Zetor forterra

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#301 Nový příspěvek od sumi100 »

oakenfold píše:Ceny Zetorů? Agrico Tyniště teď v akci nabízí Forterru 140 HSX s čelní hydraulikou a vyvoďákem za 1 330 000. Za tuhle cenu tohle u konkurence nekoupíš ani náhodou, dáš několik set tisíc navíc....
Já chtěl jen říci,že by Zetor na to co nabízí,ve srovnání s konkurencí a tím myslím základní výbavu a zpracování jít kousek dolů...Soukromník si koupil John Deere 106 k a ta cena se oproti Forteře 100 co mám já lišila v řádech desetitisíců,ale má na tom odpruženou nápravu,klimu,rádio a vzduch sedačku v základu.Jasně,že ceny náhradních dílů a servis je úplně jinde než u jiných značek,vidím to u nás...to jsou neskutečný dardy,jak John Deere tak i Masey.Otázkou pro Zetor ovšem zůstává zda cena nebude na úkor kvality....

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Zetor forterra

#302 Nový příspěvek od oakenfold »

U traktorů kolem 100 k ty ceny nejsou tak rozdílný, proto je Forterra 140 HSX nejprodávanější model Zetoru v ČR - tam je právě poměr ceny a výkonu velmi dobrej.....a navíc si myslím, že i spotřebu má menší...
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#303 Nový příspěvek od sumi100 »

Tak dnes mám za sebou údržbu po 2000mth,vyměněny náplně,filtry a jede se dál.Forterra je bez závad a šlape jak má.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor forterra

#304 Nový příspěvek od adam »

Píšeš že má někdo u tebe johna 106 koní, nezkoušeli jste někdy co proti kopci táhne líp, jestli john nebo zetor? V práci mám taky stovku forterru a kolega s Johnem má něco přez 100 a proti kopci mu s fůrou ujíždím. Spotřeba zetoru za den v nahrabováku o 20 litrů nafty míň než on. Já jsem teda se zetoráckym motorem spokojenej. 8)
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Zetor forterra

#305 Nový příspěvek od Sedlák »

Sice ne JD ale viděl jsem jak na kopci u meho baráku ujela forterra 140hsx NH ts135a se stejným nákladem :)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Zetor forterra

#306 Nový příspěvek od tomous »

Hurá a všichni půjdem koupit zetora :smich:

sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#307 Nový příspěvek od sumi100 »

adam píše:Píšeš že má někdo u tebe johna 106 koní, nezkoušeli jste někdy co proti kopci táhne líp, jestli john nebo zetor? V práci mám taky stovku forterru a kolega s Johnem má něco přez 100 a proti kopci mu s fůrou ujíždím. Spotřeba zetoru za den v nahrabováku o 20 litrů nafty míň než on. Já jsem teda se zetoráckym motorem spokojenej. 8)
Čau Adame,ne nezkoušel,je to soukromník od vedle a když dělá hnůj,tak ho tahá na 7čce,my máme návěsy takže to srovnání není,ale teď dostal kolega z rostlinky JD 115 koní a zrovna včera dělali u mě na kravíně hnůj.Srovnání tu je se Z 10145,tahal stejný návěs,stejný fůry a do kopce mu dával na prdel.Jak píše tomous hurá do zetoru,asi ironicky ale já stím souhlasím...

Uživatelský avatar
Radus-h
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 30, 2016 10:31 am
Bydliště: šumperk

Re: Zetor forterra

#308 Nový příspěvek od Radus-h »

A co 117 41, máte někdo ?? A zkušenosti ??

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor forterra

#309 Nový příspěvek od adam »

Kámoš ji má, ale zatím s tím moc nenajezdil. Zajímal jsem se trochu o ten motor, maj ho tady v Samech a jsou s tím celkem spokojený.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#310 Nový příspěvek od sumi100 »

Tak v pátek proběhla na Forteře další údržba,2500mth.Klasika..výměna mot.oleje+filtry,ventily a jedeme na další 5stovku.Kromě již zmíněného DPF,který nahradila serviska vše bez problému.Jen jsem zaznamenal menší průsak na žebrování chladiče u horního víka,tak uvidíme.

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor forterra

#311 Nový příspěvek od McPeci »

byl jsem na kukajdu v nové práci zatím co jsem zjistil že je to větší osobák plno věcí blbuvzdorně jednoduché :D
Obrázek
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
Peetan
Příspěvky: 5844
Registrován: úte črc 17, 2007 9:54 pm
Bydliště: Česká Čermná

Re: Zetor forterra

#312 Nový příspěvek od Peetan »

oakenfold píše:Ceny Zetorů? Agrico Tyniště teď v akci nabízí Forterru 140 HSX s čelní hydraulikou a vyvoďákem za 1 330 000. Za tuhle cenu tohle u konkurence nekoupíš ani náhodou, dáš několik set tisíc navíc....
Není to náhodou skladovka? Michal tady z fora pořídil 130k skaldovku valtru komplet odpruženou, s čelní hydraulikou, vývodem a vší parádou okolo na techagru za 1 490. To mě nepříjde o tolik víc a ten traktor je o level vejš. Zetor si může dovolit tyhle "přátelský ceny" protože jich u kdejakýho prodejce stojí hodně. Na ostatní značky se většinou čeká, nebo je pár skladovejch kusů.

Nakonec, když se mrkneš na dílnu v agricu, tak tam pár zetorů stojí vpodstatě pořád. A jsou to traktory s minimálním nájezdem.

Všichni píšou jak je zetor strašně levnej na servis. Kolik stojí malá a velká servisní sada? Po dobu záruky to stejně dělá autorizák a opravy nad 10tis jdou na pojistku klidně 10 let. Kolik stojí hodina servisu zetoru? v agricu 350 na zetor jako na valtru jako na vše ostatní. ;-)
Pole je jen slabej odvárek lesa a tam vládne VALTRA

sumi100
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 21, 2014 10:12 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor forterra

#313 Nový příspěvek od sumi100 »

Zdar,tak nevím,ale nějak se to tu asi zaseklo...od května žádný příspěvek k forteře?To vypadá,že asi nikdo nemá čas nebo snad už opadl zájem...No mě čeká za dva týdny údržba 3500mth.Forterra jezdí každý den v krmení a funguje bez problému,takže nemám co vytknout.

zet servis ca
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 02, 2016 10:08 pm
Bydliště: čadca

Re: Zetor forterra

#314 Nový příspěvek od zet servis ca »

unas forterra124 41 ukt ked netečie olej tak tam neni 2krat robena prevodovka ne chyba obsluhy jazda dole z kopca do koles čerpdel spadli valečky motor taha az vo velkych otackach druha forterra udrzba ciest 114 41 cez turbo usel olej zadreta :'( na blizkom drustve 2ks john deere 5820 jeden ma na prd termostat furt podchladeny motor je zdechnuty netaha druhy je ohen jd prevodovka ma oslovila

Steve01
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 03, 2016 7:45 am
Bydliště: u Vsetína

Re: Zetor forterra

#315 Nový příspěvek od Steve01 »

Nemontovali jste si někdo na Forterru (např.11441) odpružení kabiny, příp. neměli jste možnost srovnání jízdních vlastností s/bez tohoto odpružení? Stojí to za investici?

Odpovědět

Zpět na „Zetor Forterra“