Zetor 50 Super brzdy

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
tomtom50
Příspěvky: 40
Registrován: ned zář 08, 2013 12:06 pm
Bydliště: jičín

zetor 50 super brzdy

#1 Nový příspěvek od tomtom50 »

ahoj, mám v plánu dělat brzdy, opět teče olej, již dělané, chci se zeptat, zda máte někdo nějakej fígl, aby netekly, a dále zda se musí sundat i kolo, nebo nebo stačí blatník jen poodtáhnout, děkuji tomáš

Uživatelský avatar
pištabáger
Příspěvky: 402
Registrován: pát led 08, 2010 9:35 pm
Bydliště: Nitra

Re: zetor 50 super brzdy

#2 Nový příspěvek od pištabáger »

Ahoj Konkrétne nepíšeš odkial ten olej tečie? Ak to tečie cez guferá a sú tam staré čierne treba ich vymeniť za dvojbrité. U supra s brzdami sa treba pohrať chce to trpezlivosť hlavne zosúladiť obidve strany.

tomtom50
Příspěvky: 40
Registrován: ned zář 08, 2013 12:06 pm
Bydliště: jičín

Re: zetor 50 super brzdy

#3 Nový příspěvek od tomtom50 »

ahoj, no jsou kapky na bubnu. moc možností tam není odkud by tekl, jen z té hřídele, na které je buden. Před těma 3 lety se dělaly, nový simering, a o kroužek a snad tam víc na utěsnění není, děkuji Tomáš

Finedine
Příspěvky: 71
Registrován: čtv říj 21, 2010 8:30 pm

Re: zetor 50 super brzdy

#4 Nový příspěvek od Finedine »

Jo brzdy na Supru sem taky párkrát dělal, teď naposled sem to sundal a po minulé výměně simerinků cca rok opět tekly. Holt už ta hřídel co prochází diferákem a jsou na ní brzdy už má vůli v ložiskách (když za ni vemu tak s ni rukou malinko hejbu sem a tam), takže asi trvalejší řešení by bylo dát nový ložiska, ale to je asi dost práce vyndat diferák a tak. Takže teď naposled sem tam dal simerinky s o 1mm menším tim vnitřním průměrem než originál a zatím to půl roku drží a olej zatím žádnej. Protože když sem bral ten origo rozměr simerinku tak sem ho celkem snadno na tu hřídel nasadil rukou a tohle o číslo menší sem tam musel pěkně na fest naťukat.

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Zetor 50 Super brzdy

#5 Nový příspěvek od ZS50 »

Zdar chlapi, rozhodl jsem se spravit brzdy na mém supru a chci se zeptat čím jste povolili tu přítažnou matici co drží buben, nemůžu to za boha povolit :vztek: . Jo a ještě jaký závit tam je, jestli pravý nebo levý. Díky za rady

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Zetor 50 Super brzdy

#6 Nový příspěvek od Dedo »

Je tam pravý závit,a povoluje sa to takým špeciálnym trubkovým kľúčom ktorý má na koncoch také výbežky ktoré zapadnú do tých výrezov po obvode tých matíc.Ale pred tým sa musí vybrať segerova poistka,a najskôr sa povoľuje tá vnútorná matica.

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Zetor 50 Super brzdy

#7 Nový příspěvek od ZS50 »

Díky za odpověď, už jsem to povolil, rozebral, pakny jsou klasicky zamaštěný, ale obložení je pořád v dobrym stavu, takže se mi to nehce měnit. Čim je to nejlepší odmastit? Šlo by to třeba i vypálit? :-/

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Zetor 50 Super brzdy

#8 Nový příspěvek od matisx »

ZS50 píše:Díky za odpověď, už jsem to povolil, rozebral, pakny jsou klasicky zamaštěný, ale obložení je pořád v dobrym stavu, takže se mi to nehce měnit. Čim je to nejlepší odmastit? Šlo by to třeba i vypálit? :-/
To je boj s vetrnymi mlyny-to nevyhrajes.jedine novy oblozeni :-/

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Zetor 50 Super brzdy

#9 Nový příspěvek od ZS50 »

Ahoj, po odmontování štítu brzdy jsem z toho celej nějakej zmatenej, na levé mám jenom jedno gufero místo dvou a je tam jen gufero 65x90x10, to větší co tam má bejt jsem nenašel. Jaké tam má být + byl by někdo tak hodnej a dal jsem fotku hřídele levé strany? Ložiska jsou naštěstí bez vůle takže ty sou v pohodě.

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Zetor 50 Super brzdy

#10 Nový příspěvek od Dedo »

Ten večší semering má rozmer 75-100-13.Ja brzdy odmasťujem benzínom a potom ich trochu zdrsním šmirglom.

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Zetor 50 Super brzdy

#11 Nový příspěvek od ZS50 »

Díky, ještě se chci zeptat, kterou plochu tesni to větší gufero?

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Zetor 50 Super brzdy

#12 Nový příspěvek od Dedo »

Vonkajšiu.Tú čo je bližšie k bubnu.

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Zetor 50 Super brzdy

#13 Nový příspěvek od ZS50 »

Ahoj, myslíte tu krátkou plochu na konci náboje bubnu? Neni to moc krátký? Případně mohl bych to dát ještě kus odsoustružit? Protože mám pocit, že když to pak dotáhnu, tak ta hrana může břit gufera vytlačit a celá práce přijde vniveč. Vyplatí se koupit dvojbřitá gufera? Díky moc za rady. :-/

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: Zetor 50 Super brzdy

#14 Nový příspěvek od Dedo »

Sústružiť netreba,lebo je to tak robené z fabriky.Ja som dal dvojbrité semeringy a je to dobré .Zatial mi olej netečie.Aj keby ste ten koniec trochu viac osústružili,aj tak by ten bubon nevošiel hlbšie,lebo by ho to tam nepustilo.Veľa zdaru v práci.

Supřik H.
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 31, 2020 5:44 pm
Bydliště: Nová Rise

Re: Zetor 50 Super brzdy

#15 Nový příspěvek od Supřik H. »

Zdarec, pánové. Potřebovali bychom radu ohledně levé strany brzd(bubnu).nejde nam ro složit, čuči nam ta stredova hridel asi o 1cm.Co s tím, nejde nám zatočit ta středová zajišťovací matice.dik za rady?

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“