problémový motor 7201

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DOOM
Příspěvky: 694
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: problémový motor 7201

#16 Nový příspěvek od DOOM »

ja bych změřil nejdřiv tlaky v motoru potom znovu nechat seřidit čerpadlo (někde jinde) nastavit pořadně předstich a možna i trysky

radovann
Příspěvky: 550
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: problémový motor 7201

#17 Nový příspěvek od radovann »

scuderia píše:Ještě je ta možnost že bys proměřil ty tlaky a tam kde to ukáže málo,vyhodit trysky a nalít do válce petrolej.Měl by se vypustit olej protože petrolej bude stékat do vany.Párkrát nám to pomohlo.Zapečené kroužky povolili.Ale nejistější je to rozdělat.Můžeš mět posunuté zámky kroužků nad sebe atd...Tomu petrolej nepomůže
Nebo červenou brzdovou kapalinu.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6943
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: problémový motor 7201

#18 Nový příspěvek od Lukashil »

ok moc děkuji za nápady.


samozřejmě že tlaky budou změřeny, ale nebude to hned, momentálně probíhá vrcholná příprava na maturitu.....
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5793
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: problémový motor 7201

#19 Nový příspěvek od Tomas6 »

Změř tlaky nebo sundej hlavy.Některý bude mázlý.A nebo to nech být a namontuj žhavení...Mám úplně stejný problém se zimníma startama.Sady jsem měnil na jaře,vše je ok ale prostě studený pod nulou nechytá.Musím pomoct horkovzduškou jinak nechytí.Chystám se na montáž svíčky jak bude chvíla.A nebo nesmím zapomínat zapínat výhřev.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6943
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: problémový motor 7201

#20 Nový příspěvek od Lukashil »

výhřev i žhavení budu montovat, ale nechci aby ten motor za chvíli musel znova na generálku.
to se fakt nevyplatí.....
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5793
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: problémový motor 7201

#21 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nevyplatí to je jasný.Ale pokud jsi ho přehřál tak je možné že chycený bude...Mi to taky blbo chytá a nevím proč.Měl jsem ten samý koloběh s GO-dělal jsem si sám,čerpadlo u čerpadláře na stolici,trysky taky new a nechytá.Kouří ale neblafne.Stačí trochu zatopit nebo fouknout horkovzduškou do sání a jede.Olej se mi netratí,voda drží,zvuk jak břitva ale prostě nechytá.A teď ať mi někdo poradí proč...Zrovinka jako tobě.Máš vcelku dvě možnosti.Změřit tlaky a opravit případné poškození válců a pístů a nebo to prostě neřešit a parkovat na kopci nebo žhavit a topit.Nic jiného ti asi nikdo moc neporadí.Pokud ti to olej nepapá a výkon je OK asi bych to neřešil.No záleží jak moc v zimě jezdíš.Já jen na krmení cca 1x za 3 dny a to jen tak jeden měsíc co vozím senáže jinak ne,tak to tak nebolí.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6943
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: problémový motor 7201

#22 Nový příspěvek od Lukashil »

no docela mi na těch startech nezáleží, ale na výkonu vs. spotřebě už hodně.
a pokud to odsraly jen kroužky tak jsem ochoten pár korunek obětovat.

rád bych tento motor dal před prodejem do perfektního stavu, aby mi pak někdo nenamlátil.
než koupím motor 77
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5793
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: problémový motor 7201

#23 Nový příspěvek od Tomas6 »

To je ten 7701 výkonem na tom tak lépe že má smysl investovat do pořízení peníze?Já dal místo 7001 opravený 7201 a rozdíl jsem nepoznal...Před lety jsem ho sehnal jako nejetý z nějaké elektrocentrály a uložil ve sklepě.Loni na jaře po výměně ca celkově opotřebený jsem zjistil že je chycený-jel bez vody.Už nebyla možnost reklamace a tak jsem vyměnil vložky,nechal udělat vstřiky,čerpadlo a od tý doby nechytá.Neřeším to.Jezdím převážne v létě,výkon to má,žrát to nežere ani olej ani vodu,spotřeba ja taky OK,zvuk je fajn.Možná si to časem sedne a nebo se to zhorší a budu muset řešit proč.Taky jsem tu měl lidí kteří se bili v prsa že tomu rozumí jako nikdo jiný a nikdo nedokázal říct příčinu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6943
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: problémový motor 7201

#24 Nový příspěvek od Lukashil »

7001 a 7201 mají totožný výkon, jsi rozdíl ani poznat nemohl.
ale můj poznatek z brigády je tenhle:
dvounápravový horal prázdný a prudký kopec
7211 - přidáno na čerpadle, převod na 25km kola 16,9 - 30 a jela do toho kopce za 3
7011 - hooodně přidáno na čerpadle, převod na 25km kola 18,4 - 30 - 4kou s násobičem a hulánu na tejden
7711 - sériové čerpadlo, převod na 30km, kola 16,9 - 30 a svištěla nahoru 5tkou.
7711 - přidáno, převod 30km, kola 16,9 - 34 4ka

Obrázek
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4582
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: problémový motor 7201

#25 Nový příspěvek od Peter768 »

Kamarát nič s tým jak sa u nás hovorí "nevyšpekuluješ" :D Ten motor bol po GO a potom si ho "uvaril" kvôli poškodenému termostatu ako si písal. Zmeraj tie tlaky, ale podľa toho zvuku pri štarte je ten motor v prdeli. Veď aj keď ho naštartuješ ako píšeš tak neudrží otáčky - takže porucha tam bude. Keď sa zahreje je to lepšie - tak píšeš. Poviem Ti takú perličku od kamaráta. Má Z7011 a požičal ho druhému kamarátovi, ale nebol doma tak sa dohodli len po telefóne, že kde si má vziať kľúče a môže si ho zobrať. On bol v práci. Ten čo si ho bral nepozrel do chladiča - bol bez vody a on s ním zoral pole neviem cca 4-5 árov a traktor priviezol späť. No a potom motor išiel ako ten tvoj ale ešte trocha horšie a nemal ani silu. Ja osobne sa čudujem, že to ten motor vôbec vydržal jazdiť bez vody. Tak potom kamarát na tom motore vymenil len krúžky. Na vložky a piesty sa vykašlal a motor ide, štartuje aj cez zimu, zvuk má dobrý, jazdil som s ním aj ja, ale výkon neviem porovnať, lebo predtým som žiadnej inej 7011ke nejazdil. Ak ten motor dáš do 100%stavu a pre traktor nemáš využitie aby Ti zarobil peniaze na nový motor tak by som do výmeny nešiel z ekonomického hľadiska - investícia sa Ti nevyplatí, resp. nevráti. Je to už na tvoje uváženie.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6943
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: problémový motor 7201

#26 Nový příspěvek od Lukashil »

ten zvuk je opravdu od výměny výfuku.
resp. od doby co prdlo těsnění pod výfukem, tamtudy to fouká a proto ten šrotový zvuk.
se starým výfukem nešrotil.


ale něco tam asi v hajzlu bude.
já jsem přesvědčen že kroužky mě čekaj, ale proč nežere olej?? (nebýt tohoto faktoru snad bych toto téma ani nezaložil)
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4231
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: problémový motor 7201

#27 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Luki změř ty tlaky sem na to moc zvědavej. Ale podle toho videa je fakt nějakej hyn :shock: Ten kladivkovej zvuk to mlácení není opravdu výfuk ale zvuk z motoru. No sem na to moc zvědavej na co s tím přídeš nakonec 8) Držím palce.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6943
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: problémový motor 7201

#28 Nový příspěvek od Lukashil »

kluci furt si pouštím video hned po výměně výfuku a těsně před ní, fakt je ten zvuk od výměny výfuku.
to klepání jde od prasklého těsnění na koleně pod výfukem je jen grafitový 5mm silný kroužek a ten mi prdnul ale je tam furt, akorát tou škvírou fouká.

je možný že ten zvuk signalizuje něco jiného ale objevil se až po výměně výfuku.
nemohl by přeci jen být předvstřikem?
schválně zkusím ještě fous ubrat. :friends:

popř co by tedy ten kladívkový zvuk mohlo vydávat, abych zkusil zapátrat?

ale moc děkuji za příspěvky, jsem rád že mě v tom nenecháte
Stydím se za tuto zem

Tomas6
Příspěvky: 5793
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: problémový motor 7201

#29 Nový příspěvek od Tomas6 »

video jsem nevidel ale kovovy klepavy zvuk muze zpusobit volny pridreny pist ve valci nebo praskly krouzek pokud to bylo prichycene.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Kojot
Příspěvky: 17
Registrován: stř říj 13, 2010 8:45 pm

Re: problémový motor 7201

#30 Nový příspěvek od Kojot »

Ten zvuk je uplne normální,mam tenhle vejfuk taky a je to uple stejny-a je to picovina,ze klepe v motoru.další věc-kouř je taky podle me normal sledoval sem tento jev u sebe i u mnoha lidí co mají Z 72,77 atd a po vetšinou to kouří stejně-akorat to nekdy je videt mín a nekdy víc.zaleží jaký máš počasí.kolikrát je je čoud jak když se chytá barák..... :shock: neves hlavu podle me je to uplně normální.....

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“