky si umístím pohodlněj k ruce. Jinak už jsem objednal 3 sekční hydr. rozvaděč s plovoucí polohou ovládaný lanovody. A k té repasi a seřízení víka chci říct, že je to cca rok a pul co byla hydraulika na GO a stejně to nikdy nebylo ono
Ahoj, nemáš náhodou někde odkaz nebo kontakt odkud jsi objednával ten rozvaděč s plovoucí polohou ovládaný lanovody?

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: hydraulika zetor

#110 Nový příspěvek od Hranostaj »

Ahoj ve spolek.
Dávám dohromady zetor 5511 a nejde mi vyředit páka hydrauiky z první polohy.
Než sem to rozebíral zdálo se že to chodí ale jen za klidu páč motor byl kaput.
Já sem měnil hřídel náhonu protože byla ulomená a vyčistil sem výko hydrauliky.
Jo abych nezapoměl převodovka od rozvodovky byla oddělená.
Ví někdo co by tomu mohlo bejt?
Mě už nic nenapadá.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: hydraulika zetor

#111 Nový příspěvek od Tomas6 »

Padaji mi ramena na horalu. Předpokládám že bude rozpadnutá manžeta, páč i v pomocném válci byla ko. Tak budu hydrauliku tahat ven. A chci se zeptat znalejších. Dokážu já jako člověk který s tou hydraulikou nemá vůbec žádné zkušenosti, pretesnit i něco jiného jak ten píst a ramena? Ten traktor víc jak 20 roku stál, všechna těsnění jsou tvrdá jak štolverk, konkrétně na té hydraulice to začíná pídit i okolo páky třetího bodu, tu bych chtěl přetěsnit taky. Co všechno bez patřičných zkušeností a nějakého speciálního nářadí dokážu na ni udělat aniž bych něco rozladil, či doondil? Nebo se do toho radši vůbec nepouštět a nechat to udělat někoho kdo ví? A když by tak nemáte někdo tip na někoho tady někde v okolí?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: hydraulika zetor

#112 Nový příspěvek od ota »

Kdysi nám padaly ramena na traktoru taky. Většina říkala manžeta ve válci. Rozhodili jsme to a vyměnili. Stav se nezlepšil. Pak jeden mechanik povídal, že bude vyběhaná kostka. Přesně popsal co to dělalo. Dala se páka ,,zvedej" a v remenách třeba pluh. Vyzvedlo ho to nahoru v pohodě. Jak se ale zaaretovala páčka, houpalo to s pluhem. Dopumpovávalo to jako když by někde unikal tlak. Když se páčka nezaaretovala po pár houpnutích páčka sama popojela směrem dolů a třeba tak 2x a pak hydraulika spolu s páčkou šup dolů a pluh kecnul na zem. Náhodou jsme sehnali jiné kompletní víko. Dali jsme tam novou manžetu do válce a přehodili to. Od té doby pokoj. Páčka držela a hydraulika taky. Zvedlej pluh a traktor na dvoře na zkoušku po týdnu to kousek kleslo, ale nespadlo až na zem.
Tenkrát jsme se jen tak poptávali na tu výměnu kostky a byl tu hukot s cenou. Kámoš si dával měnit kostku na 7745 a seřídit na stolici. Už kdysi kdysi a myslím že 25 000 Kč to už tenkrát nespravilo.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: hydraulika zetor

#113 Nový příspěvek od red.bill »

Pokud nejsi jelito který při prvním neúspěchu bere do ruky kladivo, to kuchneš a složíš doma sám... seřízení je v příručce popsaný... ale záleží kolik dotoho chceš pustit chechtáků... dost často bývají v tahu i pouzdra ve kterých je torzní trubka uložená, takže výměna o kroužků je jen dočasný řešení... stejný je to s nosičem pák, pokud je to vychozený, zachvíli to kolem nich sákne znovu...

Samotný rozebírání je jednoduchý, jen si poznač polohu ramen vůči hřídeli a hřídel vůči páce co jde od hlavního válce. S pomocným válcem to nejde složit jakkoliv, pak buď nejde hydraulika až úplně dolů nebo úplně nahoru(zdvih ramen neodpovídá zdvihu pomocný pístnice). Je pakárna to potom správně ladit... to je několikrát zvedat víko a hledat správnou polohu tý vnitřní páky + k tomu zkoušet polohu ramen jestli dojíždí na "dorazy" dřív samotná hydraulika než dojede do krajních poloh pomocná pístnice... pak je ještě "špek" kolem tý torzní trubky, ten palec (uvnitř převodovky) nejde dát jinak ale ta páka k tý konzoli 3bodu je na drážkách a dá se přesadit. To si taky poznač, ona je sice poloha napsaná v přírucce ale proč si to nezjednodušit... pokud budeš přetěsňovat i ten o kroužek mezi ovládacíma pákama vnějšího a vnitřího okruhu(nejsem si jist, že je to zrovna on) ale jeden o kroužek není v katalogu vůbec uveden. Nicméňe znalý prodejce ten o kroužek bude vědět. Je trochu pakárna ty páky od sebe oddělit ale dá se to... do rozvaděče asi nemá smysl úplně líst ale je to na tobě, šoupata stejně nezalapuješ a pokud jsou podrápaný je to na výměnu rozvaděče... nastuduj si příručku a rozhodni se sám ale není to tak strašný jak to na první pohled vypadá, když si budeš fotit jak to bylo složený je to jednodušší, hlavně ty táhýlka zetormatiku... to je makačka na bednu to skládat bez fotek po 14dnech... ale v nějaký příručce pro 57 nebo 70 je i ten zetormatik hezky nakreslený, že se to složit dá i bez fotek...

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: hydraulika zetor

#114 Nový příspěvek od Tomas6 »

Co říkáš na tuto sadu?
https://www.zetor-shop.cz/sada-pro-opra ... 29571cz72/
Předpokládám že by to vychozené být nemuselo. Ten traktor nemá až tak.moc odjeto. Jak píšu. Víc jak 25 let to stálo. Sic co bylo předtím nevím, ale mohl by mít najeto míň jak to co se dneska prodává.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

pavel233
Příspěvky: 252
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: hydraulika zetor

#115 Nový příspěvek od pavel233 »

DEF110 píše: čtv pro 06, 2018 8:16 pm Dneska jsem vyšetřil trošku a času a dostal se k té přímé zpátečce. Po uvážení jsem šel cestou nejmenšího odporu a snad si vyložil správně slova pavla sk "odpad napoj na nalévací otvor převodovky". Dutý šroub 18x1.5 a druhý konec půjde rovnou na rychlospojku. Tak třeba to někomu pomůže, kdybych našel takovouhle fotku, tak tady nic nepíšu :)

Obrázek
Taky o tom špekuluju, ale pořád se mi honí hlavou myšlenka zařadit do té volné zpátečky ještě baňku s filtrační vložkou alá řada 72xx. Taky jsem viděl dáké video na YT tam má volnou zpátečku napojenou na magnet ve víku hydrauliky, vyrobil tam mezikus se šroubením na tu zpátečku, tím pádem je ale ten magnet o kus výš než origo. Zajímal by mě názor zkušenějších jestli tím zásahem ten magnet nevyřadil.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: hydraulika zetor

#116 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ještě otázku na red.bill.
Vyměnit ty pouzdra jak na té torzce, tak na hřídeli táhel je pakárna nebo je v tom nějaká záludnost? Když už by to teda bylo vychozené, tak jestli to neudělat pořádně...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: hydraulika zetor

#117 Nový příspěvek od red.bill »

Na torzce to problém není, už si to nepamatuju přesně ale mam takový pocit, že pouzdra stejně vyrazíš ven s tou torzní trubkou aby ses dostal na ty vnitřní o kroužky co jsou u páky ke konzoli k třetímu bodu... u jednoho víka jsem ty pouzdra při skládání lepil, byly už ve víku volný... u pák žádný pouzdra asi nejsou, tam je oser vydolovat kroužek co zajišťuje páky k sobě. Jestli to tam do teď nesáklo, nechal bych to být a nešťoural do toho. Jestli to tam sákne,začbe to sáknout zachvíli asi znova. Doma jsem ten o kroužek mezi pákama měnil a po 2letech to začlo sáknout zas a to hydrauliku používám minimálně. Většinou co vím mění komplet celý ten nosič pák...

K tý sadě těsnění nevím, já si vypisoval těsnění z katalogu a místní prodejce má přehled, takže spousty věcí zná z hlavy

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: hydraulika zetor

#118 Nový příspěvek od red.bill »

Až se tu Pavel sk ukáže poradí ti víc, já měl hydrauliku naposledy rozházenou před asi 7lety, už ne všechno pamatuju. Musel bych ji mít před sebou... ale jak jsem psal není to tak složitý jak to na první pohled vypadá. Jen to je místy gynekologická práce... chce to dávat bacha na ty táhýlka zetormatiku, nechce to nikde brát násilím pokud to nejde.

pavel233
Příspěvky: 252
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: hydraulika zetor

#119 Nový příspěvek od pavel233 »

Tomas6 píše: sob úno 24, 2024 5:13 pm Padaji mi ramena na horalu. Předpokládám že bude rozpadnutá manžeta, páč i v pomocném válci byla ko. Tak budu hydrauliku tahat ven. A chci se zeptat znalejších. Dokážu já jako člověk který s tou hydraulikou nemá vůbec žádné zkušenosti, pretesnit i něco jiného jak ten píst a ramena? Ten traktor víc jak 20 roku stál, všechna těsnění jsou tvrdá jak štolverk, konkrétně na té hydraulice to začíná pídit i okolo páky třetího bodu, tu bych chtěl přetěsnit taky. Co všechno bez patřičných zkušeností a nějakého speciálního nářadí dokážu na ni udělat aniž bych něco rozladil, či doondil? Nebo se do toho radši vůbec nepouštět a nechat to udělat někoho kdo ví? A když by tak nemáte někdo tip na někoho tady někde v okolí?
Taky mi začaly padat ramena bez zátěže cca 20min a jsou dole. Dokopávaj, ale na rozdíl od toho co píše ota páka bez aretace drží. Jinak torzka ovládání zetormatiku asi kaput ta konzola třetího bodu lítá jak vítr v bedně. Až bude čas pojede víko hydrauliky na léčení do Kamenice nad Lipou maj tam snad i zkušební stolici.

red.bill
Příspěvky: 2076
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: hydraulika zetor

#120 Nový příspěvek od red.bill »

Páka má na tý kulise brzdu, pokud samovolně padá je to jednoduchá oprava...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“