Motor 7201

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Motor 7201

#1 Nový příspěvek od Tomáš »

Mám možnost koupit motor 7201 s fukarem na slámu.
Motor bych rád namontoval do mé 7245 kde mam motor 6901.
Motor s fukarem má nejeto pouze pár moto hodin a celou dobu stojí ve stodole.(Olej v něm je čistý-průhledný) stojí od doby restituce. cca.23-25let :(
Neměl bych nejdřív před nastartováním sundat hlavy a kouknout se jak vypadá vevnitř a nechat udělat čerpadlo?
Má někdo zkušenosti s takovým letitým ležákem? ;-)
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Honza49
Příspěvky: 408
Registrován: sob úno 20, 2010 10:31 am
Bydliště: Kyjov

Re: Motor 7201

#2 Nový příspěvek od Honza49 »

Tomáš píše:Mám možnost koupit motor 7201 s fukarem na slámu.
Motor bych rád namontoval do mé 7245 kde mam motor 6901.
Motor s fukarem má nejeto pouze pár moto hodin a celou dobu stojí ve stodole.(Olej v něm je čistý-průhledný) stojí od doby restituce. cca.23-25let :(
Neměl bych nejdřív před nastartováním sundat hlavy a kouknout se jak vypadá vevnitř a nechat udělat čerpadlo?
Má někdo zkušenosti s takovým letitým ležákem? ;-)
Já bych nic nerozdělával,ale vyměnil bych olej a staré palivo,vyzkoušel napumpovat ruční pumpičkou palivo,dolít chladící kapalinu a nastartovat.Při naskočení poslouchat jak motor jde,kolik na budíku maže a zda dobíjí.Když vše bude OK tak bych ho nechal zahřít,abych zjistil zda nevzniká tlak v chladící kapalině.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motor 7201

#3 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

cerpadlo potom az budes vse predelavat . jak to lezelo tak dlouho nubude to ono .a zaleze na tesneni gufera muzou byt strouchnile.jinak bych to udelal co rekl kolega nademnou . 8)

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motor 7201

#4 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

beztak budes delat kompresor hridel na servo .prsa za tezke to budes uz v motoru uplne to neni jen tak ze to prehodis a hotovo . ;-)

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 1263
Registrován: úte led 01, 2008 5:08 pm
Bydliště: Sušno-Dřísy
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 7201

#5 Nový příspěvek od Tomáš »

Honza49 píše:
Tomáš píše:Mám možnost koupit motor 7201 s fukarem na slámu.
Motor bych rád namontoval do mé 7245 kde mam motor 6901.
Motor s fukarem má nejeto pouze pár moto hodin a celou dobu stojí ve stodole.(Olej v něm je čistý-průhledný) stojí od doby restituce. cca.23-25let :(
Neměl bych nejdřív před nastartováním sundat hlavy a kouknout se jak vypadá vevnitř a nechat udělat čerpadlo?
Má někdo zkušenosti s takovým letitým ležákem? ;-)
Já bych nic nerozdělával,ale vyměnil bych olej a staré palivo,vyzkoušel napumpovat ruční pumpičkou palivo,dolít chladící kapalinu a nastartovat.Při naskočení poslouchat jak motor jde,kolik na budíku maže a zda dobíjí.Když vše bude OK tak bych ho nechal zahřít,abych zjistil zda nevzniká tlak v chladící kapalině.
Voda je vypuštěná a nafta z nádrže bohužel taky.
Nezkusit aspoň nalít naftu do válců? Mám strach aby nebyli zarezlé kroužky na pístu.
Nerad bych vyhodil peníze za motor a pak na něm nedělal generálku :(
Jinak má i těžká prsa a místo čerpadla na servo zátku.
Jsou dva druhy nespokojenosti: nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, co chce, druhá ztratí, co má.

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: Motor 7201

#6 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

skus klicem nebo rucne stim protocit a pak skus nakopnout .pokud to pude az moc stezka tak je to na prd .stou naftou to skus striknout tam trosku . 8)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“