zetor 50 super

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
tomtom50
Příspěvky: 40
Registrován: ned zář 08, 2013 12:06 pm
Bydliště: jičín

zetor 50 super

#1 Nový příspěvek od tomtom50 »

ahoj, chci se zeptat, zda máte zkušenosti s brzdami na supru, pakny mám nové, bubny taky, bez oleje, ale ten efekt není takový, no prostě při jízdě z kopce musíte brzdit očima, klíče fungují, odpor je cítit ale furt jede, jestli to je jeho hmotností a závažíma v kolech,

díky Tomáš

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: zetor 50 super

#2 Nový příspěvek od romie »

Ahoj, jestli je vše opravdu "nové", tak bych počkal, až si to sedne. Jinak promazat všechny pohyblivé části

tomtom50
Příspěvky: 40
Registrován: ned zář 08, 2013 12:06 pm
Bydliště: jičín

Re: zetor 50 super

#3 Nový příspěvek od tomtom50 »

už asi půl roku jezdím, tak to sedlé musí být, a s mazaním, nevím, vše se hýbe a vliv to mít asi nebude, díky

zlee
Příspěvky: 34
Registrován: stř led 07, 2015 12:12 am
Bydliště: Žilina

Re: zetor 50 super

#4 Nový příspěvek od zlee »

A naštelované ich máš dobre? Treba ich nastaviť najlepšie tak, že si zdvihneš zadok traktora na klátik, aby boli obidve zadné kolesá súčasne vo vzuduchu. Takto sa nastavia pedále tak, aby pri malom stlačení pedála už začínali kolesá brzdiť a musia sa nastaviť obidve strany zvlášť, aby začínali brzdiť rovnako pri rovnakej výške ľavého aj pravého brzdového pedálu. Ak všetko ti ide ako má, tak to vidím už len v nedostatočnom nastavení. 80 percent ľudí nevie na suproch poriadne brzdy nastaviť. Nastavuje sa to tými vejárovými plechmi, čo trčia cez plechy na podlahe po okrajoch prevodovky. Treba si pozrieť podľa príručky do ktorej strany ktorý. Každý sa napína na opačnú stranu. Pri troche citu sa to dá aj cítiť v ruke... A ak ich už máš na doraz a aj tak je brzdný účinok slabý, tak treba ich vrátiť do úplne povolenej polohy a nastaviť pnutie na šróbovacích tiahlách brzdových kľúčov. Potom to musí isť pokiaľ to máš dobre zložené a pakne sa dotýkajú bubnov z vnútornej strany... Ono to ide tými vejármi pritiahnúť až tak, že kolesá sú zabrzdené aj pri uvoľnenom brzdovom pedáli a ani ich rukami neotočíš. Len musia byť dôkladne nastavené tiahla brzdových kľúčov, to je základ. Bez toho ti ani štelovanie s vejármi nepomôže. Ja to tak robím a potom mierne povolím... Ešte upozorňujem na vzduchový brzdič, ten ti pri nastavovaní môže robiť neplechu. Preto pri nastavovaní brźd dôrazne odporúčam odpojiť tiahlo vzduchového brzdiča (ak ho máš) a nastaviť brzdy bez neho. Keď budú nastavené, tak potom ho môžeš pripojiť a samozrejme ho bude treba tiež naštelovať... Po nastavení to musí brzdiť šmykom ! Pozor pri testovaní ! Ak máš zle nastavený pomer brzdných síl na ľavom a pravom kolese, tak ti normálne skrúti celý traktor do strany! Sa mi tomu tiež nechcelo veriť dokým som si to neskúsil a skoro nežišiel z cesty :-)

tomtom50
Příspěvky: 40
Registrován: ned zář 08, 2013 12:06 pm
Bydliště: jičín

Re: zetor 50 super

#5 Nový příspěvek od tomtom50 »

děkuji za rady, na jaře to pořádně překontroluji, a seřídím,

děkuji Tomáš

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“