Jak na to

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Vankart
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 17, 2012 4:56 am
Bydliště: Tovačov

Jak na to

#1 Nový příspěvek od Vankart »

Zdravím chlapi
Mám na svém Zetoru 6718 volnou přední nápravu na středovém čepu.Chtěl bych si to opravit,nemám rád,když je něco špatně.Nikdy jsem to ale nedělal a nevím jak na to.Podle toho,jak jsem se zběžně díval,tak sundat přední závaží a záves,čep vyrazit,vyměnit pouzdra a čep tam lupnou zpět.Nicméně tímto prosím o radu jak na to.Čím čep vyrazit,když je dutej?Existuje na to nějakej pochystátor?Kterým směrem,k vaně,nebo od vany?Jaká jsou tam pouzdra,železná nebo silonová?Je potřeba sundavat chladič,abych se k němu dostal?Je ten čep nějak zajištěnej?
Děkuji maoc za odpovědi.
Zetor 6718,7 tuna,lis K442

dream
Příspěvky: 312
Registrován: ned úno 13, 2011 11:39 am
Bydliště: Doma

Re: Jak na to

#2 Nový příspěvek od dream »

Z puzdrami budeš musieť vymeniť aj čap. Asi bude vybitý.
Predne závažie dolu. Čap je z vrchu v konzole zaistený šrobom- vidíš ho, keď sa z vrchu pozrieš pred chladič. Spredu si vyberieš poistný krúžok. Traktor si za nápravou trošku pridvihneš (pod motorom), tak aby traktor nesedel na náprave a ani aby náprava nebola vo vzduchu.
Musíš ho ťahať iba dopredu (do zadu nieje kde :) ) Iba tak rukou ho nedostaneš. Ja som tam vložil cca 1m dlhý vinkel bodol so ho zváračkou o čap a napredu som ešte privaril k vinklu joklovinu čim mi vzniklo T a potom jeden ťahal a potáčal a druhý búchal kladivom.
Púzdra sú buď z teflonu alebo bronzové...
Niečo k tejto téme máš aj tu - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 5&start=45

a katalóg tu - http://www.agroservishlucin.cz/4911-694 ... index.html

frturek1
Příspěvky: 3246
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Jak na to

#3 Nový příspěvek od frturek1 »

ja to delam tak ze schodim celou tu litinu s cepem od motoru, je to sice o drobet vic prace ale pak se jen vezme kus trubky palice 3 rany a cep je venku a k pouzdrum se i lip muze nez se tam jebat s nejakym bodovanim a podobnejma pokusama, nic proti samozrejme :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14610
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak na to

#4 Nový příspěvek od DYK »

Hlavně ať se nezapomene ta ten pojišťovací šroub!! Děláš to dobře. Když se zjistí, že ten čep nejde a nejde je s tím lepší manipulace a někdy praští i lis jak je to přemazaný. Navíc teda se líp "ladí" případná axiální vůle. Vlastně nechtěl bych to dělat jinak.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Vankart
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 17, 2012 4:56 am
Bydliště: Tovačov

Re: Jak na to

#5 Nový příspěvek od Vankart »

Díky všem za rady.V týdnu se do toho pustím. 8)
Zetor 6718,7 tuna,lis K442

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“