motor 7301

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
1majo2
Příspěvky: 33
Registrován: ned dub 05, 2009 10:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor 7301

#46 Nový příspěvek od 1majo2 »

Motor je uz von, rozobraty, ale vlozky su cele. Akurat z vonkajsej strany su vypadane. V bloku za vlozkami kopec humusu, akoby tam niekto nasypal nejaky prach alebo vazelinu. Plochy v bloku pod gumickami vypzdane. Idem objednat nove vlozky. Viete mi poradit aka znacka je najlepsia? Ponukaju mi AGS, potom nemecke a potom nejake v originalnej zetor krabici. Vypadane diery v bloku pod gumicky zvazujem vytriet tekutym kovom a prebrusit. Alebo by ste poradili nieco ine?
Zetor 50 SUPER, Ostrowek KT162, Zetor 7340

Uživatelský avatar
1majo2
Příspěvky: 33
Registrován: ned dub 05, 2009 10:14 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motor 7301

#47 Nový příspěvek od 1majo2 »

Pozdravujem. Takže motor mám už skoro komplet po go. Blok som zobral na výlet na Moravu, kde mu opravili osadenia pod vložky _na gumičky. Zrovnali vrch pod hlavy. Kúpil som Origo sady vložiek Zetor, nové hlavné aj onicne ložiská, atď. Čo sa dalo, tak som pomenil. Cez víkend dám motoru nový lak. No už keď je traktor rozobraty, mám ďalšiu dilemu a to prevodovku. Pri volnobežných otáčkach bolo z pravej strany prevodovky počuť klepanie. A prenášalo sa to až dozadu na tiahlo. Ďalej bol problém vyradiť redukciu, no a po zaradení redukovanej spiatočku šiel s prevodovky zvláštny sramot. Po cca 5-10m to stíchlo. No a ďalšie, občas je problem dostať rýchlostnú páku pri zaradení si 4,alebo 5 do strednej západnej polohy - neutrálne. Už sa s tým niekto stretol? A vie mi poradiť na čo sa zamerat?
To
Zetor 50 SUPER, Ostrowek KT162, Zetor 7340

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6944
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: motor 7301

#48 Nový příspěvek od Lukashil »

přátelé, v čem se vlastně liší motor 7301 a 7303 eko?
v čem se liší to eko?
tuším že asi v typu čerpadla, trysek a patrně něco s předvstřikem, tlakem a délkou vstřiku.
nebo je i na zbytku motoru něco jinak?
děkuji
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2201
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: motor 7301

#49 Nový příspěvek od red.bill »

Eko má úplně jiný vstřikovací čerpadlo a je jinak nastavený (trochu "uškrcený" na naftě, upravená startovací dávka, jiný elementy, jiný dopravní čerpadlo), zmenšený předvstřik(14°), žhavení do sání + řj toho žhavení, jiný trysky i vstřikovače, odlišný písty než předchozí motory, jiný turbo. Pak záleželo na roku výroby motoru proběhly změny na kompresoru, vodním čerpadle, pohon hydraulického čerpadla...

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6944
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: motor 7301

#50 Nový příspěvek od Lukashil »

takže když budu chtít z motoru 7301 (nebo i 7701) turbo udělat eko motor, tak budu akorát měnit kompletní vstřikovací soupravu?
nebo ty písty mají až tak velký vliv?
Stydím se za tuto zem

red.bill
Příspěvky: 2201
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: motor 7301

#51 Nový příspěvek od red.bill »

V pístech je asi jinak udělaná spalovací komůrka, proto ty jiný trysky a vstřikovače. Jaký vliv to bude mít když to zkombinuješ težko říct. Hlavně nevím jestli eko čerpadlo vůbec seženeš a když jo tak za ranec. Před lety za funglovku chtěli asi 40000...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“